Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img
More

  Kapadokya Atv Turu Fiyatları

  Kapadokya atv turu sanırım olmazsa olmaz aktivitelerden biri. Bölgeye gittiğiniz andan itibaren nerede bu peri bacaları diyeceksiniz ve yakın olmak isteyeceksiniz. Fotoğraf çekmek için sabırsızlanacaksınız. Göreme bölgesi kapadokya atv turu için birincil lokasyondur. Özellikle sunset için gün batımını izleme noktaları bulunur. Kapadokya atv turu fiyatları için mutlaka arayıp öğreniniz. WhatsApp ve normal aramanız için size firmanın bilgilerini paylaşıyorum. WhatsApp üzerinden hızlı bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

  Kapadokya Atv turları için rezervasyon numarası : +90 533 255 47 67
  WhatsApp Numarası : +90 533 255 47 67

  Firma bilgisi için göreme atv turu sitesine yönlenebilirsiniz.

  Kapadokya Atv Turları Nasıl Yapılmaktadır ?

  Kapadokya bölgesinin en popüler turları arasındadır. Kapadokya bölgesine gelen misafirler aktivite yapmak istediğinde ya at turlarını yada atv turlarını tercih etmektedirler. Atv turu için 1 atv ye 2 kişi binebilir. Bu sebeple gelen çiftlerin en çok tercih ettiği turlardandır. Atv turu için kapadokya bölgesindeki Göreme ve Uçhisar lokasyonlarından ücretsiz transfer alınmaktadır. Konaklama alanınız bölge içerisinde ise size alış saati vermekteyiz. Alış saatinizde otelinizin lobisinden sizleri almaktayız. Peri bacaları ve vadiler arasında yapılan atv turu için bölgenin dokusunu hissedeceksiniz. Ayrıca size özel saat aralığından sadece arkadaşlarınız ile de tur yapabilirsiniz. Kapadokya atv turu özel olarak yapılmaktadır. Özellikle atv turumuzda sizleri Aşk Vadisi lokasyonuna götürmekteyiz. Burada kısa bir mola verdikten sonra turumuza devam edeceğiz.

  Aşk Vadisi Atv Turu
  Aşk Vadisi Atv Turu

  Kapadokya’ da atv turu en güzel aktivitelerdendir. Çünkü normal araçlar ile gidemeyeceğiniz noktalarda gezersiniz. Ne taksiler ne de normal araçlar ile bu güzergahta gezebilirsiniz. Bu yüzden kapadokya atv turu yapmanız hem fotografik hem de eğlence açısından yeteri kadar sizi tatmin edecektir. Atv turlarının geçtiği lokasyonlar Göreme, Kızılçukur, Aşk Vadisi, Çavuşin, Rose Vadisi, Ortahisar gibi popüler lokasyonlardır. En popüler atv turu lokasyonu Göreme bölgesidir. Bunun sebebi milli parkların, peri bacalarının ve vadilerin bu bölgede yoğun olmalarıdır. Özellikle Kızıl Vadi yada Kızıl Çukur atv turu için benzersiz bir güzelliğe sahiptir. Hem atv turu yapabilir hem de onlarca fotoğraf ve videolar çekebilirsiniz. Yaz aylarında bölgede atv turları yapılırken sizlere maske verilmektedir. Toz olmasına karşı sizi korumaktadır. Dilerseniz baf, boyunluk ve şeffaf gözlükte temin edebilirsiniz.

  Kapadokya Atv Turu Fiyatları Ne Kadar ?

  Kapadokya Atv Turları ve Fiyatları Hakkında
  Kapadokya Atv Turları ve Fiyatları Hakkında

  Öncelikle bilmeniz gereken bu turlarda kişi başı değil atv başına ödeme yaparsınız. Bu demek oluyor ki; ister tek binin ister 2 kişi binin ödeyeceğiniz aynı rakamdır. 2023 yılı için iyi bir atv firmasının fiyatı atv başına 950 TL idi. Tek kişi de binseniz 950 tl, iki kişide binseniz 950 tl ödeyeceksiniz. Tabi benim bahsettiğim bu fiyat sezonluk olarak değişiklik göstermektedir. Ödediğiniz fiyatın içerisinde transfer hizmeti dahildir. Yani siz otelinizde iken rezervasyon yaptırdığınızda servis araçları sizi gelip almaktadır. Kendi aracınız var ise sizde kapadokya atv turu lokasyonuna gelebilirsiniz. Turunuz bittikten sonra sizi gene otelinize bırakmaktadırlar. Yani aracınızın olup olmaması önemli değil. Servis araçları ile otelinizden alınacaksınız ve sonrasında tekrardan geri bırakılacaksınız.

  Kapadokya' da atv turları
  Kapadokya’ da atv turları

  Kapadokya atv turları süre olarak farklılık gösterebilmektedir. Özellikle 1 ve 2 saatlik turlar ile satışı yapılmaktadır. Fakat fazlasıyla deneyimleyen birisi olarak 1 saatlik atv turu umduğunuzu vermeyebilir. Göreme ve çevresinde yapacağınız atv turunda 1 saatlik süre çok kısa gelecektir. Peri bacaları ve vadileri yeterince gezmeniz için bu süreyi 2 saatlik olarak düşünmenizi isterim. Çünkü atv turu sırasında duracağınız lokasyonlar oluyor. Beyaz kilise ve vadilerde fotoğraf çekmeniz için sizlere süre tanınıyor. Bu süreleri de düşündüğünüzde 1 saatlik bir tur yeterli gelmeyecektir.

  Kapadokya Atv Turu Saatleri – Ne Zaman Yapılır

  Bölgede bu aktiviteyi yapacağınız zaman standart olarak belirlenmiş bir tur saati vardır. Bu Gün batımı sunset atv turudur. Güneşin batış saatine göre 17:00 gibi bu tur başlamaktadır. Fakat bunun dışında gün içinde yapmanız mümkündür. Sabah çok erken saatlerde yapılmamaktadır. Onun dışında saat 10:00 dan sonra Atv turları yapmaya başlayabilirsiniz. Fakat yazın ortasında size tavsiyem öğlen saatlerinde tura çıkmamanızdır. Çünkü hava çok sıcak olacağından alacağınız keyif daha az olabilir. Sunset turunu öneririm. Yaz ve kış aylarında atv turunun başlangıç saatleri değişmektedir. Yaz aylarında 17:00 – 18:00 arasında başlamaktadır. Kış aylarında ise 15:00 – 16:00 arasında başlamaktadır. Bu yüzden geldiğiniz döneme göre kapadokya atv turu yapmadan önce arayıp bilgi almanızda fayda vardır.

  Kapadokya Göreme Atv Turu
  Kapadokya Göreme Atv Turu

  Kışın Kapadokya’ da atv turu yapacaklar için keyif açısından çok zevk alacaksınız. Özellikle bölge karlı iken farklı bir doğa görseline şahitlik yapacaksınız. Kışın kapadokya atv turunda firmalar size kask ve maske dışında eldiven ve yağmurluk temin etmektedirler. Sizde bu mevsimde tura katılacak iseniz sıkı giyinmenizde fayda var. Bölgedeki neredeyse tüm atv ler aynı özelliklere sahiptir. Tek farkları daha yeni olanları ve eski olanları olarak 2 ye ayrılır. Bazı atv firmalarının araçları daha yeni olduğundan tur sırasında zorluk çekmeniz daha azdır.

  Atv Turuna Kimler Katılabilir ?

  Atv turuna katılmanız için herhangi bir motor ehliyetine sahip olmanıza gerek yoktur. Çünkü bu turda size rehber eşlik edecek ve devlet tarafından belirlenen atv turu rotasından gideceksiniz. Daha önce atv kullanmış olmanızda gerekmeyecektir. Çünkü hız yapabildiğiniz bir alan bulunmamakta. Önde ilerleyen rehberiniz sizin hızınızı ayarlayacak şekilde turu devam ettirecektir. Size atv başında verilen ufak bir bilgi ile tura başlayacaksınız ki; ilk 500 metre 1 km arası arazide olmayacağınızdan ısınma turu gibi ilerleyeceksiniz. Daha öncesinde araba dahi kullanmış olmanıza gerek yoktur. Motorsiklet ehliyetine sahip olmanıza gerek yoktur. Normal araç ehliyetinizin olması yeterlidir. 14 yaşından ufakların tek başına kapadokya atv turu yapmaları mümkün değildir. Bebekli aileler için atv turu önerilmemektedir.

  Kapadokya’ da başka bir aktivite olan kapadokya klasik araba turu sayfasına tıklayabilirsiniz

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler