Cumartesi, Nisan 13, 2024
spot_img
More

  Kapadokya Klasik Araba Turu

  Ülke turizmine ve Kapadokya bölgesine son 1,5 yıldır giren yeni bir aktiviteden bahsetmek istiyorum. Hızla yükselen Kapadokya klasik araba turu bölgeye hem yeni bir aktivite hem de yeni bir kazanç kapısı sağladı. Çin ve Rus turistlerin ağırlıklı olarak kiraladığı ve fotoğraf çekimi için kullandıkları klasik araçlar aynı zamanda balonlar ile birlikte aynı karede yer alıyor. Klasik araba turları hem sabah hem de akşam olmak üzere oldukça popüler olmaktadır.

  Klasik Araba Turları Kapadokya
  Klasik Araba Turları Kapadokya

  Bazı turistlerin yoğun dönemde rezervasyonlarını Çin’ den yaptığı ve fotoğrafçılarını önceden kiraladığı klasik arabalar özellikle instagram’ da hızla yayılmaya başladı. Üstü açık ve üstü kapalı araçların yer aldığı bölgede ortalama 20 eski amerikan bulunmaktadır. Yazın turistlerin yoğun ilgisine maruz kalan klasik arabaların neredeyse hepsi üstü açık olarak hizmet vermekte.

  Kapadokya Klasik Araba Turu Nasıl Gerçekleşiyor

  Prosedür tam olarak şu şekilde; Kiralayacağınız klasik arabaların modelini ve rengini seçtikten sonra ertesi gün sunrise saati döneminde otelinizden alınıyorsunuz. Transferiniz yapıldıktan sonra daha gün doğmadan bineceğiniz araçların başında oluyorsunuz. Bazı dönemlerde misafirler direk otellerinden alınıp balonların kalkış alanına doğru ilerleyebiliyor. Aracınızın başına geldiğinizde zaten hazırlanmış olan klasik araçlar şöförlü bir şekilde sizi ilk önce Rose Vadisi’ ne götürüyor. Bu mevkiye Kızıl Çukur da denilebiliyor. Rose vadisi’ nde daha gün ağarmadan balonların serili olduğu ve yüzlerce turistin balona binmesi için hazır bulunduğu bir lokasyon olarak karşınıza çıkacaktır. Gün doğmadan önce hazırlık aşamasında bulunan balonlar aynı zamanda da görsel bir şölene hazırlanıyorlar. Balona binmeseniz bile günün o saatinde balon kalkış alanında bulunmanız hem fotoğrafik açıdan hemde uçuşu izlemenize olanak sağlayacak. Klasik araba turu sırasında profesyonel fotoğrafçı hizmeti alabilirsiniz.

  Kapadokya Retro Araç Turları
  Kapadokya Retro Araç Turları

  Araçlar ile Rose vadisine gittiğinizde araç ve balonlar ile birlikte güzel kareler yakalamanız için şöförler sizi nokta atışı yerlere götürecektir. Araçlar peri bacalarının ve balon güzergahlarının bulunduğu alanlara park edildikten sonra sizi araç ile baş başa bırakıyorlar. Siz hazırlıklarınızı yaparken gün ağarmaya başlıyor ve tam günün sunrise kısmında balonlar havalanmaya başlıyor. İşte Kapadokya klasik araç turu ve popülerliği o anda başlıyor. Balonlar siz fotoğraf çekilirken üstünüzden geçmeye başlıyor ve birbirinden farklı fotoğraflar ile poz veriyorsunuz. Özellikle doğum günü, evlilik teklifi ve özel günler için yoğun bir talep bulunmakta. Bunun için araç sahibi olan acentalar size araç süslemesi, balon vb. detaylarda yardımcı oluyor. Çinli turistlerin yoğun bir şekilde talep ettiği eski arabalar yan yana dizildiği sırada uzaktan baktığınızda sanki podyum varmış hissi yaratabilir 😀

  Kapadokya Retro Araç Turları
  Kapadokya Retro Araç Turları

  Yanlarında getirdikleri farklı kıyafetler ile balonların geçişi sırasında üstlerini değiştirip farklı pozlarda fotoğraflar çekilmeye devam ediyorlar. Rose vadisindeki fotoğraf çekimleri bittikten sonra ortalama 45 dakika sonra tekrar araçlara biniliyor ve bu sefer 10 dakikalık uzaklıktaki Love Vadisi’ ne gidiliyor. Aşk vadisinde gene balonları karşılayan bir konum bulunuyor ve araçlar burada misafirler için konumlandırılıyor. Aşk Vadisi’ nin diğer özelliği ise araç dışında manzara kısmınında bulunması. Bu vadide kalp şeklinde salıncaklar bulunmakta. Bu salıncaklar fotoğraf çekimi için güzel bir detay olabiliyor. Kimi turistler telefonlarıyla çekerken kimi turistler ise dışarıdan profesyonel fotoğrafçılar kiralayıp kendi fotoğraflarını çektiriyorlar. Cappadocia classic car tours için linke tıklayabilirsiniz. İletişim bilgilerine bu sayfadan bakabilirsiniz.

  Kapadokya Klasik Araba Turu Süresi ve Fiyatları

  Kapadokya Klasik Araba Turu - Levent Işıklı
  Kapadokya Klasik Araba Turu – Levent Işıklı

  Bölgede birden fazla acenta tarafından bu turları satın alabilirsiniz. Zaten Göreme bölgesinde yürürken bazı acentaların önünde bu araçları ve üzerlerinde kiralık olduğunu göreceksiniz. Acentalara girerek fiyat bilgisi alabilirsiniz. 2019 yılı için klasik araba turu fiyatları 100 eurodan başlıyordu. 2020 yılı içinde 100-120 euro arasında olacağı söyleniyor. Özellikle gelecek misafirlerin bir kaç gün öncesinde rezervasyon yapmalarında fayda var.

  Kapadokya klasik araba turu için gün içerisinde sürekli tur yapılmakta fakat en yoğun sunrise ve sunset saatleridir. Klasik araba turu için isteğinize göre şark sofrası tadında aracın önüne konsept hazırlanıyor ve fotoğraf çekiminde bunu da kullanabiliyorsunuz. Bazı acentalar yöresel kıyafetleri kiralama olasılığı da sunabiliyor. Bu arada turunuz Aşk Vadisi’nde bittiğinde linkte belirttiğim acenta size şampanya patlatıyor. Şampanyalar alkolsüzmüş. Şimdiden sorulara cevap olsun diye belirtiyorum. Kapadokya klasik araba turu videolarını aşağıya bırakıyorum buradan bakabilirsiniz. Kapadokya yamaç paraşütü için de bakabilirsiniz.

  Klasik araba turları için 2-3 gün öncesinde müsaitlik sormanız gerekmektedir. Eski araçlar ile özellikle evlenme teklifi oldukça popüler bir seçenektir. Sabahın erken saatlerinde sürpriz bir evlenme teklifi yapabilirsiniz. Bu sırada sizler için oluşturduğumuz bazı konseptler de bulunmaktadır. Marry Me yazıları, kırmızı halı, ışıklandırma vb gibi hizmetler yer aşmaktadır.

  Kapadokya Evlenme Teklifi
  Kapadokya Evlenme Teklifi

  Benzer İçerikler

  1 Yorum

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler