Site icon Levent Işıklı

Belgrad Gece Hayatı – Sırbistan Genel Bilgiler

Sırbistan Belgrad Gece Hayatı Nasıl - Fiyatlar ve Detayları

Sırbistan Belgrad Gece Hayatı Nasıl - Fiyatlar ve Detayları

Belgrad gece hayatı, Balkan ülkeleri arasındaki en iyi gece hayatına sahip şehirlerin başında geliyor demek yanlış olmaz diye düşünüyorum. Günün her saatinde hatta özellikle Knez Mihailova Caddesi nde gezerken bile o soğuğa rağmen insanların sokak müzisyenleriyle caddenin ortasında eğlendiklerini görünce gerçekten gece hayatının da ne kadar eğlenceli olabileceğini tahmin edebiliyorsunuz. Bar, club yada disco olarak İstanbul’daki mekanlara göre çok lüks dizayn edilmiş olmasalar da eğlence kültürleri kesinlikle sizi Belgrad’a gitmeye sürükleyecektir. Hem fiyatlar hemde eğlence kültürleri gece hayatı arayanlar için yanlış adres olmayacaktır. Biz İstanbul’dayken couchsurfing.org sitesi üzerinden Belgrad’ taki yılbaşı eğlencelerini araştırıp biletimiz için rezervasyon yaptık. Kalemegdan Kalesi altında bulunan 3 farklı gece kulübü için sınırsız alkolünde dahil olduğu 30 euro ya kişi başı bilet almıştık. Bu 3 gece kulübü de birbirine çok yakın mesafedeler. Yavaş yavaş artık gece kulüplerini anlatmaya başlayabiliriz. Özellikle son yıllarda vize olmaması tercih sebebi haline geldi. Belgrad hem Türkiye’ den yakın hemde maliyet açısından avrupa şehirlerine göre daha uygundur.

Belgrad Gece Hayatı – Club Angels


Saat 22:30 gibi hostel’den çıkıp adresini tam bilmediğimiz bu kulüpler için odamızdan ayrılmıştık. Kalemegdan Kalesi’ne yakın mesafede kaldığımız için taksi mi yürüyerek mi gitsek kararsızdık. Havanın -10 larda olduğunu ve üstümüzün de ince olduğunu düşünürsek taksi fikri bize cazip gelse de haritadan baktığımızda 10 dakika uzaklıkta olduğunu anladığımızda yürümeye karar verdik. Zaten nasıl bir gece geçireceğimizin heyecanı yeterince ısıtıyordu bizi:D

İlk durağımız Pariska Caddesinde olan Club Angels oldu. Sadece tabelasının göründüğü girişi bulmamız biraz zor olsa da içeriye girişimiz daha da zor olmuştu. Kapıda biletlerimizi gösterdik ve bu biletlerin ne olduğunu ilk başta anlayamadılar. Birilerini aradılar uzun uzun konuşmalar geçti. Yaklaşık 20 dakikalık bir bekleyişten sonra sorun çözülmüş ve içeriye girebilmiştik. Club Angels çok büyük kapalı alana sahip olmasa da bahçe kısmının yazın kullanıma açılmasıyla kapasitesini 2 katına çıkarıyor. İçerisi ortalama 300 kişilik ve çarşamba günleri misafir Dj ler ile farklı organizasyonlar yapabiliyorlar. Belgrad gece hayatı mekanlarından Club Angels Belgrad’ ta araştırma yaptığınızda size söyleyecekleri en iyi 3 kulüpten birisidir.


Ağırlıklı olarak yaş ortalaması çok düşüktü. Tanıştığım her bayanın yaşı neredeyse 18 – 21 idi. Sırpların geninden midir bilmem ama kızların boyu genelde uzun ve iri yapılılar. Siz daha büyük olduklarını düşünseniz de yaşları çok ufak çıkabiliyor. Zaten genel anlamda da kulübün kitlesi ağırlıklı genç insanlarmış. Yılbaşı olmasının da etkisinden içerisi oldukça kalabalıktı. Biletimizi tam anlayamadıklarından dolayı öncelikle bizi 10 – 15 kızın olduğu locayı boşaltarak oraya aldılar. 2 kişi kocaman alanda tek kalmıştık. Daha sonra yanıma bayanlar gelerek yanımızda oturmaları için izin istediler. Bende kırmayarak olabilir dedim 😀 Bir anda locada kalabalık olmuştuk. Yeni yıla girmeye yaklaşık yarım saat falan kalmıştı. Ağırlıklı olarak kendi müziklerini çalıyorlardı bizde bir şekilde eşlik etmeye çalışıyorduk. Zaten sınırsız alkolün etkisine çoktan girmiştik bile.

Belgrad Club Molokini

Adres : Pariska 1/A, 11000 Beograd, Stari Grad Telefon: /, Mobilni: 064/013-3300

Artık birazda Club Molokini’ de eğlenmenin vakti gelmişti. Angels ile Malokini birbirlerine çok yakınlar. Yani vestiyerden üstünüzü bile almanıza gerek kalmayacak kadar yakınlıktalar. Angel dan çıktıktan sonra 20 metre yukarı doğru yürüyoruz ve hemen karşımıza Club Molokini çıkıyor. Kapısı pek Gece Kulübü girişi olmasa da kenarda köşede mekanın adını yazan tabela koymuşlar. Girişte gene standart olarak vestiyer var ve kulübe girerken merdivenlerden aşağıya doğru inerek yerin altına iniyorsunuz. Angels gibi olmasada sayı olarak yakın bi kalabalık toplanmıştı. Fakat gecenin neredeyse 02:00 – 02:30 civarı olmasından herhalde artık alkol kalmamış gibiydi 😀

Barın üstü komple alkoller ile doluydu hazırlayıp koymuşlar artık. Saatlerin de ilerlemesiyle birlikte artık dumanlı gözler ve zor yürüyüşler ile yavaş kontrol edilebilen hareketler içerisinde herkes pistteydi. Burada da yaklaşık 1 saat geçirmiştik. Kulübün içerisinde büyük bir akvaryum vardır. Benim içeridekilerden öğrendiğim kadarı ile Molokini 3 gün hizmet vermektedir. Ayrıca genel olarak mekanlarda isim değişikliği yaşanabiliyor. Bu sebeple farklı isimlerde gece hayatı mekanlarda görürseniz şaşırmayın.


Club Molokini ve Angels in web siteleri henüz olmadığı için fiyat ve detay bilgisi için sizleri yönlendiremiyorum.

Belgrad Gece Hayatı – Club Beton

Lokasyon olarak gene Kalemegdan’ ın paralel caddesinde bulunan Club Beton gece hayatı için başka bir alternatif olabilir. Club Beton Belgrad’ın en iyi gece kulüpleri arasında yer alıyor. Kime göre, neye göre değişkenlik gösterir fakat kendi aralarındaki sıralamaları bu yönde. Yaş kitlesi biraz daha büyük olan Beton’ a kış gece kulübü diyorlar. Sabah saat 04:00 e kadar açık olan gece kulübünde ağırlıklı olarak elektronik ve house müzik çalınıyor. Belirli günlerde defileler, canlı performanslar ve gösteriler yapılabiliyor. Kalabalık 00:00 da başlamasıyla 04:00 e kadar devam ediyor. Servis yapanların hepsi ingilizce biliyor ve kredi kartı geçiyor. Kullanmasam da geçtiğine dair tabelalarını asmışlar. Ortalama 700 kişilik alanı, 15 loca ve 30 stand bulunuyor. Locaları 15 kişiye kadar alırken standlar ise 4-6 kişilik. Belgrad gece hayatı için nehir yakını biryerler bakıyorsanız Beton sizin için uygun olabilir.

Club Republika Nerede?

Sırplar genelde gece hayatı için saatin 00:00 olmasını beklerlermiş. Özellikle yazları hangi gün olursa olsun sanki Cuma ve Cumartesiymiş gibi haftanın her gün gece kulübüne gidebilirsiniz. Avrupa ülkelerine göre ucuz olmasının avantajını Belgrad’ta yaşayabilirsiniz. Club Republika alternatif olarak düşünülebilir.

The Bank Club

Belgrad gece hayatı mekanları arasında önemli bir alana sahiptir. Belgrad şehrinde popülerdir. Merkeze uzak olamayan bir lokasyondadır.

Şehir Kulübü Splav Lasta – Belgrad

Belgrad Lasta Splav

Unutulmaz bir gece hayatı deneyimi için Lasta’ yı tercih edebilirsiniz. En önemli özelliği kaliteli ve farklı kokteyllerinin oluşudur. Eğlence için haftasonunu beklemenize gerek yok. Hafta içi de birçok organizasyona ev sahipliği yapmaktadırlar. Belgrad gece hayatı için benzetilecek ülke biraz daha Macaristan diyebiliriz. Tehlike açısından Macaristan kadar olmasada genede dikkatli olmanız gerekir.

Belgrad Gece Hayatı – The Tilt Clup Nerede – Nasıl Gidilir ?

Son yıllarda açılan ve Belgrad gece hayatına yeni eğlence anlayışı getiren kulüplerden biridir. 2014 ün Aralık ayında yeni açılan The Tilt Club zengin müzik konsepti ve ince düşünülmüş ayrıntılara sahip. Dekor olarak bir çok gece kulüplerinden farklı dekore edilmiştir. Ünlü şampanya ve votka markalarının çoğunu bulabilirsiniz. The Tilt ağırlıklı olarak elektronik müzik severleri hedef almaktadır. Cuma ve cumartesi geceleri sabah 05:00 e kadar hizmet veriyor. Belgrad’ ın ünlü Dj leri sahne alabiliyor. Club Beton’ dan bir tık daha iyi ve eğlencelidir. Belgrad gece hayatı için hızlı bir giriş yapmış ve en büyük Belgrad partilerine ev sahipliği yapar.

Diğer eğlence hayatına ait sayfalarımdan Saraybosna Gece Hayatı yazısı için tıklayabilirsiniz. Bosna Hersek web sayfası için tıklayabilirsiniz.

Exit mobile version