Tiran Budva Arası Yolculuk – Karadağ

2
3287

Arnavutluk’ un başkenti Tiran’ dan Budva yolculuğu için taksi ile anlaşarak yola çıkıyoruz. Taksici abimizin Türkçe bilmesi ve yolda giderken spontane gelişen muhabbetler. Karadağ Budva hakkında detaylı videolar şuan için hazırlamakta ve ilk videomuz şuan yayında. Tiran Budva arası ortalama 3 saat sürmekte ve yol durumu trafik varış sürenizi etkilemektedir. Ortalama 140 km olmasına rağmen yolların virajlı ve yazın turist sayısının fazla olması sürede değişiklik göstermektedir.

2 YORUMLAR

  1. İlk olarak bu güzel site için çok teşekkürler, her daim takipte kalacağım 🙂 ikinci olarak ben ve arkadaşım İstanbul’dan uçakla Tiran’a ,Tiran’dan Budva’ya geçmek istiyoruz fakat internetten araştırdığım kadarıyla otobüs seferleri ve firmaları pek gelişmiş değil,sizin yaptığınız gibi Tiran hava alanından taksiyle gitsek diyoruz,ama acaba taksi bulur muyuz veya bize ne kadara patlar diye düşünmeden edemiyoruz.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?Hava alanından kolayca taksi bulabilir miyiz?Sizin için de bir mahsuru yoksa bi fiyat söyleyebilir misiniz? 🙂

    • Merhabalar, Teşekkür ederim. Otobüs seferleri tiran merkezden kalkıyor ve fiyatları 10-20 euro arasında 1 euro da çantanız var ise ona alıyorlar. Ortalama 5-7 saat arasında sürüyor. Dura dura ilerliyorlar. Taksi için sizi türkçe bilen birisine yönlendirebilirim ama gerçekten maliyetli olur. Çünkü 150 euro alıyorlar. Taksi rahat rahat bulabilirsiniz.
      Araç kiralamak çok daha uyguna geliyor. Havaalanının içerisinde bilindik markaları tercih edebilirsiniz. Günlüğü 25 euro-30 euro arasında . Araç ile giderseniz 3,5 saat sürüyor yolculuğunuz. Hem işkodra kalesinede çıkabilirsiniz.

CEVAP VER

*