Cumartesi, Nisan 13, 2024
spot_img
More

  Kapadokya Balon Turu Fiyatları

  Gelelim dünyanın sayılı lokasyonlarında yapılan Kapadokya balon turu fiyatları konusuna. Nevşehir’in Kapadokya lokasyonunda bulunur. Sıcak hava balonu dediğimiz Kapadokya balon uçuşları için günün erken saatinde hazır olmanız gerekir. Kapadokya Kişi başı balon uçuşları fiyatı sezonsal olarak farklılık göstermektedir. Fakat 2024 yılı balon turları fiyatı ortalama 3300 TL ile 4900 TL arasındadır. Balon turlarında ücretsiz transfer ve sabah kahvaltısı bulunmaktadır.

  Güncel 2024 Kapadokya balon turu fiyatları için +905324530363‘ ü arayabilirsiniz.
  WhatsApp için 7/24 rezervasyon ve bilgi alabilirsiniz.

  Özel günleriniz ve bayramlarda fiyatlarda değişiklik olmaktadır. Kapadokya balon turu sepet sayısına göre değişiklik göstermektedir. Sepetler standart olarak adlandırılan 28-32 kişilik olmaktadır. Standart balon uçuşları dışında Konfor olarak adlandırılan 16 kişilik sepetlerde bulunmaktadır. Nevşehir balon turları için en çok tercih edilen balon türleri bu seçeneklerdir. Birde Lüks ve özel dediğimiz balon turu seçeneklerimiz bulunmaktadır. Lüks balon uçuşu turlarımız 8 kişilik sepetlerde olmaktadır. Son sepet ise 4 kişiliktir. Private yada Özel Kapadokya balon turu için 4 kişilik sepetlerimizi tercih edebilirsiniz.Bu sebeple mutlaka erkenden rezervasyonunuzu yaptırınız. Bizler 24 yıllık turizm acentesi olarak, bugüne kadar yaşadığımız tecrübeleri soru cevap şeklinde sizlere aktaracağız. Bilmeniz gereken konulardan biride sepet sayısı ufaldıkça daha geniş bir alanda uçacağınız yanılgısıdır. Sepet sayısı ufaldıkça sepet alanıda ufalmaktadır. Bu sebeple standart sepetler yeterince geniş alana sahiptir. Standart olarak balon turu için 28 lik sepetler kullanılmaktadır.

  Kapadokya Balon Turu Hakkında En Çok Merak Edilenler

  Gibi birden çok soru aklınıza gelebilir. Bu sorular genelde bölgemize ilk gelen tüm misafirlerimizin düşündüğü balon sorularıdır. Tüm bu soruların hepsine aşağıda cevap bulabileceksiniz. İlk sorumuzdan başlayabiliriz.

  1- Kapadokya’da Balon Turları Nereden Yapılmaktadır ?

  En çok sorulan soruların başında gelen bir konudur. Çünkü bölgeyi bilmeyen misafirlerimizin aslında ilk yapması gereken konuların başında gelmektedir. Kapadokya bölgesinde balon uçuşları Göreme bölgesinden yapılmaktadır. Ağırlıklı olarak nokta atışı lokasyon belirtmek gerekirse Kızıl Vadi, Kızıl Çukur, Rose Valley (Gül Vadisi) konumlarındandır. Bu yazdığımız lokasyonların hepsi Kapadokya’ nın Göreme ilçesine bağlıdır. Bunu belirtmemizdeki en temel maksat otel seçiminizi bu detaya göre yapabilmenizdir. Bu sebeple kapadokya balon turu için bölgeye geliyorsanız en fazla görüş açınıza sahip olan otel alanı Göreme’ dir.

  İster balona binmek için gelin ister gelmeyin. Unutmayın ki Göreme’ deki otellin %90′ nının terasından balonları izleyebilirsiniz. Kahvaltı masası dekorları ile otelinizin terasına çıkıp birbirinden fazla fotoğraf çekebilirsiniz. Bunlara ek olarak teraslar sizlerin fotoğraf çekmesi için özel olarak dekore edilmiştir. Kahvaltı masasından şirin bir köpeğe, minder köşe takımlarından özel halı serimlerine kadar her şey düşünülmüş durumda. O zaman sadece balon turu nerede yapılmaktadır değil aynı zamanda balon turlarını izlemek içinde konaklama yeriniz önemli bir konu oluşturmakta.

  2- Balon Turları için Saat Kaçta Uyanmanız Gerekiyor?

  Balon turlarına yakın olmak ve otel seçimini hallettikten sonra artık transfer saatinizi bekleyebilirsiniz. Balon kalkış saati tamamen gündoğumu ile ilgili bir konudur. Gün doğmadan sepetinizin içerisinde olursunuz. Yaz ve kış aylarında bu saat değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse; Ağustos ayında saat 03:45 te alınırken, Ekim ayında 05:15 te alınabiliyorsunuz. Bu sebeple oteliniz ve konaklayacağınız yer önemli ölçüde alış saatinizi etkilemektedir. Kapadokya otel seçimi bu konuda önemlidir. Günübirlik şehir dışından Kapadokya ya gelen misafirlerimiz eğer otelde konaklamayacaklarsa ilk gelmeleri gereken balon kalkış noktası Göreme olmalıdır.

  3- Balon Uçuşlarını İzleyebilir Misiniz ?

  Kapadokya Sıcak Hava Balonu Uçuşları
  Kapadokya Sıcak Hava Balonu Uçuşları

  Kapadokya balon turu ve fiyatları konusundaki önemli bir soruda bu olmaktadır. Öncelikle eğer erken kalkacaksanız tabiki bu turların uçuşu öncesinde izleme imkanınız bulunmaktadır. Hem otellerinizin teraslarından hem de bölgedeki bazı noktalardan balon turlarını izleyebilirsiniz. Fakat en önemlisi balonların uçmadan önceki hazırlanışı ve o seremonisidir. Bunun için size tavsiyemiz ve izleyeceğiniz yol şu şekildedir.

  Balon turlarını izlemek için bulunmanız gereken lokasyonlar.

  • Balonların uçuş için hazırlandığı Kızıl Çukur
  • Rose Valley (Gül vadisi) – Göreme

  Nokta atışı Kapadokya balon turu için izleyebileceğiniz en net lokasyonun konumunu sizlere paylaşıyorum. Tıklayarak direk ulaşabilirsiniz. https://goo.gl/maps/QZQj7ZAgCZo1jV5k7

  Balonların kalkışını izlediniz ve fotoğraf videolar çektiniz. Şimdi hepsini havada görmek ve sizinde bakış açınızı değiştirmek için gene birkaç lokasyon daha paylaşabiliriz. Aşağıda paylaşacağımız lokasyonlarda bütün balonları izleyebilmek ve fotoğraf çekmeniz için nokta atışı lokasyonlardır.

  Balon izleme noktasına gideceğiniz zaman yanınızda uzun kollu kıyafet bulundurabilirsiniz. Yaz aylarında dahi sabahları serin ve soğuk olmaktadır. Yanınıza üşümeyeceğiniz uzun kollu kıyafetler almanızı önermekteyiz.

  4- Kapadokya Balon Turu ve Fiyatları için Rezervasyon Yaptırmak Gerekli midir?

  Balon turu ile uçmaya karar verdiniz. Kişi başı balon turu fiyatlarını aldınız ve sonraki işlem işte bu aşamada bulunuyor. Ödemenizi mutlaka ve mutlaka 1 gün öncesinde yatırmalısınız. Turistlik bir bölge olan Kapadokya yerli ve yabancı birçok turist tarafından tercih edilmekte. Özellikle bölgenin %90 nını yabancı turistler oluşturmaktadır. Hal bu şekilde olunca daha ülkelerinde iken balon turlarını satın alıp geliyorlar. Yani gelmeden yerlerini ayırtmış oluyorlar. Bu sebeple balon turları için mutlaka erken rezervasyon yaptırmanızda ve ödemeyi önceden yatırmanız gerekir. Rezervasyonunuz garanti olmalıdır. Geldiğimde öderim, uçtuktan sonra veririm gibi söyleylem kapadokya balon turu için çok önem arz etmemektedir. Çünkü sizler ödemenizi yatırmadığınızda zaten satılacak olan sınırlı kapasiteli balon turları dolacaktır. Bu sebeple bu konuda kendinizi ödeme yapmadığınızda rezervasyonunuzun iptal olacağı durumuna hazırlamalısınız.

  Özellikle Kapadokya balon turlarının uçmadığı günlerde misafirler rezervasyonlarını 1 gece daha uzatabiliyorlar. Bu sebeple uçmayan günün ertesi günü daha fazla talep olduğundan hem fiyatlar artmaktadır hem de kişi sayısı artacağından yer bulmanız zorlaşacaktır.

  Kapadokya balon turu rezervasyonlarında sizlerden bazı bilgiler istenmektedir. İsim soy isim, tc kimlik numarası, otel adı ve oda numarasıdır. Bunları eksiksiz olarak göndermeniz gerekmektedir. Oda numarası neden isteniyor gibi bir soru sorabilirsiniz. Bunun sebebi ise sizler uyuya kalma durumunda otel görevlileri tarafından uyandırılmanız istenmektedir. Ulaşılamaz bir durumda olmayın diye. Çünkü uçamadığınızda paranız yanmaktadır.

  Kapadokya Balon Turu Uçuşları
  Kapadokya Balon Turu Uçuşları

  Bazı durumlarda iptaller gerçekleşmektedir. Bunun nedeni sabahki rüzgarın beklenen limitlerin üzerinde olmasından kaynaklıdır. Bu gibi durumlarda ödemeniz olduğu gibi sizlere iade edilmektedir.

  5- Hangi Yaştan İtibaren Balon Turu Yapılabilir ?

  Gene fazla gelen sorular arasında bulunan bir diğer sorumuz. Bebekli yada çocuklu ailelerimizin en çok sorduğu sorular arasındadır. Aile olarak Kapadokya Balon Turu yapmak istiyorsunuz fakat bebeğinizin balona alınıp alınamayacağını merak ediyorsunuz. Balon turu için binilebilecek yaş 6 yaş ve üstüdür. 6 yaşında ve üstü çocuklarınız için balon uçuşları uygundur. Çocuk ve bebek indirimi diye bir şey söz konusu değildir. Normal yetişkinlerde balon turu kişi başı fiyatı ne ise çocuk ve bebeklerde de aynı fiyat uygulanmaktadır. Çünkü sıcak hava balon turlarında kişi sayısına göre uçuşlar yapılmakta ve yaş kategorisine göre fiyat değişikliği yapılmamaktadır.

  6- Balon Turlarında Çocuk Başına Ücret Nedir ?

  Kapadokya balon turu uçuşlarında çocuklar için ücret değişikliği yapılmamaktadır. Yani sizler için uygulanan fiyat ne ise çocuklar içinde aynıdır. Balon uçuşlarında önemli olan kişi sayısıdır. Eğer balona binebilecek yaşta ise uçuş ücreti balondaki herkes ile eşdeğerdir. Bu kısımda ek bilgi vermeden geçmeyelim. Sabah saatleri yaz aylarında bile olsa serin olacaktır. Kış ayları zaten oldukça soğuk olmaktadır. Bu sebeple hem kendiniz hemde çocuklarınız için yanınızda kalın kıyafetler olursa rahat edersiniz. Mutlaka kalın giyinin. Rüzgarı kesen kıyafetleriniz olsun. Özellikle kışın eldiven ve bere ve atkınızı yanınıza alın.

  7- Balon Uçuşları Kışın Yapılmakta mıdır ?

  Kışın Balon Uçuşları
  Kışın Balon Uçuşları

  Balon turları için genel bu tarz sorular gelmektedir. Bilinmesi gereken detay ise şudur; Balon uçuşları rüzgarın ve hava şartlarının el verdiği sürece her gün yapılmaktadır. Yıllık ortalama uçuş günü ortalama 300 güne yakındır. Yaz ve kış aylarında Kapadokya Balon turları yapılmaktadır. Özellikle bazı misafirlerimiz karın yoğun olduğu dönemlerde Kapadokya’ ya gelmektedirler. Vadilerin beyaz olduğu zamanlarda gerçekleştirdikleri uçuşların daha güzel olduğunu düşünen bir çok misafirimiz bulunmaktadır.

  Balon Turları ne Kadar Sürmektedir ?

  Sıcak Hava Balonu Uçuş Öncesi
  Sıcak Hava Balonu Uçuş Öncesi

  Sıcak hava balonları tamamen rüzgara bağlı uçuş yapan bir hava aracıdır. Balon uçuşları 1 saat civarında sürmektedir. Yani 50 dakika da uçabilirsiniz. 1 saat 10 dakikada uçabilirsiniz. Ortalama olarak 1 saat uçuş yapacağınızı düşünebilirsiniz. Balon turları uçuş süresinin üzerinde gerçekleşmektedir. Çünkü otellerinizden alındığınızda henüz hava karanlık ve balonların hazırlanma sürecine başlanılmaktadır. Balon turları vadiler arasında ve peri bacaları arasından gökyüzüne yükselmektedir. Kızılçukur vadiler arasında ve peri bacaları arasında hazırlık çalışması yapılmaya başlanıldığından sizlerde alanda bu hazırlığı görmektesiniz. Otelinizin uzaklığı balon turu için alınış saatinizi etkilemektesiniz. En erken alış saatleri için bölgeler Nevşehir, Nar kasabası, Mustafapaşa lokasyonlarıdır. En son alış lokasyonları ise Göreme, Uçhisar, Ortahisar ve Ürgüp bölgeleridir. Unutmayın ki Kapadokya balon turu uçuşları Göreme bölgesinden yapılmaktadır.

  Sıcak Hava Balonu Turlarına Neler Dahil?

  Nevşehir Kapadokya’ ya geldiğinizde balon uçuşları ve kişi başı balon fiyatları en çok sorulan sorular arasındadır. Özellikle balon turuna neler dahil? sorusu çok fazla sorulmaktadır. Bu sorunun cevabını maddeler halinde sıralayacak olursak aşağıdakileri sıralayabiliriz.

  Kapadokya Balon Turlarına Neler Dahildir ?

  • Sabah otelinizden alış
  • Ofisimizde kahvaltı ikramı
  • Balon uçuşu
  • Uçuş sonrası şampanya patlatılması
  • Tekrar otelinize bırakış
  • Uçuş sigortası. Tüm balon turuna katılan misafirlerimize uçuş sigortası yapılmaktadır.
  • Ayrıca balon uçuşunu tamamladıktan sonra indiğiniz lokasyonda şampanya ve alkolsüz içecek ikramı sırasında sizlere sertifika verilmektedir. Yani balon uçuşunu yaptığınıza dair bir anı olarak saklayabilirsiniz.

  Bazı balon firmaları madalya bazı balon firmaları ise sertifika vermektedir. Bunun dışındaki her şey standart olarak yapılmaktadır. Göreme lokasyonu sabahları yüzlerce balona ev sahipliği yapmaktadır. Fotoğraf çekmek için mutlaka bulunmanız gereken lokasyon Kapadokya Göreme bölgesidir.

  Yukarıdaki sıralama ile Kapadokya balon turu uçuşlarınızı tamamlayacaksınız. Verdiğimiz bilgiler doğrultusunda turlarımız yapılmaktadır. Farklı soru ve talepleriniz olursa bizlere ulaşabilirsiniz. WhatsApp üzerinden +905324530363 nolu numaradan ulaşabilirsiniz. Aramak için +90 532 453 03 63 tıklamanız yeterlidir. Doğum günü ve evlilik teklifi için arayarak özel bilgiler alabilirsiniz. Balonda evlilik teklifi için hazırlık yapılmaktadır. Bu konuda daha önce bir çok organizasyon yaptığımız için sizlerin aklına gelmeyen detayları bilmekte ve aklınızdaki soru cevapları kısaltmaktayız.

  Kapadokya Balon turu için rezervasyon yaptırmanız çok önemlidir. Rezervasyon yaptırıp kaporasını ödemediğiniz zaman uçuşunuzu garanti altına almamış olursunuz. Bu yüzden garanti uçuş tarihiniz belli ise mutlaka bilgileriniz ile kaporanızı ödemeniz gerekmektedir. Balon turu uçuşlarında otelinizden alınış yapılmaktadır. Lobide beklemeniz ve sizi alacak arkadaşımızı beklemeniz gerekmektedir. Ayrıca sizin adınız söylendiğinde alınacaksınız. Aynı zamanda başka balon firmalarından rezervasyonu olan misafirlerimiz olduğu için birçok transfer aracı gelecektir. Önemli olan detay sizin adınızı söyleye arkadaşımız ile araca binmenizdir. Balon turu için kış aylarında sıkı giyinmenizi tavsiye etmekteyiz. Yaz aylarında ise ince uzun kollu giyinmeniz yeterlidir. Balon turu öncesinde sizleri hafif kahvaltıya götürmekteyiz. Kahvaltı sonrasında uçuşa gidilmektedir.

  Benzer İçerikler

  3 YORUMLAR

  1. Levent abi merhaba, aralık ayında eşim ile birlikte kapadokyaya gideceğiz. Hangi balon firması ile uçmalıyız. Fiyatlar yılbaşına doğru artar mı acaba. Teşekkürler abi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler