Tiran Budva Arası Yolculuk – Karadağ

20
4459

Arnavutluk’ un başkenti Tiran’ dan Budva yolculuğu için taksi ile anlaşarak yola çıkıyoruz. Taksici abimizin Türkçe bilmesi ve yolda giderken spontane gelişen muhabbetler. Karadağ Budva hakkında detaylı videolar şuan için hazırlamakta ve ilk videomuz şuan yayında. Tiran Budva arası ortalama 3 saat sürmekte ve yol durumu trafik varış sürenizi etkilemektedir. Ortalama 140 km olmasına rağmen yolların virajlı ve yazın turist sayısının fazla olması sürede değişiklik göstermektedir.

20 YORUMLAR

 1. İlk olarak bu güzel site için çok teşekkürler, her daim takipte kalacağım 🙂 ikinci olarak ben ve arkadaşım İstanbul’dan uçakla Tiran’a ,Tiran’dan Budva’ya geçmek istiyoruz fakat internetten araştırdığım kadarıyla otobüs seferleri ve firmaları pek gelişmiş değil,sizin yaptığınız gibi Tiran hava alanından taksiyle gitsek diyoruz,ama acaba taksi bulur muyuz veya bize ne kadara patlar diye düşünmeden edemiyoruz.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?Hava alanından kolayca taksi bulabilir miyiz?Sizin için de bir mahsuru yoksa bi fiyat söyleyebilir misiniz? 🙂

  • Merhabalar, Teşekkür ederim. Otobüs seferleri tiran merkezden kalkıyor ve fiyatları 10-20 euro arasında 1 euro da çantanız var ise ona alıyorlar. Ortalama 5-7 saat arasında sürüyor. Dura dura ilerliyorlar. Taksi için sizi türkçe bilen birisine yönlendirebilirim ama gerçekten maliyetli olur. Çünkü 150 euro alıyorlar. Taksi rahat rahat bulabilirsiniz.
   Araç kiralamak çok daha uyguna geliyor. Havaalanının içerisinde bilindik markaları tercih edebilirsiniz. Günlüğü 25 euro-30 euro arasında . Araç ile giderseniz 3,5 saat sürüyor yolculuğunuz. Hem işkodra kalesinede çıkabilirsiniz.

 2. Merhaba tirandan budvaya otobüsler için araştırdığımda fiyatları 20-30 euro arasıydı ve önceden online rezervasyon gerektiriyordu. Sizin gördüğünüz otobüslerin fiyatı farklı ve online rez. Gerektirmiyo muydu ? Ve hemen havaalanında inince ulaşabilceğimiz mesafede mi??

  • Merhabalar, Uçaktan inince şehir merkezine gidiyorsunuz. Oradan kalkıyor otobüsler. 13 euro ya da var. Ama sezonda 15 euro gibi fiyat verebiliyorlar. Avrupa gibi düşünmeyin. 1-2 euro arasında da bagaj ücreti alıyorlar.

 3. Merhaba
  Yazılarınız çok yardımcı oldu teşekkür ederiz. Gerçi yukarıda yorumlarda yazmışsınız ama yine emin olmak istedim. 2 yaşında bebeğimle Temmuz ayı gibi gitmeyi düşünüyoruz. Tiranda havalimanından araç kiralayıp budvaya geçerken ne bileyim bir takım evrak vs gerekiyor mu? Herhangi bir sorun yaşar mıyız? Ve şehir olarak Karadağ’da hangisinde kalmamızı önerirsiniz? Son olarak önceden rezervasyon mu yoksa spontane mı otel ayarlamalıyız sizce? malum bebekle ilk kez böyle bir maceraya girişiyoruz o yüzden endişelerim kusura bakmayın soru yağmuru için 🙈

  • Estağfurullah, Tiran havaalanında Hertz in bürosu var ben genelde oradan araç kiralıyorum. Zaten Karadağ’ a geçeceğinizi söylediğinizde ekstra evrak varsa da kendileri düzenliyorlar. Siz sınırda ruhsat ve size verecekleri bir evrağı da göstermeniz yetiyor. Bunun dışında ekstra hazırlık yapmanıza gerek yok. Temmuz ayında eğer gidecekseniz bence erkenden rezervasyonunuzu yapın. Çünkü Karadağ’ ın en yoğun olduğu aylardan biridir. Hiçbir sorun yaşamazsınız. Ben budva’ da kalmanızı tavsiye ederim ama mutlaka Kotor şehrini ve Tivat şehrini görün derim. Tivat’ ta Porto Montenegro diye bir bölge vardır. Tivat sahiliyle bitişik oraya da bakmadan gitmeyin.

 4. Merhaba
  Biz 2 arkadaş önümüzdeki yaz tiran üzerinden budva’ya gitmek istiyoruz.Tiran’dan budva’ya her gün sık sık otobüs var mı? Tiran’da bir kaç saat gezip akşam öğleden sonra budva’ya geçmeyi planlıyoruz.Sıkıntı yaşamamak adına tecribeleriniz ile bize yardımcı olabilir misiniz?

  • Merhabalar, öğlen saatlerinde Tiran merkezden otobüsler kalkmaktadır. Fakat özellikle yazın 7-8 saat civarı sürmekte. Zaman açısından dikkat ederseniz tatil için ayırdığınız vakitten kazanmış olursunuz. Taksiler 100 150 euro arasında götürmekte ve 3bucuk saat sürmekte. Pazarlıkta yapabilirsiniz. Kalabalık olduğunuzda bilerek yüksek fiyat söylerler. Siz 70 – 80 euro lara çekmeye çalışın her zaman bu rakamı.Bu konuyla alakalı detaylı olarak yarım saat süren videom 1 ay içerisinde çıkacaktır. Araç kiralama ve sınır hakkında detaylı bilgiler vermekteyim. Gene takıldığınız herhangi bir konu olursa çekinmeden yazabilirsiniz.

 5. merhabalar..
  bizde tirandan budvaya geçmek istiyoruz.2 çocukluyuz..yollar vıirajlımı zormu ne durumda.çünkü pegasus karadağa gitmiyor.ayrıca biz şöforlu araç kiralamak istiyoruz nasıl yarıdmcı olursunuz.Haziran ayında düşünyoruz

 6. Merhaba, bilgilendirme için teşekkür ederim ve birşey sormak istiyorum. Şöyle bir plan yaptık biz de; Tiran’a uçakla gidip havaalanından araç kiralayıp 4 gün Karadağ’ı gezip geri dönüp 3 gün de Arnavutluk’u gezip aracı teslim edip uçakla geri dönmek. Planımız buydu ancak araç kiralama şirketleri sınır geçişine izin verilmediğini söylüyorlar (Budget ve avis). Sizin bildiğiniz bir yöntem var mı? Geçmeye izin veren rent a car şirketleri var mı?

 7. Merhabalar Levent bey. Eşim ve ben tirandan budvaya geçmek istiyoruz. Yukarıda zaten yeterince bilgi vermişsiniz teşekkürler.bizim ilk yurtdışı tatilimiz olduğu için acemiyiz. Araç kiralam ücreti ne kadar? Sınırda bir problem yaşar mıyız?Aracı 1 günlük kiraladığımızda aracı budva da bırakabiliyoruz değil mi?Yani kiralama şirketinin budva da ofisi var?

 8. Levent bey merhaba. Videoları izledim. Doğrusu gezi blokları içinde en bilgi veren sizinkiler oldu. Biz 14 Mayıs ta Tirana gideceğiz. Oradan hemen budvaya geçeceğiz. türk şoför ile konuşmak istiyorum. Acaba mail adresi varmı sizde? Bir de araba kiralama için önceden rezervasyon yaptırmak mı yoksa inince anlamak mi avantaj olur? Şimdiden teşekkürler.

  • Merhabalar, Öncelikle teşekkür ederim. Önceden de rezervasyon yapabilirsiniz. Gittiğinizde de bulabilirsiniz. Eğer haziran temmuz ağustos aylarında gidecekseniz rezervasyon yapmanızda fayda var. Ülkenin en yoğun olduğu dönemdir. Telefonu şuan yanımda değil. İsterseniz sonra dan da atabilirim size.

CEVAP VER

*