Site icon Levent Işıklı

Lviv Gece Hayatı – Ukrayna Genel Bilgiler

Lviv Gece Hayatı Bar Kulüp Fiyatlar - Levent Işıklı - Ukrayna

Lviv Gece Hayatı Bar Kulüp Fiyatlar - Levent Işıklı - Ukrayna

Gelelim meşhur Lviv Gece Hayatı yazımıza. Seyahatten sonra en fazla sorulan sorulardan başlarsak; Lviv’de kızların nufüsü %85 miş. Lviv deki kızlar nasıl ? Orası ucuzmuş, doğru mu ? Gece kulüpleri nasıl? İçkiler ne kadar ? Girişler ne kadar ? Mekanlar güzel mi ? gibi daha sitemde yazamayacağım onlarca soru ve şehir efsaneleri ile ünlü gece hayatına sahip Lviv. Tabi bu biz Türkler için böyle.

Nasıl ki bilim adamı İsviçre’ li sıfatıyla cümlede bir bütünlük oluşturuyorsa ve artık bir klişe haline geldiyse Lviv’de de “aleyküm selam, no sex” kalıbı Türkler için oluşturulmuş bir geyik. Bir Türk ve Arap yanlarına yaklaştıklarında direk bu şekilde cevap verdiklerini söylüyorlar. Nasıl türk yada arap olduğunu anlıyorsunuz diye soramadım bile çünkü o kadar belli ki eminim gittiğinizde sizde fark edeceksiniz. Ordaki bayan arkadaşlar ile konuştuğumuzda hiç bu kadar utanmamıştım Türk olduğuma. Bu ve bunun gibi kısa notları bu yazımda baya vereceğim size.

Öncelikle Lviv’ de bayanların oranı %52, erkeklerin %48. Birkaç sene önceki verilere göre olsa da bu oran 3-5 sene içerisinde %85 lere çıkacak hali yok. Şehirdeki erkeklerin yaş ortalaması 35, bayanların ki ise 40.
Yani bu şehirde kızların %85 olduğu kesinlikle tur ve hava yolu firmalarının uydurduğu koca bir yalandır. Eğer başka beklentileriniz varsa tekrar gözden geçirmelisiniz. Tüm bunları bir kenara bırakırsak ve hayatınızın önceki dönemlerinde karşı cinsten arkadaşlarınız olduysa :D, yaşadığınız çevre, sosyal ortamınız, aldığınız eğitim, kültürünüz, terbiye ve ahlak çizgileriniz normal ise harika bir gece hayatı geçirebilirsiniz. Her yönüyle kendine has kültürü olan, farklı eğlence anlayışına sahip lviv gece hayatı, Avrupa’nın çoğu şehrinden daha fazla keyif verecektir size. Artık gece kulüplerinden başlayabiliriz.

Lviv Gece Hayatı – Fashion Club

Yemeğimizi yiyip biraz turladıktan sonra gece için gideceğimiz ilk gece kulübü Fashion Club olmuştu. Şehrin merkezinde olan Rynok caddesinin paralel alt sokağında bulunan Fashion Club sadece gece kulübü olmamakla beraber restoran, lounge bar olarakta hizmet veriyor. Bizim gittiğimiz gece özel bir organizasyon varmış ve üst kat Karaoke için kapatılmıştı. İçeriye girişte 100 grivna ücret ödedik. Bu Lviv’ de ödediğimiz en pahalı kulüp girişiydi. En pahalı dediğim kişi başı 5 dolar ödemiştik ? İçerisi gerçekten güzel ve fazlasıyla kalabalıktı. 4 gün boyunca en güzel geceyi geçirdiğim kulüptü. Normalde bu kadar kalabalık olmuyormuş ama bizim şansımıza özel kutlamanın olduğu geceye denk gelmiştik. Özellikle bir hatırlatma yapmam gerekir ki siz her ihtimale karşı yanınızda bir ceket götürün. Kıyafetiniz bazen girişlerde önemli olabiliyor. Kulüp içerisinde eğlence gerçekten yüksek safhada ilerlerken ben arda üst kata çıkıp oradada takılmayı tercih ediyorum. Sirkülasyonun sürekli olduğu kulüpte isterseniz koltuklarda oturabilir isterseniz barda takılabilirsiniz. Çok azda olsa stant var ve barın hemen önünde 5-6 tane gibi bir şeydi. İçeride sigara içilmesi yasak ender kulüplerden. Aralarda sigara molasına çıktığımızda ve içeride tanışıp sohbetlerimizde başka hangi gece kulüplerine gidelim diye fikirler alıyorduk. Söylenenler çok hoş almasa da bilmenizde fayda var diye düşünüyorum.
+ Yarın gece hangi gece kulübüne gidelim, nereyi öneriyorsunuz ?
– Zanzibar var oraya gidin
+ Metro club varmış orası nasıl(işletmecisinin türk olduğu gece kulübü)
– Asla oraya gitmeyin, orda çok türk ve arap var.
+ Zanzibar güzel mi, yakın mı buraya
– Tabi çok uzak değil 10 dakika.
+ Metro club a niye gitmeyelim peki
– Metro club a biz gitmeyiz orası hep türklerin ve arapların gittiği yer. Türkler fazla bilmiyor zanzibar’ ı biz eğlenmeye oraya gideriz. Orda daha çok eğlenirsiniz.

Lviv Gece Hayatı – Fashion Club Nerede, Nasıl Gidilir ?

Şehirde ingilizce bilen sayısı çok fazla değil. Genç ve üniversite okuyanlara denk gelirseniz konuşup anlaşabiliyorsunuz. İlk gece için çıtayı baya yüksek bir gece kulübünde yapmamız beklentileri hep bir tık yukarı çıkartıyordu. Yarında aldığımız öneri üzerine Zanzibar’a gidecektik.
Alkol fiyatlarına gelecek olursak, ben 2 adet vodka redbull için 130 grivna ödemiştim. Birtanesi 3 dolar civarına denk geliyor. Vodka Simirnoff’ tu. Daha detaylı fiyat bilgisi için Fashion Club menüsüne bakabilirsiniz.

Lviv Gece Hayatı – Zanzibar Club

Bir gün öncesinden aldığımız tavsiyeler üzerine cumartesi gecesi Zanzibar‘ a gidicektik. Saat 11 civarlarında karnımızın acıkmasıyla atıştırmalık yerler ararken McDonald’s imdadımıza yetişti. Akşam belli bir saatten sonra girişini kapatıyorlar fakat yan taraflarında paket servis devam ediyor. Biraz atıştırdıktan sonra taksiye binerek merkezden Zanzibar’ a 10 dakika gibi bir sürede ulaştık. Bu arada Ukraynalı taksici ile sohbet edip şehir ve yaşam hakkında bilgiler alıyorduk. Ruslara karşı pek sıcak olduklarını söyleyemem, sevmedikleri çok açık fakat bunu alenen dile getirmiyorlar. Zanzibar’a ulaştıktan sonra girişte montlarınızı vestiyere bırakıyorsunuz ve en üst kata çıkıp club kısmına gidiyorsunuz. Vestiyer için arkadaşlarım ücret ödememişlerdi. 2 katlı olan zanzibarın 1.katında nargile bölümü var.

Lviv Gece Hayatı – Zanzibar Nerede, Nasıl Gidilir ?

Bütün katı tüller ile bölerek loca havasında nargile içebiliyorsunuz. Lviv’de nargile çok meşhur diyebilirim ve genelde gece kulüplerinde bu tarz dekorasyon ile nargile bölümleri yapmışlar. Biz fazla oyalanmayıp club kısmında barda yerimizi almıştık. Dans pistinin karşısında ve yanlarında oturma yerleri bulunuyor. 2 adet barı var yığılma ve sıkışıklık bu yüzden fazla olmuyor diyebilirim. Bir önceki Fashion Club a göre biraaz daha local müzik çalıyorlar. Birde Lviv’ deki gece kulüplerin hepsinde ilginçtir ama sahnede Dj in yanında mikrafonlu biri duruyor. Şarkı esnasında falan konuşup sürekli araya dalıyor ? ilginç bir adetleri var… Web siteleri şuan için kapalı olup sizi facebook sayfalarına atıyorlar o yüzden menü ve fiyat listesinin linkini paylaşamıyorum. Ama bardan aldığımız içkilere ödediğimiz rakamlar fashion club ile aynı idi. Hatta bi tık altı olabilir. Zanzibar Lviv gece hayatı için biraz daha genç nüfusun gittiği bir mekan. Tam şehir merkezinde olmayışı fakat taksi ile de çok uzak olmamasından dolayı daha lokal insanların tercih ettiği eğlence mekanı.

Lviv Gee Hayatı – Rafinad People Club

Lviv gece hayatı sayfasında Rafinad Club tan bahsetmezsek olmazdı. Tamamen Ukrayna’lı arkadaşlara sorarak ilerlediğimiz gece kulüpleri, bizi kötü deneyimler yaşamamıza sebep olmadı. Rafinad People Club şehrin merkezinde yerin altında bulunuyor. Yerini bulmak sizin için çok kolay olacaktır. McDonald’s ın karşısındaki sokakta bulunuyor. Tam karşısında işletmeciliğini bir türkün yaptığı Glory Cafe var ve yer olarak yürüyerek 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Bu gece kulübü için aldığımız tavsiyeleri bir önceki gece Zanzibar’ daki soruşturmalarımıza dayanıyor ? Rafina Bar’ın diğer 2 gece kulübünden farkı içerisinde striptiz alanının bulunması. Geceye giriş 11:30 dan önce ücretsizdi. Arkadaşlarım 11:00 de oradaydı fakat benim içeriye girmem 00:15′ i bulmasıyla giriş olarak 60 grivna ödemiştim.

Lviv Gece Hayatı – Rafinad People Club

İçerisi kesinlikle uğramanız gereken kulüplerden biri. Çok fazla turist yok ve rahatça eğlenebileceğiniz ortamı var. Gene yan tarafında nargile bölümü var birde striptiz odası bulunuyor.

Arada odadan çıkıp kızlar barın üstüne gelip müşteri çekiyorlar. Striptiz odaların fiyatı 65 grivna . Tl olarak düşünürsek 7 lira civarındaydı. Saat 3 gibi arkadaşım bardan Jagermeister almak için gittiğinde”sanırım çok içtim anlamıyorum fiyatını 1 dolar mı ne diyor” diye beni yanına çağırdı ve bende fiyatını sorduğumda 1,2 dolar gibi fiyat söylemişti ? Türkiyede 70 cc’ nin 100tl olarak satıldığı ortamda Lviv’ de gece kulübünde shot ına 1,2 dolar demeleri gerçekten çok tuhaf gelmişti bize… Hafta sonları giriş için erkeklerden 100 bayanlardan 50 grivna aldıklarını söylüyorlardı aklınızda bulunsun. Hafta içi yarıya iniyormuş fiyatlar. Rafinad People Club web sayfası için tıklayabilirsiniz.

Lviv Gece Hayatı – Kakadu Mens Club

Arkadaşlar sonradan sayfama eklediğim gece kulüplerinden biridir. Sorulan sorular üzerine detaylı olarak açıklamak isterim. Kakadu Mens Club Kharkov da bilinen ve sonrasında kapatılan Striptiz mekanlarından bir tanesi idi. Fakat çok fazla bilinmese de bu mekanın aynısından Lviv’ de de bulunuyordu. Bir kaç yıl önce Lviv’ de bulunan mekanlarını da kapattılar. Araştırmalarınızda yada okuduğunuz bazı yazılarda görebilirsiniz fakat Lviv gece hayatı için bulabileceğiniz bir alternatif değildir. Bazı mekanlar çok eski ve köklü değilse Lviv de isim değişikliğine gidebilirler. Gece hayatı için bazı mekanlarda farklı isim ve tabela görebilirsiniz.

Bu arda Kharkiv gece hayatı yazım için tıklayabilirsiniz.

Exit mobile version