Pazar, Haziran 23, 2024
spot_img
More

  Prag Gece Hayatı – Çek Cumhuriyeti Genel Bilgiler

  Prag gece hayatı gündüz sakinliğin ve durgunluğunun tam aksine sanki geceleri başka bir karaktere bürünüyormuşcasına diğer yüzünü bize gösteriyor. Prag’ ta kesinlikle eğlenmekten sarhoş olmaktan ve dağıtmaktan çekinmeyin. Özellikle her cafe mekan yada bar kendine özgü dekorlarıyla özel müşteri kitlesi yaratabiliyor. Gecenin saat kaçı olursa olsun güvenli bir şekilde otelinize dönebilirsiniz. Wenceslas Meydanında çok fazla striptiz kulüp bulunmakla birlikte bazıları özel show lar ile giriş ücreti alıyor. Kimsenin kimseye karışmadığı ve Çekliler için “soğuk insanlardır” dediklerini duysak da bar ve gece kulüplerinde tam tersinin olduğunu göreceksiniz. Ünlü gece kulüplerinin çoğu Old Town bölgesinde bulunuyor. Kaldığınız otel, hostel yada information’ lardan aldığınız haritaların hepsinde gece kulüplerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Fakat genede internetten araştırmanızda fayda var, gereksiz mekanlarda vakit kaybetmemiş olursunuz. Bizde daha Prag seyahatimize başlamadan İstanbul da tüm bunları araştırıp gideceğimiz Prag gece kulüplerinin listesini çıkartmıştık. Hostel barından gece 23:00 gibi ayrılıp Old Town bölgesine gidiyoruz. İlk durağımız one bar yada Maxim Bar… ve artık yeni adıyla Çekya sokakları. (2014)

  Prag Gece Hayatı Maxim Bar (one bar) – Night Club

  Maxim Bar(one bar) Astronomik saat kulesini arkanıza aldığınızda hafif sağa dönüpte karşınızdaki sokağa girdiğinizde 50 metre ileride sizi karşılayacaktır.

  Her akşam farklı organizasyonlara sahiplik yapan Maxim Bar(onr bar) kesinlikle Prag’ a gidipte uğramadan dönülmemesi gereken Night Club’ ların başında gelir. Girişi cafe gibi görünse de içerisinden yerin altına indiğinizde sizi güzel bir ortam karşılayacaktır. Özellikle cuma – cumartesi akşamları en yoğun olduğu günler. Bizimde Tuğrul ile tavsiye üzerine gittiğimiz ilk gece kulübü, Eylülün sonu olmasına rağmen oldukça kalabalıktı. Stand ve loca olarak kişi sayısına göre oturabiliyorsunuz. Yada barda takılabilirsiniz. Giriş ücreti organizasyona göre değişiyor. Bayanlardan genelde para alınmıyor. Bizim girdiğimiz gece 200 CZK ödemiştik. Yani 20 lira. Bir önceki gece Salsa tarzı organizasyon için gittiğimizde giriş ücreti 300 CZK idi. Biz ilk gecemizde maxim de olalım dedik ve içeride tanıştığımız arkadaşlar daha sonradan bizi sayfada yazacağım diğer barları göstermek üzere dolaştırıyordu. Birde içeri girişte turistlere tanıtım cd si veriliyor ve lafı fazla uzatmadan kendi sitelerinde olan tanıtım videosunu paylaşıyorum. Maxim Bar (one bar) web sitesi için tıklayınızPrag gece hayatı alternatifleri içerisinde düşünebilirsiniz. Bu yazdığım mekanlar dışarıdan gelecek turistler içinde popüler olduğu için kalabalık ve doluluk oranı yüksektir. Gece hayatı alternatiflerini anlatmaya devam edeceğim.

  <yoastmark class=

  Prag Gece Hayatı – Prag James Dean Bar

  <yoastmark class=

  Gene old town bölgesinde yer alan James Dean Bar çok rahat bulabileceğiniz bir bölgede. Zaten kalabalığı takip ettiğiniz zaman mutlaka bir bara çıkıyorsunuz. James Dean girişte bir şeyler yemek ve sohbet etmek için güzel dekore edilmiş bir mekan. Fakat ben eğlenmek istiyorum diyorsanız hemen girişte sağ dönüp alt kata iniyorsunuz. Birebir yaşayan biri olarak 7-8 metre ilerideki bardan bişiler almak için kalabalıktan 5-6 dakikada anca sıyrılmıştım. İçeride inanılmaz bir kalabalık var. Masa kültürü yok boş yer bulamıyorsunuz zaten . Mahsen görüntüsünü uyandıran ve kalabalıktan yürüyemediğiniz bir yerde birde sigara içildiğini düşünürseniz sabaha kadar dağıtmadan çıkmanız çok zor 😀 Dekor olarak her yerde James Dean görselleri ve farklı ambiyansı ile çok keyifli bir gece geçirebilirsiniz. James Dean web sayfası için tıklayınız… Unutmayın bazı mekanlar dışarıdan bakıldığında çok fazla kalabalık görülmeyebilir fakat mutlaka iyi incelemeniz gerekir. Prag gece hayatı bu konuda da gizliliğini yeterince barındırıyor 😀 alt kat, üst kat yok arka cephe falan derken bir bakmışsınız girdiğiniz yer ile bulunduğunuz yer çok farklı çıkmış.

  Fiyatlar ise 0,04L için Finlandia, Absolut, Russian Standart vodkalar 8-10 tl arasında,
  Biralar 0,33L için 6,5 -8 lira arasında,
  Tequila 0,04L için 9-12 lira,
  Rum 0,04L için 8-10 lira,
  Whisky 0,04L için Johnnie Walker Red Label 8,5 – Chivas Regal 18y 15 lira – Chivas Regal 12y 12 lira arasında olup daha detaylı fiyat bilgisi James Dean Bar fiyat listesine tıklayabilirsiniz.

  M1 Lounge – M1 Club Prague Gece Hayatı

  James Dean ile karşılıklı sokaklarda yer alan M1 Lounge şehirdeki bazı favori bar ve gece kulüplerinden biridir. Bizde namını duyduktan sonra Tuğrul ile James Dean sonrasında M1 Lounge‘ a uğralayım dedik. Prag gece hayatı diyince görmenizde hiç bir sakınca bulunmayan üstelik old town bölgesinde 3 dakikalık mesafede bulunan M1 Lounge’ a uğramanızı tavsiye ederim. Diğer gece kulüplerine göre biraz daha elit diye adlandırabiliriz. İçeri girişte kişi başı 100 CZK ödedik. Gayet güzel dekore edilmiş loş ışıklı ve Lounge müzik çalan mekanda sürekli bir sirkülasyon var. Hafta içinde gece 03:00 e kadar açık olan M1 Lounge hafta sonlarında 05:00 e hizmet vermektedir. Fiyatlar ise tüm gece kulüplerinde ortalama aynıdır. Rahatsız edecek birşey ödediğimizi hatırlamıyorum. M1 Lounge’ a giderken kıyafetinizi birazdaha özenle seçebilirisniz. Web sitesi için tıklayınız

  Prag Gece Hayatı – Karlovy Lazne Gece Kulübü – Fiyatlar

  Yeri oldukça kolay olan Karlovy Lazne hemen old town biölgesindeki Charles Köprüsü’ nün girişinde bulunuyor. 4-5 kattan oluşan gece kulübünde her katta farklı bir tarz müzik dinlemek mümkün. Genelde girişte canlı müzik ve diğer katlara doğru değişen müzik türüyle hizmet vermekte. Rock, pop, klasik, house gibi müzikler katlar arasında farklılık gösteriyor. Benim gittiğim dönemde çok kalabalık değildi bizde fazla durmamıştık zaten. Yerinin charles köprüsüne yakınlığından dolayı herkesin uğradığı gece kulüplerinden birisi. Fiyatları ise diğer barlardan çok farklı değil önemli bir fark olmadığı için ortalama yukarıda yazdığım fiyatları düşünebilirsiniz. Görülmesi gereken gece kulüplerindendir. Önünde kuyruk oluşturan ve girişinde Balkanların ve Avrupa’ nın en büyük gece kulübü yazan Karlovy Lazne de dansçı kızlar güzel olsa da biraz daha ergen yaş ortalamasına hitap ettiğini söyleyebilirim 😀 Web sayfası için tıklayabilirsiniz

  Prag için daha yazacağım 10′ larca gece kulübü ve pub bulunmakta. Prag gece hayatı için sadece bu lüx yada popüler gece kulüpleri olduğunu düşünmeyin. Sürekli turist akışının olduğu bir şehirde sadece gece kulübü değil Pub ve Lounge mekanları da çok keyiflidir. Özellikle canlı müziğin olduğu günler ve bu günlerde çıkacak yerel guruplar inanılmaz keyifli anlar yaşamanıza sebep olabilir. Fiyatlar zaten tüm mekanlarda olduğu gibi diğer mekanlarda da birbirine eşdeğerdir. Prag gece hayatı için en geniş anlatımlı yazımı 2017 de gidip 2 ay boyunca yaşadığım Prag’ tan devam edeceğim.

  Prag Gece Hayatı Duplex Bar

  Duplex Bar Vaclav Meydanında bulunan Prag’ ın görülmeye değer önemli gece kulüplerinden biridir. 3 farklı konsepti bir arada bulabileceğiniz Duplex Bar’ da cafe, restoran ve gece kulübü keyfini yaşayabilirsiniz. 6. katında birşeyler içerken gecede limitsiz eğlenebilirsiniz. Önemli özellikleri arasında Prag’ın en büyük dans pistine sahip olan gece kulüplerindenmiş. Biz hepsine gidemediğimiz için gördüklerimiz arasında gerçekten söyleyenleri yalancı durumuna düşürmedi. Fiyat kısmına geldiğimizde diğer gece kulüplerine göre biraz daha pahalı ama her gün buraya gitmeyeceğiniz için verdiğiniz paraya üzülmeyeceksiniz. Web sayfası için tıklayabilirsiniz.

  Gold Fingers Prague

  Biraz konsept değiştirmek isteyenler için daha cüretkar mekanlardan biridir. Özel servisleri bulunmaktadır. Prag gece hayatını daha uçlarda yaşamak için merkezde bulunan Gold Fingers’ a gidebilirsiniz. Limuzin ve başka diğer araç seçenekleri ile angel kızları ile karşılama ve sizi bulunduğunuz otelden alabilirler. Ayrıca yetişkinler kulübü olarak geçmektedir. Kız arkadaş yada eş ile gidilmeyecek mekanlardandır 😀 İnternet sitelerini takip ederseniz show geceleri hazırlamaktalar. Gece hayatı için daha yüksek bütçeli mekanlardandır. İçeriye girdiğinizde sahneyi çevreleyen masa düzeni bulunmaktadır. Neredeyse her gece kulübünde bulunan dans direkleri sizleri karşılayacaktır. Tam merkezde olması da ulaşım açısından kolaylık sağlamaktadır. Nokta atışı prag gece hayatı için üstteki alternatifleri bir kenera bırakıp gidebilirsiniz. Prag için gece hayatı başlangıcı 00:00 dan sonra başlamaktadır. Sabaha kadar takılabileceğiniz bir mekandır.

  Prag Gece Hayatı Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Özellikle geceleri kulüp, bar, cafe veya turistlik bölgelerde yürürken yanınıza gelen kızların sohbet bahanesiyle sizleri anlaşmalı mekanlara çağırmasına dikkat edin. Fotoğrafımı çeker misiniz yada benzer konularda yanınıza gelipte gittiğiniz yerlerde oldukça yüksek hesap ödetirler. Zaten normalde gece kulübüne gittiğinizde kesin birileriyle tanışıyorsunuz. Budapeşte’ de başımıza çok gelmişti.
  • Kesinlikle gece eğlenmek istiyorsanız internetten yada information lardan aldığınız kitapçıklara bakıp bilinen gece kulüplerine gidin. Adını duymadığınız yada bilmediğiniz mekanlara girmeyin. Şehir olarak Prag güvenli olsada bazen gece hayatı turistler için tehlikeli olabiliyor.
  • Giriş ücretiz diyip te yoldan sizi çağıran mekanlarda çıkarken ücret istedikleri oluyor ki Prag’ ta normal gece kulüplerinde 20 – 25 liradan fazla ödediğimizi hatırlamıyorum. Sürpriz karşılaşmamak için iyice sormanızda fayda var.
  • Paranızı bozdururken tabelada yazan rakama göre değilde kesin olarak görevliye komisyon ücretlerinin ne olduğunu sormadan paranızı bozdurmayın .
  • Biz 2. gün sıfır komisyon alan döviz bürosu bulmuştuk kesinlikle işinize yarayacağını düşünüyorum; Staroměstská metro istasyonunun hemen yanında bulunan döviz bürosunda bozdurabilirsiniz.
  • Prag’ ta striptiz kulüpleri çok popüler ve akşamları şehirde gezerken yanınıza gelip sizi buraya götürmek isteyenler olacaktı. Genelde siyahi arkadaşlar bu tarz işleri yapıyorlar. Gidip gezmek görmek istiyorsanız hiç çekinmeden kendiniz gidebilirsiniz. Birilerinin sizi götürmesine gerek yok. Bu mekanlar için Wenceslas Meydanı başlangıç noktanız olabilir. Meydana gittiğinizde kafanızı kaldırıp binalara ve çatılarına doğru bakarsanız bir sürü mekan göreceksiniz. Gece hayatı için büyük kulüp ve mekanlara bakmanıza gerek yok. Rooftop birçok mekan eğlenmeniz için güzel alternatif olacaktır.

  Budapeşte Gece Hayatını okumak için tıklayınız.

  Tüm bunlara ek olarak Prag gece hayatı için sadece kulüpleri düşünmeniz gerekir. Prag pub, bar ve konsept mekanları ile de dikkat çeken şehirlerdendir. Prag’ ta bulunan zevkli dekore edilmiş ve dj lerin performanslarını dinleyebileceğiniz bir çok mekan bulunmakta. Gece hayatı alternatifleri olarak değil de, gidilip eğlenilmesi gereken bir kaç mekanı belirtmemde fayda var. Size bu mekanları yazarken önceliğim hem güzel vakit geçirmeniz olacak hem de aynı lokasyonda bulabilmenizdir. 3 dakikalık yürüyüşler ile ulaşabileceğiniz Prag bar ve publar için tıklayınız.

   

  Benzer İçerikler

  38 YORUMLAR

  1. slm ben 8 nısan 2015 pragda olucam eşimle birlikte tavsiyenizi acele beklıyorum tesekkur ederim tur programım prag- bratıslava- viyana seklinde olacak 2 gun prag.

   • Selamlar, Prag için 3-4 gün kalsaydınız eğer daha keyifli olurdu diye düşünüyorum. Her kesim için uygundur prag. Kimsenin kimseye karışmadığı bir şehir. Prag ile ilgili yazdığım yerleri gezmeniz yeterli olacaktır. Eğer daha fazla kalma ihtimaliniz olursa cesky krumlov yada karlow vary’ ye gidebilirsiniz. Birde bratislava gereksiz zaman kaybı olacaktır sizin için.

  2. Merhaba Levent bey siteniz çok faydalı olmuş çok yardımcı oldu.Pragta iken sizin sitenizle baya yer gezdim..Partyler 10 numara ? çok eğlendik ? herkese tavsiye ederiz ?

  3. slm yilarca taylandi karis karis gezmis biri olarak
   pragi tavsiye edrmisiniz ve pahalimi aradigimz sey eylence gece hayati masaaj 1 ay kalmayi dusunuyoruz ve ne kadar para gerkli kiz arkadasimla beraber . mesaj atarsaninz cok seviniriz tesekur ederim saygilar

  4. Levent bey merhaba, biz 3 kız arkadaş prag viyana budapeşte turu yapmak istiyoruz. geceleri bizler açısından eğlenmeye uygunmudur.Budapeşte biraz tehlikeli diye duyduk.Bide gecenin her saatinde taksi vs ulaşım bulabiliyormuyuz.Kalacağımız otel biraz merkeze uzakta kalıyor.Şimdiden teşekkürler

  5. Selamlar ben 1 haftalık bir tatil planlıyorum Prag ‘da. Muhtemelen Gün aşırı yada her gece bar gideceğim. Yanımda ortalama kaç para götürmeliyim. Çok fazla içmiyorum zaten gecede 3-4 bira gün içinde yemek vs. kaba taslak bana kaça patlar 1 hafta tahmininiz var mı?

   • Merhabalar, Ortalama bir fiyat vermek gerekirse burda gece dısarı çıktığında nekadar harcıyorsan orda yarısını harcarsın. Votka 7-8 lira biralar 3-5 lira arasındadır gece kulüplerinde. Yeme gezme tozma gibi konularda ise türkiye ile aynıdır. Yani bilet 32kron (3,2 tl) mc, burger gibi yerler 10-15 lira arasında. Günlük 100 lira civarında harcama yapacakmış gibi düşünebilirsin kendini. Başka şehirlere ulaşım ve otel harcamaların hariç söylüyorum.

   • Merhabalar, Böle bişi yapmanıza hiç gerek yok neden istiyorsunuz ki ? Şuan tam hatırlamıyorum ama rezervasyon yapabilir yada gittiğinizde boş ise bazı mekanlar kalabalık olduğunuzda zaten şişe falan alırsanız sizi locaya alıyorlar. 100-150 euro civarında loca alırsınız mekanına göre .

  6. Merhaba levent bey,
   Ocak 23 şubat 3 olarak bir tatil planlamaktayım ama pragmı? Yoksa kharkiv mi kararsız kaldım? Hava konusunda dondurucu soğuk olacağını biliyorum ama:) hangi şehirde daha rahat içimiz ısınır? 1-Fiyat olarak 2-gece hayatı olarak 3-gezilecek yerler olarak önceliklik sıralamam düşüncelerinizi bekliyorum

   • Merhabalar, İkisi de kendine özgü şehirlerdir. Birisi Avrupa’ ya yakın gece hayatı güzel diğeri ise tamamen farklı eğlence kültürüne sahip Ukrayna. Öncelik sıranıza göre 1. Tercih Ukrayna olmalı. Ukrayna şehirlerinden ise Kharkov yada Dnipro şehirleri olmalı. 2. Tercih olarak ise gene Kharkov, Dnipro, Kiev olmalı. Gezilecek yerler açısından ise Kiev ve Lviv derim. Teşekkürler.

  7. Levent bey beklenen soru henuz sorulmamış ben sorayım , ortalama 1 saatliğine ne kadar para istiyorlar?
   Kendi escort servisi olan club hangileridir ?

  8. Merhaba. Yukarıda sorulmuş ama cvp özel gitmiş bu barlara girişte dam olayı var mı. Acil olsa aslında otel kapısındayım ona gore gitmeyim. Sonra açık sözlü arkadaşa da cvp gelmemiş. Ben cevap vereyim netten çok aradım. Tapky.info da cok sayida kız var yada özel yerler var mesela sexno1 yada topprivat gibi nette arat çıkar. Ortalama saat ücreti de 1500kc oda yaklaşık 70 dolar yapar her extra arzu yaklaşık 20-25 dolar extra. Ben bunları öğrendim de hala bunların serbest takıldığı sokakta beklediği bir bölge varmı bulamadım. Şimdi bara gideceğim sizin ilk ve ikinci tavsiyeleriniz de şansımı deneyeceğim eğer alırlarsa kız düşerse ne ala yok olmadı dönüşte 1 saat uğrarım bir yere.

   • Merhabalar, night club ların buna izin vereceğini sanmıyorum ama erkenden gidip bahçe vb. kısımlarındaki restoranlara girebilirsiniz. O kısımdan sizler içeri girersiniz ama genede sormanızda fayda var.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler

  Prag gece hayatı Doğu Avrupa' nın en iyi gece hayatına sahip şehirlerinden birisidir. Yer yer Polonya ve Ukrayna bazende batıdaki eğlence kültürünü bulabilirsiniz. Tüm Avrupa coğrafyasında parmakla gösterilecek 3 şehirden birisini Prag oluşturmaktadır. Gece hayatı seçenekleriniz arasında mutlaka bulundurmalısınız.Prag Gece Hayatı - Çek Cumhuriyeti Genel Bilgiler