Site icon Levent Işıklı

Budapeşte Gece Hayatı, Bar, Fiyatlar – Macaristan Genel Bilgiler

Budapeşte Gece Hayatı

Budapeşte Gece Hayatı

Budapeşte gece hayatı aynı Prag gibi hareketli, ucuz ve adından söz ettirecek kadar güzeldi. Özellikle Viyana’dan sonra aynı Prag’ taki havayı yakalayarak, sabahlara kadar şehri keşfetmeye devam ediyorduk. Budapeşte gece hayatının gidebileceğiniz şehirler arasındaki avantajı, size hem ucuz uçak bileti sunması hemde ucuz konaklama ve yaşam sunan, tarihi ile de sizi asla pişman etmeyen şehirdir. Özellikle ucuz hava yollarının da uçmaya başlamasıyla birlikte gidiş-dönüş 300 – 350 tl gibi fiyatlara uçabiliyorsunuz. (2014 eylül)

Budapeşte şehir merkezinde ve çevresinde bir çok gece kulübü olup hiç beklemediğiniz ara sokakların en karanlık çıkmazlarında bile gece kulüpleriyle karşılaşabilirsiniz. Fakat bunların çoğunun Prag’ taki kadar güvenli olduğunu söyleyemem. Gitmeden yada otel odanızda mutlaka Budapeşte’deki gidilecek gece kulüplerini araştırmanız gerekir. Bizde aynı bu şekilde daha İstanbul’dayken tüm bunları araştırmış ve hostel deki tavsiyelere de uyarak gideceğimiz yerleri ona göre seçmiştik. Sözü uzatmadan Budapeşte Gece Hayatını ve Gidilecek yerleri yazmaya başlayabilirim.

Budapeşte Gece Hayatı – Szimpla Kert Nerede? Nasıl Gidilir


Szimpla Kert girildiğinde hemen çıkılmak istenen mekanlardan biri olmuyor. Değişik konsepti ile farklılık yaratan ve samimi bir ortam sunan Kert hoşça vakit geçirmeniz ve geceye hazırlanmanız için iyi bir seçim olabilir. Araba hurdalarından ve parçalarından yapılmış orta alandaki masalar gene fıçılardan bozma oturma grupları bulunan geceye hazırlanmak için bir şeyler içilesi bir mekan aslında. Yemek konusunda çok başarılı olduklarını söyleyemem ama deneyebilirsiniz genede. Büyük bir bahçesi ve yer yer çatısı bulunmaması kışın biraz soğuğu hissetmenize neden olabilir. Fakat dekoru ve samimi salaş dokusuyla asla Budapeşte’de unutmayacağınız barlardan biri olacaktır. Fiyatların ucuzluğu ertesi gün yaşadıklarınızı unutturmaya yetecek ölçüde. Örnek vermek gerekirse İstanbul Suadiye’ de içtiğiniz 23tl lik Heineken bira, burada 7 lira. Normal lokal bira içmek isterseniz 3,5 lira en pahalı Corona birası da 10 liraydı.

İçeri girdiğinizde kendinizi sürekli buraya geliyormuş gibi hissedebileceğiniz ve her akşam farklı dj ler ile eğlenebileceğiniz bir mekan. Jazz dan 80 lere kadar her akşamı farklı geçirebilirsiniz.

Alkol Fiyatları ; 0,04L Jack Daniel’s 8lira en pahalısı 14 lira, vodkalar Finlandia 8lira, biralar 0,33 şişe 3,5 10 lira, tequila 8-9 lira, bacardi 9,5 lira gibi aralıklarda. Daha detaylı fiyat bilgisi için tıklayınız.
Yemek fiyatları ise; et ve tavuk hamburgerler 10 lira, ördek 12 lira, salatalar 5 lira, menülerde 9 lira ile 14 lira arasında.

Budapeşte Gece Hayatı – Peaches and Cream, Fiyatlar, Nerede

Budapeşte gece hayatı için nokta atışı bir mekan ismi verin deseniz, herhalde ilk olarak Peaches and Cream ı söylerim. Şehrin merkezinde yer alan ve sürekli değişen Dj ler tarafından müziğin her daim süper ve atmosferin, ışık gösterilerinin, çalışanların size olan yaklaşımlarının harika olduğu mekan. Özellikle R&B gecelerinin olduğu güne denk gelirseniz sabaha kadar sınırsız eğlencenin ortasında bulacaksınız kendinizi. 2007 de açılan gece kulübü, rezervasyon ile kişiselleştirilmiş hizmet veren vip odalara sahip. İçerideyken sürekli gelip resim çekiyorlar ve sitelerinden takip edebilirsiniz. Budapeşte gece hayatı hafta sonu İstanbul da harcayacağınız paralara tatil yapabileceğiniz ve flypgs.com’a bir tık kadar uzaklıkta.

Budapeşte Gece Hayatı Peaches Cream Bar Nerede – Fiyatlar

Fiyatlar ise; 0,04l için Viskilerden;
CHIVAS REGAL (12 ÉVES) 15lira diğerleri daha ucuz,
Votkalar 9,90 lira,
Tequila SIERRA GOLD 9,50 – 15,50 arasında,
Biralardan TUBORG(0,4) 6,5 – BUDWEISER (0,33 L) 9 lira. En pahalı birası bu zaten isterseniz 4 lirayada bra içebilirsiniz tabi,
Rumlar BACARDI SUPERIOR 6,5 lira en pahalısı ise RON ZACAPA 16 lira gibi fiyatlarda.

Daha detaylı bilgi almak ve özel vip odalarda rezervasyon yaptırmak için Peaches and Cream web sayfasına tıklayabilirsiniz.

Budapeşte Ötkert Gece Kulübü

Ötkert Gece Kulübü

Budapeşte şehrinde neredeyse heryerde reklamı olan bir gece kulübüdür. Oldukça başarılı popüler bir mekandır. Yerli yabancı herkesin bulunduğu Ötkert Budapeşte gece hayatı için öncelikli gece kulüplerindendir. Peşte kısmında bulunur. Nehir kenarına paralel bir arka sokakta bulunmaktadır. Ötkert gece kulübü 19. yy dan kama bir binada bulunmaktadır. 3 oda bulunmaktadır. Farklı dj performansları ile partiler oldukça popüler. Yaz aylarında üstünü açıp rahat bir ortam sağlanıyor.

Vip masaları, oturma grupları ve standları bulunmakta. İsterseniz arayarak bualanların rezervasyonunu geçebilirsiniz. 30.000 huf tan 420.000 huf arasında fiyatlar değişmektedir. 23:00 – 05:00 arasında açıktır.

Budapeşte Doboz Gece Kulübü

Dışarıdan bakıldığı zaman bir şeye benzemeyen fakat avlusu olan mekanlardan bir tanesi. Lokak insanlarında geldiği keyif alacağınız bir mekan. Kendilerini Budapeşte gece hayatının “harabe barı” olarak dile getiriyorlar. Haftanın 4 akşamı performans sergileniyor. Hem içerisi hem de dışarısı olan gece kulübü.

Budapeşte Gece Hayatı – Studio Club, Fiyatlar, Nerede


Gene Budapeştenin en iyi gece kulüpleri arasında olan Studio Club, merkeze çok yakın olması ile 10 dakika da ulaşım sağlayacağınız bir alanda. Tuna nehrindeki ada üzerinde olan Gece Kulübü, elektronik müzik ve özel sahne şovları ile dikkat çekmeyi fazlasıyla başarıyor. Hafta içi bile kalabalık olmayı başaran Budapeşte’nin ender gece kulüplerindendir. Studio Club alan olarak büyük ve yüksektir. Turistler tarafından en popüler olan gece kulübüdür ve yaş ortalaması 21 – 28 yaş arasındadır. Studio Club’ın başka bir özelliği de Macaristan’ nın gece kulüpleri arasındaki en iyi ses düzenine sahip olmasıdır. 2 büyük alandan oluşan kulüpte özel hizmet alabileceğiniz vip odalar, localar bulunmaktadır. Her kesimden insanı ağırlayan ve adada başka kulüplerinde bulunduğu Budapeşte’ de her ay farklı organizasyonlar olup adaya yurt dışından Dj ler gelmektedir. Özellikle Techno ve House Partileri sevenler için şiddetle öneririm. Şuan için bar kapalı durumdadır.

Studio Club için dünyanın 3. büyük kulübüdür deniliyor. Budapeşte’nin en güzel kızlarının da bulunduğu kulüp hafta sonları 8.000 üzerinde ziyaretçiyi ağırlıyormuş. Mekandaki eğlence kafanızın güzel olmasıyla sınır tanımayan bir hal alıyor. Saat ilerledikçe kostüm şovları, üstsüz profesyonel dansçılar ve üstteki güvertede bulunan salıncakta sallanan akrobatlar ile ışıklar sizi iyice sarhoş etmeye başlıyor.

Kıyaslamak gerekirse; İstanbul da eğlence kültürü adı altında gereksiz fiyatlar, kasıntı insanlar, parası olduğu için içeriye giren kös kös oturanlar, insanları rahatsız eden bakışlar atanlar, ütopik vale ücretleri, rezervasyon sorgulamaları, sınıf ayrımcılığı, yanınızda bayan arayışları, mit ajanı edasındaki ilkokul mezunu güvenlik görevlileri, çıkışta başınıza bir şeyler gelmemesi için koşar adımlarla aracınıza yada evinize dönme çabalarınız, mekanlarda instagram takipçi sayısıyla doğru orantılı egosu tavan yapan ama normalde merdiven altı doldurulmuş yeni rakı gibi gezen türk kızları vs. vs. vs…

İşte sırf bu sebeplerden bile keyifle eğlenebileceğiniz bir tatil için Budapeşte size alternatif olabilir… Studio Club ile ilgili çok fazla video koyamıyorum ama aşağıdaki videoyu izleyerek fikir edinebilirsiniz.

Yellow Bar & Club, Fiyatlar, Nerede


Budapeşte gece hayatı ile ilgili bende sizler gibi önceden araştırıp hem Türkiye’den hemde yurt dışındaki sitelerden en iyi gece kulüplerini çıkartıp gezimi öyle tamamlamıştım. O yüzden gidebildiğim yerleri yazmaya çalışıyorum. Aksi halde 1 ay boyunca her gece farklı mekan ve organizasyonlara katılmam gerekirdi 😀 Yellow Bar & Club üstteki gece kulüpleri kadar olmasa da şehrin tam merkezinde olmasından dolayı ve şehir içinde elinde broşürler ile gezenlerin tanıtımlarından dolayı ister istemez yoğun ilgiye sahip bir mekan. Benim tavsiyem önceliğinizi üstte yazdığım mekanlardan yana kullanmanız. Yellow Bar & Club ‘ın en büyük özelliği sahne kızları olması. Barın üstü ve organizasyonlarda aynı Prag taki gibi fazla sayıda dansçı kızlarla açması. Sitelerinde pek bişi olmasa da rezervasyon için kullanabilirsiniz. Yellow Bar & Club tıklayabilirsiniz.
Doğu Avrupa şehirlerinden olan Prag gece hayatı için tıklayabilirsiniz. BU sayfayı sonuna kadar okuyanlar için, direk yetişkinlere gönelik bir gece hayatı önerisi istiyorsanız nokta atışı “Budapest P2” ye gidebilirsiniz.

Budapeşte genel olarak salaş ve rastgele mekanları olduğu bir şehir. Gece hayatı için hiç ummadığınız bir yerde güzel eğlence ve organizasyonlar bulabilirsiniz. Genelde mekanlar eski binalar, tarihi binalar yada ara sokaklarda bulunuyor. Dikkat etmeniz bazı önemli konular var tabi. Bunların başında ara sokaklarda sizin önünüzü çeviren insanlar olmasıdır. Bu kişiler genelde kadın olamaktadır. Fotoğrafımızı çekebilirsiniz diye size istekte bulunuyorlar. Sonrasında ise biz dışarı çıktık eğlenmek istiyoruz, bize katılır mısınız? diye sizinle sohbet ediyorlar. Evet derseniz eğer sizi anlaşmalı gece kulüplerine götürüyorlar. Buda genelde keşmekeş uygun olmayan mekanlar oluyor. Buralara gittiğinizde masaya oturuyorsunuz ve siz istemeden bazı yiyecek ve içecekler geliyor. Abartı hesaplar ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu gibi durumlar Budapeşte de keriz avı olarak adlandırılır. Dikkat etmelisiniz. Budapeşte gece hayatı sizin için kötü başlayamasın diye bu konuyu ciddiye alın.

Exit mobile version