Site icon Levent Işıklı

Kiev Gece Hayatı – Ukrayna Genel Bilgiler Fiyatlar

Kiev Gece Hayatı - Ukrayna

Kiev Gece Hayatı - Ukrayna

Sitem üzerinden tanıştığım Hakan ile kiev gece hayatı için 6 ay öncesinden sözleşmiştik. Boracay’ da başlayan macera Malta falan derken 6 ay sonrasında Ukrayna ziyaretimiz için biletlerimizi almış ve ilk karşılaşmamızı Kiev şehrinde yapacaktık. Bu sefer kiev gece hayatı için yapacağım gezimin plan ve programını tamamen Hakan’ a bırakmıştım. 2017 yılının ilk 6 ayı seyahatlerime ara vermeyi düşünüyordum. Biraz dinlenip siteme yazmadığım 10 ülkeyi daha yazmaktı amacım. Fakat bunları hiç düşünmemişim gibi Şubat ayındaki Kiev, üçüncü ülke ziyaretim olacaktı. Bu yazımda fiyatlar, gece kulübü, bar, pub vb. yerlerin nerede oldukları nasıl gidileceği ve biraz daha artık detaya girerek , gezerken yaşadığım olaylardan bahsedeceğim.

Düşünsenize hiç tanımadığınız birisi siteniz üzerinden size ulaşıyor. Sorular soruyor, birlikte Ukrayna seyahati yapıp yapamayacağımızı öğreniyor ve 6 ay sonrası için plan yapıyorsunuz. 😀 Altını çizerek söylemem gerekirse uykusuzluktan adeta ölüyordum. Amsterdam dönüşü sadece 2 gün İstanbul’ da kalacaktım. Sonrasında ise kışın bu soğuğunda hem video çekimleri hazırlayacak hemde her gece en az 3 gece kulübünde bulunacaktım. Fazla plan program yapmaya gerek yoktu artık. Gideceğim günün sabahında çantamı hazırlayıp yola koyuluyorum artık.

Kiev gece hayatı hakkında başıma az çok neler geleceğini iyi biliyordum. Ukrayna’ nın birçok şehrinde bulunmam ve arkadaşlarımın olması beni rahatlatsa da adrenalinimi yükseltecek bir şeyler mutlaka başıma gelecekti. Şuan çok sevdiğim bir pilot abimin sözü ile devam etmek istiyorum “Cesaretin Kadar Özgürsün !”…

İlk işim Kiev merkezde bulunan eve kendimi atmak ve 1 saat uyumaktı. Sonrasında ise aşama aşama her seyahatimdeki sıralama olan gömleklerimi ütüleyip ayakkabılarımı dizip şehrin hakim noktasına çıkıp tepeden bir plan oluşturmak. Şuan Kiev gece hayatı yazımı yazdığım için belirtmemde sakınca görmediğim bir diğer konu ise, “Arkadaşlar Sevilmiyoruz” 😀 Ziyaretlerimizin maksadı Ukrayna halkında ciddi olarak ön yargı oluşturduğundan esmer arkadaşların işi gerçekten zor. 😀 Karşı cins ile diyaloglardaki konuşmaları tabi ki yazacağım hiç merak etmeyin. Özellikle sorduğum soruların cevaplarını paylaşacağım. Evet artık Ukrayna’ nın en meşhur şehri Kiev gece hayatı yazımıza başlayabiliriz.

Kiev Gece Hayatı – Forsage Night Club Nerede ?

Kiev Gece Hayatı – Forsage Night Club

Son 2 yazımda tarz değiştirip artık sıralamaları en iyisinden başlayarak yazmak istiyorum. Gelen sorularda görüyorum ki sonuna kadar okumuyorsunuz:D Lviv ve diğer şehirlerden alışkın olduğum için şimdi bilmediğimiz bir yere gideceğimizden kapıda ayrı uğraş, içeride değişik fiyatlar falan derken baya bir uğraş vermek istemiyordum. Şu meşhur hepiniz bildiği ve Ukrayna topraklarına girildiği andan itibaren açtığı “eşleşme” uygulaması yok mu? Heh şimdi hemen açıyoruz ve Hakanla yarım saatlik bir çalışma sonucunda eşleştiklerimizden puantaj usulü seçim yapıyor ve gece kulübü giriş biletlerimiz ile buluşuyorduk. 😀 Yanınızda Ukrayna’ lı birilerinin olması her zaman avantaj sağlayacaktır. Düşünsenize ne size ayrı bir fiyat söyleyebilirler nede gece kulübü girişlerinde olmayan rezervasyon sorgulamaları. Artık kendinizi o andan itibaren Ukraynalı hissetmeye başlıyorsunuz.

Bayan arkadaşlar ile öncelikle şehir merkezinde buluşuyoruz. Pub ortamında biralarımızı içip tanışıyoruz ve benim için en önemli olan kısma giriş yapıyorum. Herkesin bilmediği ama lokal insanların olduğu gece kulübüne götürmelerini istiyordum. Biraz düşünüyorlar aralarında Rusça konuşmalar falan derken taksiyi arıyorlar ve 20 dakika uzakta bir mekana gitmek için hazırlanıyorduk. Tanışmak için oturduğumuz yer Arena City denilen şehrin tam merkezinde bulunuyor. Çevredeki bilindik ve büyük gece kulüplerini oturduğumuz yerden görebiliyoruz. Fakat bunların hiçbiri değilde neden 20 dakika mesafedeki yere gideceğimizi bende merak ediyordum. Sordukça da gerçekten beğeneceğimi söylüyorlardı. Daha 20 dakika önce tanıştığınız birileri ile taksiye binip yola çıkıyoruz. Kızlara biraz hava atmak için taksici ile Rusça konuşuyordum. Sonuçta bizim hiç bişi anlamadığımızı bilmesinler. 😀

Yolculuğumuz değişik yollardan, ara sokaklardan, alt yol, üst yol derken bir yere geliyoruz artık. Bana ilk izlenim olarak Saraybosna’ daki gece kulübünü hatırlatmıştı. Dışarıdan baktığımızda iki katlı görünen gece kulübü. Önü adeta Saraçoğlu kalabalığı gibi. Arabalar yanaşıyor kontroller yapılıyor. Sıra bekleyenler falan. Cumartesi oluşu ve lokal bir gece kulübü olması Kiev gece hayatı yazım için nokta atışı mekan olacağı sinyalini veriyordu.

İşte işin en keyifli kısmına geldik. Mekana giriyoruz ve ellerimizi cebimizde sağa sola bakıyoruz. Arkadaşlarımız bizim yerimize her şeyi hallediyorlardı. Yan tarafta turist arkadaşlar beklerken ben 4 kişi olduğumuzdan loca tarzı bir yer istiyordum. 1500 Grivna ya bize 4 tane kart veriyorlar. Yani 53 – 55 dolar arasında 4 kişi loca alıyoruz. Forsage 5 katlı gece kulübü arkadaşlar. Biz alt kata geçiyoruz locaya yerleşiyoruz ve önce votka etrafında 5 redbull ile servis açılıyor.

Ortam gerçekten güzel, keyifli ve samimiydi. Altın kolyeli kimse yok, ajanstan çağrılmış kızlar yada 22 yaşında babasının aldığı milyonluk araçlara binen çocuklarda yoktu. Gece kulübü işlek bir cadde üzerinde değildi. Ee haliyle Midpoint in önünde, ellerinde lv marka çanta ve cüzdanı ile sıra bekleyen tipleri görmeniz de çok zor. Kıyafetler önceki 10 yılın modası olsa da baya cüretkar kısalıkta ve açıklıkta idi. Kiev gece hayatı kendini göstermeye başlamıştı.

Alkol servisi yapılıyor biraz ortama bakıyor ve tek tek diğer katlara çıkıyoruz. Her katta farklı müzikler çalıyor. En üst katta oldukça büyük bir pist var ve sanırım 1000 kişi anca doldurur diye hatırlıyorum 😀 2.ci katta r&b çalıyor ve hiç görmediğim kadar zenci arkadaşları görüyorduk. Sanırım Ukrayna’ daki tüm siyahi arkadaşlar bu gece burdaydı. Adım atamıyoruz herkes ayakta ve eğleniyor.

Burada da biraz takılıp masamıza gidiyoruz ve her şey yerli yerinde duruyor idi. Saati 02:00 yapmıştık ve yemek söyleyelim dedik. Baklava tepsisi büyüklüğünde karışık ızgaraların olduğu etler ve abur cubur geliyordu. Bunlar içinde hiçbir ücret ödemedik hala 1500 grivna lık kredimiz devam ediyordu. Mekanın yaş ortalaması 24-26 yaş arasında diyebiliriz. Loca aldığımızdan giriş parası ödememiştik. Ama tabiki detaylı yazmak için her şeyi sordum. Bayanlardan almıyorlar ücret ama erkek arkadaşlardan normal girişler için 100 – 150 grivna alıyorlar. Kulübe gitmek için ise Taksi ile kiev merkezinden 100 grivna’ ya gelmiştik. Dönüş ise 300 grivna idi.

