Pazartesi, Temmuz 22, 2024
spot_img
More

  Budapeşte Hamam, Havuz Partileri ve Kaplıcaları

  Budapeşte, havuz partileri ve kaplıcaları ile ünlü Macaristan’a özgü kültürünü elinde tutan ve hala sırf bu partiler için turist çeken Tuna Nehri’ne misafir olan şehirlerden. Osmanlı’nın izleri ne kadar silinmeye yüz tutmuş olsa da sonuçta 160 sene burada kalmış ve hala kültürel izleri yer yer görebiliyorsunuz. Babası Türk annesi Macar olan birçok insanla karşılaşmanız mümkün. 2013 yılında yapımı tamamlanan “The Grand Budapest Hotel” filmini izleyenler bilecektir. Filmde Otelin altındaki Osmanlı Hamamından bahsedip o dönemi anlatan bir sahnesi vardı.

  Budapeşte havuz partileri ve kaplıcaları ile turistlere farklı seçenekler sunmaktadır. Burada 4 Osmanlı Hamamı bulunmakta. Bunlardan biriside Amerika’ da yapılan ankete göre dünyanın en güzel 4. hamamı seçildi. Hamamın adı ise Rudas. Osmanlının 1566 – 1572 yıllarında yaptığı hamamlardan birisi. Hamam kültürü ise 16. ve 17. yüzyıllarda Budapeşte’de tam olarak oturmuş durumda. Bunların içerisinde ise Kiraly Hamamı tam Türk tipi hamam olarak gösterilmektedir ve sekizgen şekliyle dikkat çekmektedir. Kiraly Hamamının havuzundaki sıcaklık 40 dereceye kadar çıkabilmektedir. Budapeşte’deki Osmanlı Hamamlarını sıralayacak olursak Rudas, Kiraly, Csaszar ve Rac.

  Budapeşte Havuz Partileri Hakkında

  Budapeşte Havuz Partileri Gece Hayatına alternatif olarak kesinlikle denenebilir. Sırf bu partiler için Budapeşte’ye giden farklı hamamlardan önceden rezervasyon yapan insanlar var. Bende sizlere o meşhur hamam partilerine ev sahipliği yapan mekanı yazacağım. Budapeşte’de 28 civarı hamam bulunuyor fakat bu gece partilerine ev sahipliği yapan mekan Széchenyi Thermal Bath.

  Budapeşte Kaplıca Hamam Partileri ve Fiyatları
  Budapeşte Kaplıca Hamam Partileri ve Fiyatları

  Szechenyi Thermal Bath Partiler, Nerede

  Szechenyi Budapeşte’deki bütün havuz partilerin gerçekleştiği ve normal zamanda spa, masaj, havuz kullanımına açık olan tarihi termal hamamı. Suyunu 2 farklı termal kaynaktan alan ve Avrupa’nın en büyük tıbbi hamamlarından birisi. Suların sıcaklıkları 74 ve 77 derecedir.

  Hafta sonları, özel günler, bayramlar ve yılbaşı gibi gece havuz partileri ile internetten bakıp rezervasyon yapabilirsiniz. O gece ki organizasyonlara göre bilet fiyatlarının değiştiği ve size özel odalar, kokteyller ve gruplara hizmet verir. Her zaman dışarıda olmayıp içerideki havuzlarında da partiler düzenlemektedir.

  Szechenyi Thermal Bath Parti Fiyatları

  Havuz partisi bilet fiyatları seçenekler sunarak her bütçeye hitap ediyor. Tek kişilik biletler, 2 kişilik, 10 kişilik grup biletleri yada özel oda, havlu vs. olan çanta dahil fiyatları gibi.

  • Kişi başı 35 euro dan başlayıp, 2 içki + özel oda + çanta dahil olduğunda 55 euro ya kadar çıkabiliyorsunuz.
  • Ağırlıklı olarak organizasyon saatleri 22:30 ile 03:00 arasında oluyor.

  Günlük havuz, kaplıca ve masaj paketlerini içeren bazı seçenekleri bulunmaktadır. Size özel dinlenme alanları bulunmakta. Havlu kullanımı dolaplar vb birçok seçenekler mevcuttur. Bone, meyve, çay vb ikramlarında dahil olduğu paketler 1750 – 2500 tl gibi aralıklardan başlıyor.

  Günlük havuzu kullanmak istediğinizde;

  • Günlük havuz ve kabin kullanım fiyatı : 600tl
  • Günlük havuz ve locker kullanımı : 700 tl

  Tüm bunlara ek olarak;

  • 20 dakika masaj : 800 tl
  • 45 dakika masaj : 1500 tl
  • Ayak masajı : 450 tl
  • Solarium (3 dakika) : 45 tl

  Daha fazla seçenek ve değişen fiyatlar için tıklayabilirsiniz. Budapeşte Gece Hayatı için tıklayabilirsiniz.

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler