Pazartesi, Nisan 22, 2024
spot_img
More

  Saraybosna Gece Hayatı Kulüp Bar Fiyatlar Nerede

  Bosna Hersek’ in başkenti olan Saraybosna ülkenin en hareketli şehridir. Özellikle Saraybosna gece hayatı için; gece kulüplerin ve barların Başçarsı etrafında toplandığını bilmenizde fayda var. Saraybosna gece hayatı le ilgili birçok yazı okuyabilirsiniz fakat farklı kültürleri içerisinde barındıran şehir herkes için aynı hissiyatı ve eğlence dozunu vermeyebilir. Her açıdan size bilgi vermeye çalışacağım. Kulaktan dolma, sağdan soldan okunanlar ile değil, tam 4 kez gitmiş birisi olarak yazıyorum sizlere.

  Öncelikle Saraybosna’ ya gittiğinizde merkeze gidelim yada şuradan başlayalım dediğiniz en önemli nokta Başçarşı dır. Başçarşı’ ya gittiğinizde Tarihi Sebil’ e sırtınızı verip uzunca devam eden yolda yürümeye başlayacaksınız. Saraybosna gece hayatı için birinci adım bu cadde olsun arkadaşlar. Yani eğlence mekanları, bar, pub ve barlar sokağı bu cadde üzerinde. Trafiğe kapalı olan Başçarşı üzerinde bulunuyor. Sağlı sollu sokaklarda irili ufaklı mekanlar eğlence için merkezi konumdalar. Pastaneden çıkıp bara girebiliyorsunuz. Yada kilise ve camiyi geçip 100 metre soldaki sokakta eğlenebiliyorsunuz. İkinci adım ise gene bu Başçarşı dediğimiz merkezi konuma yakın ama daha büyük ve daha fazla kişiye hizmet veren farklı bir noktada. Bu iki adımı kafanıza oturtmanız yeterli. Bu sayede daha az internet araması yapıp daha kolay anlaşabilir hale getirebilirsiniz. Şimdi biraz Saraybosna eğlence hayatı için ülkenin kültürü ve etnik yapısı gereği farklılıklara bakalım. Sonrasında neler ile karşılaşacağınıza sizler karar verin.

  Arkadaşlar öncelikle eğlence kültürleri bize çok yakın diyebilirim. Hafta sonları 2 gece yurt dışına eğlenmeye çıktığımda, dur ya bu seferde Saraybosna’ ya gideyim diye hiç düşünmedim. Çünkü çok farklı bir eğlence yapısı yok. Yada bana yurt dışında eğleniyormuşum geziyormuşum havası yaratmıyor. Sebebi çok fazla kendi ülkemden insanların oluşu yada rahatsızlık duymak değil. Hem şehir olarak bizden çok fazla iz taşıması hemde oradaki insanların kültürleri açısından bizimle aynı olmaları. Yani İstanbul’ un herhangi bir semtinde eğlenirken gördüğünüz insanları alın Saraybosna’ ya koyun ve isimlerinin Amina, Tarık, Vedad, Harun, Leyla, Adna, Amil, Aid olduklarını düşünün. Saraybosna etnik açıdan 3 farklı ülke insanını içerisinde bulundurmakta. Bu da sosyal açıdan farklı gurupları oluşturmakta. Sırbistan, Hırvatistan ve Bosna Halkı bir arada yaşamakta. Fakat Saraybosna ağırlıklı olarak Bosna halkından oluşmaktadır. Mesela yazın bir akşam Çarşıda yürürken sağdaki Hanlardan birinin içerisinde düğüne denk gelirken karşıdaki sokağa sığmayan insanları yan yana görebiliyorsunuz. Şehrin önemli mozaiklerinden biriside yıllar önce yaşadıkları Bosna Savaşı olmuş. Başçarşıda sohbet ettiğim bir esnaf “o yıllarda dışarı çıkamadık. Hep evlerimizde kaldık. Erkeklerimiz savaşlarda hayatını kaybederken hayat normale döndüğünde insanlar soluğu dışarıda aldı” diyordu. Perşembe günleri bayanlar günü diye bir kültür oturmuş şehirde. Savaş sonrası yıllarda da insanlar eğlenmeyi gezmeyi seven bir hale bürünmüş. Benim dikkatimi çeken önemli ayrıntılardan birisi; ister gece hayatı olsun ister restoranda vakit geçirmek olsun, insanlar dışarı çıkabiliyorlar. Yani yediğiniz cevapi denilen köfte neredeyse tüm dükkanlarda aynı para. Ya 8 KM yada 10 KM arada uçurumlar yok. İçtiğiniz içecekler de keza bu şekilde. Her bütçeden insan dışarı çıkıp eğlenebiliyor. Bu yüzden mekanların çoğu dolu.

  Saraybosna gece hayatı için para birimleri bizden değerli olsa da fiyatlar bizim için çok yüksek değil. Neredeyse Türkiye’ deki rakamlar ile aynı eğlenebilirsiniz. Saraybosna pub bar mekanlarından yavaş yavaş başlayabiliriz.

  Saraybosna Gece Hayatı Sloga Nerede Nasıl Gidilir ?

  Saraybosna Gece Hayatı - Sloga
  Saraybosna Gece Hayatı – Sloga

  Saraybosna daki en popüler olanlardan yazmaya başlıyorum. Sloga eskiden sinema salonu olarak kullanılıyormuş. Fakat uzun yıllardır gece kulübü olarak hizmet veriyor. Yazımın başında 2 bölüme ayırın demiştim. Sloga dediğimiz gece kulübü ikinci bölümde. Baş çarşı’ da bulunmuyor fakat gene merkeze çok yakın bir konumda. Google üzerinden bakarsanız eğer Club Cinemas Sloga diye bulabilirsiniz. Merkezden yürüyerek gidebileceğiniz bir lokasyonda. Açık olduğu her zaman doludur. Özel bir organizasyon yoksa rezervasyon yaptırmanıza gerek yok. Sloga gece kulübü ağırlıklı olarak öğrenciler tarafından ilgi görmektedir. Bu büyük alan özellikle birileriyle tanışmak için avantaj sağlıyor. Üst katta canlı performansları bulabilirsiniz. Giriş katı ise daha geleneksel tarzdadır. Alt kat ortalama 500 kişi alır. Bazı günler ise latin geceleri düzenliyorlar. Ortalama sabah saat 05:00 e kadar açık oluyor.

  Trezor Saraybosna Gece Kulübü

  Trezor Saraybosna
  Trezor Saraybosna

  Saraybosna’ nın en iyi gece kulüplerinden sayılır. Özellikle elektronik müzik severler için. Birçok kokteyllerin bulunduğu bir eğlence mekanıdır. Gene sabah 05:00 – 06:00 ya kadar açıktır. Hafta sonları yerli yabancı dj ler eşliğinde performans sergiliyorlar. Saraybosna gece hayatı için merkeze birkaç dakika uzaklıkta yer alıyor. Taksi ile ulaşım her saat sağlayabilirsiniz. Ayrıca gece kulübü eski bir nükleer sığınağında bulunuyor. Dekorlardan briz anlayabilirsiniz.

  Saraybosna Gece Hayatı – City Pub Nerede ?

  Saraybosna Gece Hayatı - City Pub
  Saraybosna Gece Hayatı – City Pub

  City Pub Başçarşı lokasyonunda bulunmakta. Diğer pub ve barlarla aynı sokakta. Çok büyük bir mekan beklemeyin. Merkezde olmasından dolayı genelde turistlerin uğrak noktasındadır. Bazı akşamları canlı müzik programları bulunuyor. Lokal müzikler dinlemek için gidebilirsiniz. Hatta ufakta olsa var anım var. Kışın gittiğim bir dönemde akşam bir şeyler içmek için gitmiştim. Garson arkadaş ne içersiniz dediğinde ilk başta wifi şifresini alabilir miyim dedim ve sonrasında bira dedim. Hızlıca şifreyi söylemeden gitti bende herhalde getirecek diye beklerken elinde 2 adet şişe ile geldi. Bir tanesi bira idi diğeri de tuhaf bir bardakta içki. Bu nedir dediğimde okunuşu wifi tarzında bir şey söyledi. Sonrasında wifi password istemiştim dedim şaşırarak geri götürdü. Yani wifi dediğimde demek ki söylenişi benzer bir içki varmış. Hafta içi akşamları çok dolu olmuyor. Yazları daha dolu fakat kışın çok kalabalık beklemeyin.

  Sabaha karşı 02:00 ye kadar açıktır genelde. Hem yerel halkın hem de turistlerin uğradığı merkezi bir lokasyondadır. Saraybosna gece hayatı için yürüme mesafesindedir. Oldukça salaş takılabileceğiniz bir Saraybosna barıdır.

  Cheers Pub Sarajevo Nerede ?

  Saraybosna Gece Hayatı - Cheers Pub
  Saraybosna Gece Hayatı – Cheers Pub

  City Pub ile aynı sokakta bulunan Cheers Pub’ ın önünde kırmızı telefon kulübesi bulunuyor. Yazları özellikle dışarıdaki masalar ile birlikte sokak şenleniyor. Hafta sonu sokakta volta atan polislere rastlayabilirsiniz.

  Cheers Pub Saraybosna
  Cheers Pub Saraybosna

  Özellikle kavga gürültü olduğunda karakolluk olursanız ve yabancı iseniz vay halinize. %90 siz haksız oluyorsunuz. Türk olmanız herhangi bir ayrıcalık ifade etmiyor. O yüzden eğlenirken de dikkat edin. Cheers Pub da yemekte yemeniz mümkün. Pizzalar 5.50 km , sandwich 3.50 km, steak 9.50 km den başlıyor. Gene merkezde bulunan mekana ulaşım oldukça basittir. Baş çarşıdan yürüyerek ulaşabilirsiniz. Alt yoldan ise araçlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer araç ile gidecekseniz civarda park edebilirsiniz. Önünde otopark bulamayabilirsiniz. Bir şeyler içebilir ve yemek yiyebilirsiniz. Saraybosna gece hayatı mekanları arasındadır. Zaten sokak içerisinde birden fazla gece hayatı mekanını görebilirsiniz. Barlar sokağında bulunuyor diyebiliriz.

  City Lounge Cafe Bar Saraybosna Nerede?

  Saraybosna Gece Hayatı - City Lounge
  Saraybosna Gece Hayatı – City Lounge

  Gene sizi çok uzaklara götürmeden aynı sokakta Hostel’ in hemen yanında bulunan Lounge’ a götürücem. Konsept gene aynı arkadaşlar. Burası yol üzerinde bulunuyor. Bitişiğinde hemen Check Inn Hostel bulunuyor. Bu arada konakladığınız yer burası ise zaten barlar sokağında konaklıyorsunuz demektir. City Lounge’ ın önünde genellikle çift katlı güzel giydirilmiş bir otobüs olur. Zaten görmemeniz imkansızdır. Gene hafta sonu akşamlar dolan mekanlardan biridir. Özellikle hafta sonları başka şehirlerden de buraya gelenler olduğunu düşünürsek oldukça kalabalık bir sokak oluyor. Bu sokak ve çevresi ağırlıklı olarak bu tarz mekanlar ile dolu. O yüzden bu yukarıdaki yazdıklarım yeteri kadar bilgi vermiştir.

  Saraybosna Balkanlarda yer aldığından ve turizm açısından çok büyük kitlelere ulaşmadığından uçak bir şehir olarak görülür. Fakat farklı etnik guruplara sahip olduğundan kültür çeşitliliği bulunmaktadır. Özellikle canlı müziğin olduğu birçok seçenek bulunmaktadır. Saraybosna gece hayatı için baş çarşıda oldukça fazla bar ve pub bulunmaktadır. Buda ulaşılabilirliği kolaylaştırmaktadır. Yani merkezi alanlarda konakladığınızda çok kısa sürelerde eğlence mekanlarına ulaşabiliyorsunuz. Gece kulübü ve barların çoğu gece yarısına kadar açık kalıyor.

  Tüm bunların dışında Başçarşı’ da bulunan hemen Sebil’ in etrafında açık alanda vakit geçirebilirsiniz. Burası avlu şeklinde ve nargile cafeler ile çevrili. Yazları çok kalabalık oluyor. Ve masalar birbirine çok yakın olduğundan farklı insanlar ile tanışabilirsiniz. Saraybosna gezilecek yerler için tıklayabilirsiniz.

   

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler

  Gece hayatı için çok fazla beklentiniz olmadan sürpriz yaşamak için gidebilirsiniz. Fakat şehri gezmek için balkanların en güzel lokasyonlarındandır. Pub lardan ziyade meydandaki nargile cafelerde kahve içerek vakit geçirebilirsiniz.Saraybosna Gece Hayatı Kulüp Bar Fiyatlar Nerede