Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
More

  Lviv’ de Ne Yenir ? Lviv Restoranları ve Fiyatları

  Evet arkadaşlar bu sefer Lviv’ de ne yenir ? Yada Lviv restoranları ve en iyi eti nerede yerim ? sorusuna cevap bulmaya çalışacağım. Tabii ki gurme falan değilim 😀 ama gide gele artık en iyi eti nerede bulabilirsiniz yada lokal restoranlar nerede gibi sorulara cavaben anlatmaya başlayabilirim. Birazdan aşağıda sıralayacağım Lviv restoranları en iyiden normalde doğru olacaktır. Her zaman en iyi restoranları zor bulduğumuzdan, ben sizlere nokta atışı yerlerini tarif edeceğim. Arkanıza yaslanabilirsiniz artık 😀

  Lviv Restoranları – Mons Pius Nerede – Nasıl Gidilir? Fiyatlar

  Lviv Restoranları - Mons Pius Nerede
  Lviv Restoranları – Mons Pius Nerede

  Lviv restoranları arasında en iyi eti yiyebileceğiniz mekandır. Mons Pius Restoranı henüz çok fazla turist tarafından keşfedilmemiştir. Ben lokal bir yer arıyorum diyorsanız mutlaka buraya gelmeniz gerekir. Rynok Meydanı’ na çıkan sokak üzerinde olması da ulaşım açısından kolaylık sağlayacaktır. Ermeni sokağında bulunan restoran dışarıdan görülmemektedir. Fakat sokak üzerinden bina girişi gibi içeri giriyorsunuz ve hemen kilise meydanına çıkacaksınız. İşte Mons Pius bu arada kilise yanında bulunuyor. İçerisinin dekorasyonu ve tarzının hoşunuza gideceğini düşünüyorum. Özellikle t-bone yemelisiniz. Gerçek eti Lviv’ de yiyeceğiniz bana göre tek mekan burasıdır. Lviv halkı ağırlıklı olarak ve henüz turistlerin fazla keşfetmemesi üzerine buraya gelmeye devam etmektedir. Biz 3 kişi 2 kilo t-bone 3 salata, su 4 bira için 1200 grivna ödemiştir. 2017 ocak ayında 1 dolar = 27 grivna yapıyor. Yani ortalama 45 dolara leziz etlerinden tadabilirsiniz. Burası benim favori ve olmazsa olmaz mekanımdır. Web siteleri için tıklayabilirsiniz.

  Lviv Restoranları – The First Lviv Grill Restaurant Nerede ? Fiyatlar

  Lviv Restoranları Meat and Justice - Etin İşkencesi
  Lviv Restoranları Meat and Justice – Etin İşkencesi

  Lviv Restoranlarında ki İkinci durağınız burası olmalı. The First Lviv Grill Restaurant aslında turistlerin en fazla gittiği restoranlardan biridir. “Steakçiii varmış ya buralarda” dediğinizde size burayı tarif edecekler. Rynok caddesinin sonunda bulunuyor. Surların yanından ulaşıyorsunuz. Yukarıdaki “Sokak Görünümü” linkinde nerden gireceğinizi görebilirsiniz. Girişinde aslında başlıyor bütün şov. Buranın diğer bir adı ise “Etin İşkencesi“. Eski işkence merkezi olan mekanı restoran haline dönüştürüyorlar. Tek amacınız sadece yemek yemek olmasın. Daha restorana girmeden sizi dönemim işkence aletlerinden bazıları karşılayacaktır. Masaya yatırdıkları insanları geren ve kazanın içine attıkları işkence aletleri dışarıda sizleri bekliyor. Tam içeriye girişte ise 2 farklı demir kafes göreceksiniz. Bunların hikayesi ise çok daha farklı. Bekaret kemeri olarak savaşa gitmeden erkek eşine ve aynı şekilde bayanın kocasına takıp anahtarlarını aldığı bekaret kemerleri bulunuyor. Hemen yanında ise gene işkence aletlerinden olan çivili kafes var.

  Akşam saatlerinde gittiyseniz sıra bekleme ihtimaliniz var. Özellikle cumartesi günleri biraz fazla kalabalık oluyor. Yemeğinizi yediğiniz sırada bir anda ışıkların kapanıp ta müzik eşliğinde yapılacak gösteriye maruz kalabilirsiniz. Orta çağ işkence aletlerinden Giyotin ile ufak bir gösteri yapıyorlar. Birde hesabı istediğinizde size sunum şekli biraz korkutabilir. Bu da sürpriz olsun gittiğinize görürsünüz 😀

  Lviv Restoranları – Churrasco Grill & Beer Nerede ? Fiyatlar

  Churrasco Grill & Beer Lviv / Ukrayna
  Churrasco Grill & Beer Lviv / Ukrayna

  Lviv restoranları arasında farklı konsepti ile uğramanız gereken yerlerden biridir. Churrasco Grill & Beer için Karkiv gezilecek yerler sayfamda diğer şubesinden bahsetmiştim. Artık Lviv’ e geldiğinizde buraya da urayabilirsiniz. Churrasco’ nun en önemli avantajı sınırsız et konsepti. Yani eğer 3 yada 4 kişi iseniz ve tek masaya oturacaksanız hepinizin sınırsız et yemesi gerekir. 2 kişi sınırsız birisi normal menüden tercih yapmamalı. Fiyatları ise 280 grivna. 10 Dolara yakın bir fiyat yapıyor. Bu fiyata içecekler hariç. Etlerden önce mezeler geliyor masanıza. Soslar ve mezelerden sonra servisleri başlıyor. Sıra ile tavuktan başlayıp her partide farklı etler getiriyorlar. Siz dur diyene kadar yada önünüzdeki servisi kırmızı yapana kadar getiriyorlar. Lokal biralarını denemenizde fayda var. Cam kavanoz şeklinde geliyor ve açımıda ilginç oluyor. Önden tavuk, sonra steak, pane, domuz (istemeyebilirsiniz), kanat, sıcak ananas ve gene bu şekilde devam ederek sürekli servise çıkıyorlar. Fiyat ve kalite ortalaması fena değil. Tercih edebileceğiniz restoranlardan birisi olabilir.

  Benzer İçerikler

  2 YORUMLAR

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler