Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
More

  Barselona’dan Madrid’e Nasıl Gidilir? Tren Yolculuğu

  Ülkenin turist yoğunluğu ne kadar Barselona’da olsada İspanya sadece Barselona’dan ibaret değil tabiki. Ülkenin Başkenti Madrid’ten daha fazla turist çeken Barselona, diğer şehirlere ulaşım için oldukça yaygın ulaşım hattına sahip. Hem uçak biletlerinin ucuzluğu hem de sefer sayılarının fazla olması Barselona’yı bir merkez haline getirmekte. Otobüsler, trenler ve uçaklar ile birçok farklı şehre Barselona’dan ulaşabilirsiniz. En popüler seçenek İspanya’nın güney kasabalarına olan seyahattir. Yada Barselona’dan Madrid şehrine ulaşımdır. Özellikle hızlı tren ile bu seyahat 2 saat 30 dakika yada 3 saat arasında sürmektedir. Barselona Madrid arası tren yolculuğu yaparken Zaragoza şehri üzerinden ilerleyeceksiniz. Barselona’dan neredeyse her saat başı Madrid’e tren bulabilirsiniz. Otobüs seferleri daha az yapılmaktadır. Barselona Madrid tren yolculuğu Sants semtinden yapılmaktadır. Barselona tren garı diyebiliriz buraya. Barcelona Sants Train Station konumu için tıklayabilirsiniz. Merkezden ulaşımı oldukça kolaydır. Metro ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Merkezden 2-3 durak sonra gidebilirsiniz. Metro ile ulaşım sağlayacaksanız eğer hiç dışarı çıkmadan tren istasyonuna metrodan direk gidebilirsiniz. Bineceğiniz tren genellikle RENFE olacaktır. Renfe dışında IRYO firmasınında trenleri bulunmakta. Hatta bazen hangisinde uygun yer var ise onu tercih edebilirsiniz. Ben her iki firmayıda denedim.

  İspanya Hızlı Tren Firması - Renfe
  İspanya Hızlı Tren Firması – Renfe

  Barcelona-Sants tren istasyonundan birçok farklı şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Oldukça büyük olan tren garında birçok restoran bulunmaktadır. Barselona tren garı line lardan oluşmaktadır. Gar içerisindeki elektronik ekranlardan hangi line üzerinden ilerlemeniz gerektiği yazıyor. Genelde bu 45 dakika 1 saat kala açılıyor. Sizlerde o line üzerinden ilerliyorsunuz. Güvenlik kontrolü yapılarak içeriye giriyorsunuz ve biletinizin qr kodu okunarak tekrar bir sıra oluşuyor içeride. Saat yaklaştığında tren için alımlar başlıyor. Rahat ve konforlu trenler ile Madrid ulaşımı yapılmaktadır. Geniş mesafeli ve koltuklar, elektrik girişleri, tuvalet, ücretsiz internet erişimi, restoran vagonu ve çay kahve serviside bulunmaktadır. Hızlı trenler ile ulaşım yapılmaktadır. Hız olarak 301 km gördüğüm zamanlar oldu.

  Barselona Hızlı Tren
  Barselona Hızlı Tren

  Barselona Madrid tren biletinizi erken alabilirseniz fiyat olarak avantajlı olacaktır. son 1-2 gün kala alırsanız 60 ile 100 euro arasında değişmektedir. Tren seferleri saatlere görede değişmektedir. Tavsiyem seyahatiniz belli ise 2 hafta önce biletinizi alırsanız 30-40 euro arasında ödeme yaparsınız. Hatta çok daha erken tarihlerinde alabiliyorsanız gel gel biletleri gibi 7-9 euro arasında fiyatları göreceksiniz.

  Trenlerin içi oldukça yeni ve bakımlı. 2 sefer de bindiğim trenler tek katlıydı.

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler