Pazar, Haziran 23, 2024
spot_img
More

  Kharkiv Hakkında Bilmeniz Gerekenler – Gece Hayatı – Öneriler

  Gün geçmiyorki gelen telefonlar olumlu ve pozitif yönde olsun. Tabiki güzel şeylerde anlatılıyor fakat bilinçsiz yapılan bir gezi arkasında bir sürü temizlenmesi gereken ön yargı bırakıyor. Vizesiz, pasaportsuz seyahat edilen Ukrayna, her geçen gün beni şaşırtan sorular ile mail’ imde can buluyor. Bana sorarsanız okullarda seyahat ederken dikkat edilmesi gereken görgü kuralları ve kültür farklılıkları üzerine az da olsa eğitim verilmeli.
  Kharkiv gece hayatından, yeme içme kültürüne, hayat tarzlarından insani faktörlere kadar bilinmeyen yüzlerce soru. Tüm bunları siteme tamamen fayda sağlamaya yönelik yazmaktayım. Sitemde 1 tl lik bile reklam bulamazsınız. Ne google reklamları nede herhangi bir firmanın banner’ ı. Şuan yazacağım yazıları herhangi bir web sitesinde de bulamayacaksınız. Bulamayacağınız gibi okunulmasını bile istemezler. Şimdi sözü fazla uzatmadan gelelim genel itibari ile Ukrayna’ nın Kharkiv yada Kharkov şehrindeki izlenimlerimize.

  Öncelikle altını çizerek belirtmek istediğim konu; Ukrayna’ da cinsel ilişki legal değil illegaldir. Legal olan birçok ülke ve şehir bulabilirsiniz. İllegal olduğu gibi cezası epeyce fazladır. Hem maddi yönden hemde hukuki yönden cezası bulunmaktadır. Tüm bunların olmadığını düşünürsek bile oradaki bayanların tutumlarına bakalım birde.

  Siz buradan kalkıpta Ukrayna’ ya gittiğinizde bayanlar kollarını açıp sizleri beklememektedir. Ahhh türkler gelsede bizleri bir becerse diye hava alanının önünde sıraya girmezler. Gece kulüplere gidip dur içeride bir sürü türk vardır onlarla tanışalım da hemen bizleri otele yada evlerine götürsünler diye düşünmezler.

  “Levent Bey merhaba, biz 3 arkadaş Ukrayna’ ya gideceğiz. Sizce ev mi tutalım yoksa otelde mi kalalım. Kızları götürdüğümüzde nasıl rahat ederiz. Bize yardımcı olur musunuz ? Evi yada oteli nereye yakın alalım” gibi sorular geldiğinde sadece şaşırmıyorum aynı zamanda öz güvene de hayran kalıyorum 😀 Türkiye’ den kalktı Ukrayna Kharkov’ a gitti. Orada hemen birileri ile tanıştı ve nasıl daha fazla rahat edecek, kızı nereye götürdüğünde sıkıntı çıkmayacak onu soruyor.

  Sevgili arkadaşlar eğer gitme amacınız sadece cinsellik üzerine ise paranıza yazık. İngilizceniz iyi olsa bile anlaşamayabilirsiniz. Çünkü rahat anlaşmanız için Rusça bilmeniz şart. Diyelimki karşınızdaki iyi ingilizce biliyor. Peki neden sen? Ülkesinde bir sürü erkek var iken neden seninle yatmalı. Hemde tanıştığı ilk yada ertesi gün. 3 günlüğüne yada 4 günlüğüne bu ülkelere seyahat ediyorsunuz. Eli yüzü düzgün, eğitimli, ahlaklı, aklı başında birisi ile tanışma ihtimaliniz yüzde kaçtır acaba?

  Ukrayna Kharkiv Rehber Seçimi ve Rehberlerin Davranışları

  İşin en enteresan tarafı ise Azeri rehberlerdir. Yada orada yaşayan, okuyan, takılan Azerilerdir. Hava alanı taksicisi yada şehirdeki Azeri kökenli rehberler sizlere yaklaşıp ta “gardaş türkmisen, hoşgelmişen gardeşim” diye yanınıza geliyorlarsa bilinki kişi başı elli doları ceptedir. Ukrayna’ da korkacağınız en büyük tehlike Azeri rehberlerdir. Bunu sakın unutmayın. Sizi kazıklayacak olanlarda onlardır, yalan söyleyecek olanlarda onlardır. Kharkiv hava alanından şehir merkezine 70-90 grivnaya gitme ihtimaliniz varken, azeri taksici sizi 200 grivnaya götürür. Aradaki 100-110 grivna belki 15 liralık bir farka denk gelecektir ama araçtan indiğiniz andan itibaren “gerizekalı türkler geldi, geçirdim gene fazla fazla” diye arkanızdan konuşacaklardır. Bu yazdıklarım Ukrayna’ nın farklı şehirlerinde kendi kulaklarımla duyduğum olaylardır. Tüm Azeri vatandaşları için aynı şeyi söylemesekte, her milletin iyisi kötüsü vardır sözünü bilsekte dikkat etmeniz gereken ilk kurallardan birisi sizinle aynı dili kullanan azeri rehber arkadaşlardır. Bunu aklınızda tutun. Bu birinci kural.

  Gittiğiniz mekanlarda loca almayın. Zaten locanın ekstra bir faydası yoktur. Kendinizi hedef göstermenin dışında, escort kızların yanınıza gelip gitmesine yarar. Normal olarak mekana girdiğinizde beğenmez iseniz çıkarsınız. Ama loca aldığınızda paranızın boşa gitmemesi için sıkılsanızda çıkmazsınız. Bu da sizin diğer kulüplerden ve yeni görülecek, eğlenilecek mekanlardan alıkoyar. Kharkiv Bolero gece kulübü özellikle bu aralar Türkler’ e karşı giriş ücretini arttırmış durumda. Sadece bizlere değil Arap ve bu tarz görünümlü insanlara aynı muameleyi yapıyorlar. 50 grivnalık mekan 200 grivna’ ya kadar giriş ücreti alıyor artık.

  Kharkov Gece Hayatı Kuralları ve Bilmeniz Gerekenler

  Gelelim ikinci kuralımıza. Kharkiv de bulunan birden fazla gece kulübü, pub, bar ve striptiz mekanı bulunmaktadır. Bu striptiz mekanlarını hiç gitmeyen arkadaşlar için en yalın halde açıklamak istersek; genç bayanların mekanlarda müzik eşliğinde soyunarak yaptıkları dans gösterileridir diyebiliriz. Striptiz mekanları Avrupa ve Ukrayna gibi ülkelerde çok yaygındır. Hele ki orta ve doğu Avrupa, Ukrayna ve Rusya Cumhuriyetlerinde. Geceleri sokaklarda limuzinlerin üstünde gösteri yaparak mekanların tanıtımlarını bile yaparlar. Yani eğer Ukrayna Kharkov’ a gece hayatı için gidecekseniz mutlaka uğrayacağız mekanlar arasında striptiz mekanlarıda olacaktır. Casta Mens Club bunların en başında gelecektir. Çünkü şehirdeki en popüler ve meşhur striptiz mekanı burasıdır. Kharkov gece hayatının önemli bir parçasını oluşturur. Düşünün 1 mekan şehrin önemli bir parçasını oluşturuyor diyorsam eğer size, o şehrin büyüklüğünü yada popülerliğini siz düşünün. Köyden kasabadan hallice 4-5 tane gezilecek yeri olan Ukrayna’ nın ikinci en büyük nüfusa sahip şehri.

  Casta Mens Club şuanda Kakadu’ nun kapanmasıyla birlikte tekel olarak konumlanmış vaziyettedir. İçeride ilişkiye giremeyeceğiniz mekandır. Kakadu’ da bunu yapabiliyordunuz fakat polislerin ve millet vekillerin bilerek müsaade ettiği bilinmekteydi. En son Avrupalı bir turistin kalp krizi geçirerek ölmesi sonucunda mekan kapatıldı. Yerine farklı bir mekan açıldı fakat korkulduğu için Kakadu kadar popüler değildir. Casta Mens Club girişleri şuanda 150-200 grivna civarındadır.

  Benzer İçerikler

  7 YORUMLAR

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler