Site icon Levent Işıklı

Tivat Gezilecek Yerler, Fiyatlar, Nerede Nasıl Gidilir ?

Tivat Gezilecek Yerler - Levent Işıklı

Tivat Gezilecek Yerler - Levent Işıklı

Huzurdan ölmek isteyenleri buraya davet ediyorum. Anlatırken bile çalan şarkıyı değiştirdiğim Tivat gezilecek yerler yazısı sanırım tam size göre olabilir. Instagram’ da paylaşılan resimlerin altına yazılan “huzur” sanırım buraya geldiğinizde sizi takip edenleri bıktıracak düzeyde. Tivat nerede, nasıl gidilir, kaç km gibi soruların hepsini bulacağınız Tivat gezilecek yerler yazımı ihaleye açıyorum 😀

Tivat’ a gittiğinizde, güneşi palmiye ağaçları altında batırmayı unutmayın. Bunun için herkesin farklı bir şehir tercihi olabilir. Ama benim kesinlikle Tivat’ a karşı ayrı bir sempatim var. Kotor’ dan çıktıktan sonra Tivat merkeze gitmek istiyorsanız yolunuz en fazla 20 dakika sürecektir. Kotor – Tivat arası ulaşım mesafesi sadece 11 km.

Tivat Nerede – Nasıl Gidilir ?

Tivat gezilecek yerler için en büyük önerim lütfen sadece merkezde vakit geçirmeyin. Mutlaka aracınız var ise koylarına doğru yola koyulun. Çünkü keşfedilmemiş o kadar çok gizli hazine var ki. Benim gitmeden önce yaptığım araştırmalarda resmini gördüğüm ve kesinlikle burada bulunmam gerekiyor dediğim bir yer vardı. Resmi taksicilere ve yoldaki insanlara göstererek bulduktan sonra inip resim ve video hazırlamak istedim. Belki sizlerde buraya uğrayıp manzaranın tadını çıkartabilirsiniz. Özellikle villa kiralayabilir ve villanın bahçesinden denize atlayabilirsiniz. Tivat gezilecek yerler saklı kalmış onlarca lokasyona sahip. Tivat için havalimanı seçeneğini kullanabilirsiniz. İstanbul’ dan her gün olmasada ulaşım sağlanmaktadır. Erken bilet alımlarınızda uygun fiyata Tivat ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Tivat Gezilecek Yerler

Tivat Gezilecek Yerler ve Konaklama Bilgileri

Tivat’ ı gezmek için bence 2 ye ayırmak gerekir. Birincisi Tivat’ ın merkezi, ikincisi ise Tivat’ın çevresi. Merkezinin harika olmasına rağmen asıl güzellik çevresinde bulunuyor. Tivat merkeze geldiğinizde sizi trafiğe kapalı bir sahil şeridi karşılayacaktır. Genelde cafeler bu alanda yan yana sıralanmış durumda. Sizde manzaranın tadını palmiye ağaçlarının altında bu cafeler de oturarak çıkartabilirsiniz. Tivat’ ta hava alanı bulunmakta fakat özel jetler yada bazı hava yolu fimaları hizmet veriyor buraya. Daha sonra bahsedeceğim Porto Montenegro’ yu tatil için değerlendiren birçok iş adamı bulunuyor. Ama hava alanını Türkiye’ den aratmanıza gerek yok. Her zaman seferler olmamaktadır. Tivat gezilecek yerler için Budva ve Kotor’ dan ulaşım oldukça kolaydır.

Levent Işıklı – Tivat Gezilecek Yerler

Tivat’ ta bulunduğu yer ve mimarisi ile benim aklımdan çıkmayan ve konaklama imkanı olan Fishermans House Bjelila kesinlikle önerdiğim yerlerden biridir. İnanılmaz bir doğa mekanı ve huzur deryası diyebiliriz. 1 gece bile olsa konaklarsanız gerçekten ne demek istediğimi anlayabileceksiniz. Normal Apartment konaklama fiyatlarına göre biraz daha pahalı. Geceliği erken alımlarda ortalama 75-85 euro arasında. Aşağıdaki resimde gördüğünüz evde konaklamanızı yapıyorsunuz.

Tivat Nerede Kalınır ? Fishermans House Bjelila

Etrafında aynı gene burası gibi apart ve villalar bulunuyor. Kendisine özel iskelesi bile var. Tek sıkıntısı ise arkadaşlar ulaşım konusu. Eğer aracınız var ise istediğinizde alışverişe ve civara ulaşabilirsiniz. Taksi ile ulaşım da bulunabilirsiniz. Yada çevre apart çalışanları size ücreti ile kendi araçlarıyla yardımcı olacaktır. Eğer bu bölgede apart, villa vb. şekilde ve uzun süreli kalacaksanız mutlaka alışverişinizi önceden yapıp gelin. Çünkü çok fazla civarda alışveriş yapacağınız alan bulunmuyor. Ama aracım var diyorsanız 15 dakika uzaklıktaki marketlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Diğer yazımda ise Karadağ’ ın en popüler ve lüx tatil bölgesi olan Porto Montenegro‘ dan bahsedeceğim.

Tivat Karadağ’ ın bilinen ama keşfedilmeye açık bir lokasyonudur. Örnek olarak sakin bir deniz tatili yapacaksanız Tivat’ ı tercih edebilirsiniz. Tivat sadece Porto Montenegro’ dan ibaret değildir. Tivat gezilecek yerler için 1-2 gün ayırmanız yeterlidir. Tabi buna deniz tatili dahildir. Karşı tarafına geçtiğinizde 10 larca plaj sizi karşılayacaktır. Üstelik neredeyse hepsi ücretsizdir. Aracınız var ise eğer Tivat oldukça güzel bir lokasyondur.

Exit mobile version