Uci Gran Fondo Antalya 2022 Bisiklet Yarışı

0
2236
Uci Gran Fondo Antalya 2021
Uci Gran Fondo Antalya 2021

Uci Gran Fondo Antalya 2022 de Antalya’ da bisiklet severler ile buluşuyor. En son 2018 de gerçekleşen yarış, 2022 yılında Antalya’ da yeniden start alacak ve bisiklet severleri bir arada toplayacak. Uci Gran Fondo Antalya 2022 yılı için 17 Kasım 2022 tarihinde düzenlenecek. Yarış tarihi bir önceli yıla oranla 1 hafta önceki tarihe alınmıştır.

Uci’ den bahsedecek olursak aslında Formula 1 in bisiklet versiyonu diyebiliriz. Uluslararası bisiklet yarışması. Her yıl takviminin yayınlandığı ve farklı ülkelerde yapılan amatör bisiklet yarışması. Birden fazla kulvarda ve yarış tiplerinde düzenlenmekte. Türkiye Antalya’ da düzenlenecek olan yarış toplam 4 farklı yarış tipinden oluşmakta.

Uci Gran Fondo Antalya 2022 Yarış Tipleri

Uci Gran Fondo Antalya 2022
Uci Gran Fondo Antalya 2022
  • Time Trial (Zamana Karşı)
  • Short Race (Kısa Kulvar)
  • Long Race (Uzun Kulvar)
  • Paracyling (Engelli Yarışçılar için oluşturulan kulvar)

Yukarıdaki Dört farklı tipte kulvardan gerçekleşecek. Şimdiden rezervasyon almaya başlayan organizasyon Pandemi sonrası belkide birçok kişinin beklediği yarış niteliğinde. Hem ülke turizmi hemde Antalya için büyük bir katma değer yaratacak gibi görünüyor. Birçok firmanın sponsor olacağı Uci Gran Fondo Antalya 2022 pandemi sonrası ilklerden olacağından boy göstermek isteyen firmalarada katma değer sağlayacak. Özellikle uluslararası basında yayınlanacak bir organizasyon.

Gran Fondo Antalya Yarış Parkuru Hakkında

Şuan itibari ile yarışın parkuru tam olarak çıkartılmadı. 2020 yılının son aylarına kalmadan parkurlar oluşturulacağı belirtildi. Özellikle Türkiye’ den büyük ilgi göreceği belli. Malum durumdan dolayı eve kapanan ve aktivite için gün sayan sporcular, 2022 yılı ile birlikte sosyalleşmeye devam edecek. Özellikle Kasım ayı olması ve Antalya’ da pedal çevircek yarışçılar daha şimdiden iletişime geçmeye başladılar. Hem unutulmaz tarihi bir şehirde yarışacaklar hem de aileleri ile birlikte güzel ülkemizin tatil beldesinde konaklayacaklar. Havaların çok fazla sıcak olmaması yarışçılar için avantaj sağlamaktadır. Turizm döneminin yoğun olmayacağı Kasım ayında fiyatlar açısından da sizlere avantaj sağlayacaktır.

Yarışın organizasyonu Kampa Turizm ve Graphx Ajans tarafında yapılacaktır. Kampa Turizm son organizasyonunu 2020 yılında Fas’ın Kazablanka şehrinde yapmış olup başarılı bir organizasyona imza atmıştır. 2022 yılında yapılacak olan Uci Gran Fondo Antalya için Graphx Ajans ile güç birliği yapmıştır. Otellerin ve yerel şirketlerin ilgisi yarış yaklaştıkça artmaya devam etmektedir.

Dündar Karabenli
Dündar Karabenli

Kampa Turizm Şirket yetkililerinden Dündar Karabenli “Uluslararası yarış takviminde Türkiye’ nin yer almasından dolayı çok mutluyuz. Sorunsuz ve ilklere imza atacak bir organizasyon gerçekleştireceğimizden hiçbir sporcumuzun süphesi olmasın. Hem Antalya’ mızı hemde ülkemizi bir sonraki yarışlara daha güçlü taşıyacağız. Her yıl Türkiye’ de gerçekleştirmek için çalışmalarımız hızla devam ediyor.” sözlerine ekliyor. 2020 deki kötü günleri arkada bırakacağız ve 2022 tüm bisiklet sever sporcular için güzel başlayacak. Bizlerde kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri için şimdiden çalışmalara başladık. Kendilerini bekliyoruz…

 

Özel İnsanlar için Oluşturulan Yarış Parkuru – Paracyling

Uci Gran Fondo Antalya 20201 - Paracyling
Uci Gran Fondo Antalya 20201 – Paracyling

Paracyling kategorisinde özellikle engelli vatandaşlar da düşünülmüş durumda.

Ogün Çavuş
Ogün Çavuş

Organizasyon yetkilisi Ogün Çavuş “engelli sporcularımız için harika bir parkur oluşturduk. Hem derneklere hemde yurtdışındaki misafirlerimize ulaşıyoruz. Onların gelmesi için çaba göstermekteyiz. Sosyal sorumluluk olarak gördüğümüz bu kulvardaki yarışı gönül rahatlığı ile tamamlayabilmeleri için çalışıyoruz.” diye sözlerine ekledi. Son olarak yaptıkları Kazablanka yarışında bulunan Paracyling yarışçılarının daha şimdiden Türkiye’ deki yarışa gelmek istediklerini ve bunun için kayıt yaptırdıklarını dile getirdi.

 

Uci Gran Fondo Antalya 2022 Yarış Fiyatları ve Kategorileri

  • Uzun Parkur Yarışı:  45 Euro (Long Race)
  • Kısa Parkur Yarışı: 35 Euro (Short Race)
  • Zamana Karşı Yarışı: 35 Euro (Time Trial)
  • Hem uzun hem Zamana Karşı yarışa katılmak isteyen kişiler ise 70 Euro.
  • Hem Uzun hem Kısa yarışa katılmak isteyenler için 70 Euro.
  • Paracyling için ise 25 euro.

Fiyatlar üstteki gibi olacaktır. Kendi sitelerinden iletişime geçebilirsiniz. Gene 2022 yılında yapılan dağ bisikleti yarışından sonra yapılacaktır.

Tüm yarışmacılara başarılar diliyorum ve bende yarış günü organizasyonda olmaktan memnuniyet duyacağım. 2020 yılındaki katıldığım Uci Gran Fondo Kazablanka yarışı için tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

*