Özet geçmek gerekir ise; 5 katlı sıcak samimi bir gece kulübü. Fiyatlar merkezdeki popüler mekanlara göre çok daha uygun. Ağırlıklı olarak yerli insanların geldiği ve keyifle eğlendiği tavsiye edeceğim mekanların başında geliyor. Kiev gece hayatı için bu tarz yerlerde bulunmanız insanları yakından tanımanıza olanak sağlayacaktır.

Kiev Gece Hayatı – SkyBar Night Club Nerede ?

SKYBAR Ukrayna Gece Hayatı – Kiev

Arkadaşlar SkyBar ve popüler olan diğer gece kulüpleri aslında şuan anlatacağım lokasyon da bulunuyor. Kiev in merkezini Arena City olarak düşündüğünüzde içerisinde bulunan hall, cafe ve restoranları ile sizin mutlaka uğrak noktanız olacaktır. Harem Men’s Club, Famous Night Club vb. için buraya uğrayacaksınız mutlaka. Bunların dışında The Cake, The Burger, The Bar, Vapiano gibi restoran ve cafeler de gene Arena City’ de bulunuyor. Yani kiev gece hayatı için tek bir noktaya gitmeniz sizi birkaç mekana götürmüş olacak.

Kiev gece hayatı için Arena City’ nin önemi oldukça yüksek. SkyBar hem cadde üzerinden hemde Arena City içerisinden bakıldığında görülüyor. Genelde önünde lüks araçların olduğu bir alanda. Yukarıda bahsettiğim uygulama ile eşleştiğimiz bayan arkadaşlardan farklı olarak bu gece için ilk kez tanışacağımız yeni arkadaşlarımızı bekliyorduk. Kiraladığımız ev Arena City ile bitişik olduğundan telefon ile arayıp kendilerini gördükten sonra evden çıkıyorduk. Geçtiğimiz gece sabaha kadar tek kulüpte olduğumuzdan bu gece en az 3 gece kulübünü gezmem gerekiyordu. Hakan ile ilgili sıkıntım olmasa da bu gece görüşeceğimiz arkadaşların bize ayak uydurup uyduramayacağını bilemiyordum. Kendileri ile buluşup önce sıcak bişiler içiyorduk biraz birbirimizi tanıyıp sonra gene bu gece yapacaklarımızdan bahsediyordum. Kendileri de memnuniyetle onaylıyorlar.

İlk önce Sky Bar a gidiyoruz. Girişte erkeklerden 100 grivna alıyorlar. Sonrasında asansöre binip en üst kata çıkıyoruz. Fena gözükmüyor. Büyük oturma alanına sahip ve sigara içmek için gene aynı katta geniş bir bahçesi var. Bayan arkadaşlarımızla birlikte bu sefer barda takılıyoruz. Başka kulüplere de gideceğimizden loca yada stand mantıklı olmayacaktı. Zaman ilerledikçe müzikler tarz değiştiriyor ve dansçılar yerini alıyordu. Şehrin merkezinde ve internet aramalarında oldukça fazla adından bahsettirdiği için Sky Bar ufak ufak bizden arkadaşlar ile doluyordu. Hafta sonu kültür gezisine gelmiş beyaz gömlek ve yelekli kardeşlerimiz ile tanışıyor internette ki o kişinin ben olduğuma şaşırıyorlardı. Kiev gece hayatı için SKY Bar birçok farklılığı içinde barındırıyor. Karaoke günlerinden Hip-Hop partilerine eğlenceyi yaşayabilirsiniz.

Kiev gece hayatı için popüler kulüplerin giriş saati 00:00 dan sonra tercih edilmeli. Ya da 02:00 gibi gidildiğinde daha kalabalık bir atmosferle karşılaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgiler rezervasyon bilgileri ve fiyatlar için tıklayabilirsiniz.

Kiev Gece Hayatı – D’lux Night Club Nerede ?

D’lux Night Club – Kiev Gece Hayatı

Eski Kiev’ in tarihi merkezinde bulunur. Bu kadar popüler olmasının en etkin sebeplerin birisi bence 1939 yıllarından beri açık olması. Yeşilliklerin arasında ve parkın içerisinde 2500m2 alan üzerindedir. Barında ortalama 200 kişi görebilirsiniz. Mekan ise 1000 kişiye kadar insan ağırlayabiliyor. Sabahın ilk ışıklarına kadar canlı şovlar ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Biz D’lux gece kulübüne gidip gitmemek arasında kalmıştık. Kız arkadaşlardan biri çok güzel diye tutturunca en azından bakalım dedik. D’lux lokasyon olarak Kiev’ in Dnipro Nehri yakınında bulunuyor. Öncesinde rezervasyon yapıp yemek yiyebilirsiniz. İlerleyen saatlerde ise gece kulübü moduna geçip eğlencenize burada da devam edebiliyorsunuz. Ukrayna’ lı arkadaşlara sorulduğunda onlara göre en iyi kiev gece kulüpleri sıralamasında ilk 5 in içerisinde. Gerçekten seviyorlar burayı. Gelmenizde bir sakınca yok bence de görülebilecek mekanlardan bir tanesi. Değişik organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Mesela “Bekarlar Gecesi” vb. partiler vererek kendine özgü ziyaretçiler oluşturuyor. Kiev gece hayatı dokusu için mutlaka gitmelisiniz.

Kiev Gece Hayatı – Harem Men’s Club Nerede ?

Harem Mens Gece Kulübü

Hava alanından indiğinizden itibaren yolda tabelalarını gördüğünüz gece kulübüdür. Gene Arena City içerisinde bulunuyor. Bulunduğu binanın 5. ve 6. katında bulunup asansör ile girişini yapıyorsunuz. Tasarımı ve dizaynı adının özelliklerini taşıyan şekilde dekore edilmiş. Bayan danscılar için kafesler ve sıcak bir ortam oluşturulmuş. Striptiz şovlar ve farklı organizasyonlar için erkeklere özel olarak hazırlanmış durumda. Tek şarkılık 2 şarkılık yada 2 bayanlı 10 bayanlı Vip odalarda gösteriler sunuyorlar. Fiyatları 500 grivna ile 20.000 grivna arasında değişiklik gösteriyor.

Harem Mens Club

Sıkılmanız durumunda diğer gece kulüplerine geçmeniz 3 dakikalık vaktinizi alacaktır. Harem Men’s Club kiev gece hayatı için bana göre çok önemli yer kapsamada görmek isteyebilirsiniz diye sayfama ekliyorum. Saat 20:00 ile 06:00 arasında açık bulunuyor ve bazı günler için rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Mekan biraz fazla erkeksi gösterilere sahiplik yaptığı için sınırları zorlayan özel oda şovları için merak edenler gidebilir.
Harem Men’s Club fiyatları ve adres bilgileri için tıklayabilirsiniz.

Kiev Gece Hayatı – Salon Dream Masaj Salonu Nerede ?

Arena City den 7 dakika yürüme mesafesinde olan Salon Dream masaj salonu iki katlı olup içerisi kırmızı ve loş ışıklarla girildiği anda sizi daha masaj yapmadan rahatlayacağınızı hissettiren bir ortamla karşılıyorlar. Sizi karşıladıktan sonra sizden masaj yaptırmak istediğiniz masözü seçmeniz isteniyor. Ve özel masaj odalarında masajınızın keyfini çıkarıyorsunuz. Aynı zamanda eve de masöz çağırabiliyorsunuz adresinizi whatsapp veya viber yolu ile masaj salonuna ilettiğinizde dilediğiniz zaman için evde de masaj keyfini mümkün kılıyorlar. Dream Salon öğlen 12:00 dan sabah 05:00 a kadar açık. Dream Salonu bulmanız için size WhatsApp dan adreslerini anlatımlı bir şekilde yolluyorlar. Gitmeden rezervasyon yaptırmayı unutmayın! Aynı zamanda fiyatlarına sitelerinden bakabilirsiniz. Kiev gece hayatı sayfasının diğer yüzü olarak son mekanda sizlere burayı tanıttım.
WHATSAPP : +380 738 93 9000

Ülkenin başkenti olmasından dolayı popüler gece kulübü mekanları Kiev de toplanmıştır. Hem turistik hem de nüfusa bakıldığı zaman birçok eğlence kulübü Kiev in farklı noktalarında bulunmaktadır. Kiev gece hayatı için en önemli etken güvenlik olmaktadır. Güvenlikten kasıt ise; gerçekten eğlenebileceğiniz mekanların seçimidir.

Exit mobile version