Pazartesi, Temmuz 22, 2024
spot_img
More

  THY’ nın Pandemi Dönemindeki Önlemleri

  Malum Pandemi dönemine girmişken ve seyahatlerimiz kısıtlanmışken boş bulduğumuz zamanlarda kontrollü seyahat etmek bizler için çok önemli. Sadece gideceğimiz şehirlerin yada ülkelerin corona kısıtlamaları ve tedbirlerine bakmıyoruz. Otellerin, transfer araçlarının, gideceğimiz şehirlerdeki yapmak istediğimiz aktivitelerin hepsi bizler için hayati önem taşımakta. Tüm bunları düşünürken ilk yaptığımız işlem ise aslında Hava Yolu firması seçiminden başlamakta. Bu konuda gerektiği önem ve hassasiyeti bizlere en şeffaf şekliyle sunan Türk Hava Yolları’ nın korona dönemindeki tedbirlerinden biraz bahsetmek isteyeceğim sizlere.

  Hayatımızı kontrol altına alan ve yapacağımız her seyahatin hatta her ulaşımın bize sağlayacağı avantajları bilmek hem içimizi rahatlatacak hem de güvenli yolculuk etmemize olacak sağlayacaktır. Dünyanın sayılı havayolu şirketlerinden biri olan THY aldığı önemli tek tek sıralamakta. Bizlerde biraz bunlardan bahsedelim.

  THY Güvenli Seyahat Standartları
  THY Güvenli Seyahat Standartları

  1- Uçaktaki Hava Her Üç Dakikada Bir HEPA Filtreleri ile Yenilenmekte

  HEPA dediğimiz sistem ile yüksek oranda verimli filtreler kullanılmaktadır. Bu filtrelerin avantajı hava yoluyla bulaşan virüs ve bakterileri filtrelemektedir. Hava yoluyla taşınan toz parçacıklarının %99 unda verim sağlamaktadır. Bu durum ise sizlerin kabin içerisindeki yolculuğunuzda sürekli temiz hava ile temasınızı sağlayacaktır. Hava sirkülasyonu her 3 dakikada bir yenilenmiş olacaktır. Kabin içerisindeki hava kaliteniz en üst düyece çıkartılacaktır. Bu temiz hava akımı ise önden arkaya doğru yapılmamaktadır. Yada tam tersi arkadan öne doğru yapılmamaktadır. Uygulanacak olan işlem Koltuklarınızın üzerinden yere doğru yapılacaktır. Bu sayede temiz hava akımı uçak içerisinde koltuklar bazında yenilenmiş olacaktır. HEPA sistemi tek başına çalışmayacaktır. Hepa filtreleri çalışırken uçağın dışından alınan temiz hava ile kabin içerisine aktarımı sağlayacaktır. Düşündüğünüzde her yapılacak hava akımı 3 dakikada bir kendini yenileyecektir.

  2- Online Check-in İşlemlerinin Temassız Bir Şekilde Yapılması

  Türk Hava Yolları’ nın Pandemi döneminde aldığı önlemler ile ilgili bir diğer uygulaması tamamen temassız uçağa biniş üzerine. İki farklı şekilde biniş kartınızı temassız alabilirsiniz. Mobil uygulamanızı kullanmanız yeterlidir. Eğer mobil uygulamanız yok ise yapılan geliştirme ile TC kimlik kartınızın arkasındaki barkod kısmını kiosk cihazlarımıza okutabilirsiniz. Otomatik check-in işleminiz tamamlanmış olacaktır.

  3- Yolculara Uçakta Hijyen Kiti Verilmesi

  Türk Hava Yolları siz misafirlerine içerisinde antiseptik mendil, el dezenfektanı ve maskeden oluşan Türk Hava Yolları Hijyen Seti vermektedir. Yolculuğunuzun süresine göre içerisindeki malzemelerin çeşitliliği farklılık göstermektedir. Bu ayrım kısa ve uzun hatlar olmak üzere sizlerin yolculuk süresine göre belirlenmektedir. Türk Hava Yolları Hijyen kitleri kişi başına verilmektedir. Her yolcu için temin edilmekte. 3 Adet maske, 2 adet antiseptik mendil ve el dezenfektanı. Tüm önlemleri en ince detayına kadar düşünüp yolculuğunuz sırasında ihtiyacınız olan hijyen malzemeleri sizlere sunulmaktadır.

  4- Uçağa Biniş ve İnişlerin Sıra ile Yapılması

  Türk Hava Yolları’ nın bir diğer pandemi uygulaması ise yolcuların uçağa binişi sırasındaki mesafe kuralı. Tüm misafirler uçağın arkasından başlayarak gruplar halinde alınıyor. Koltuk numaranıza göre kabinlere geçiyorsunuz.

  5- Uçakların Her Uçuş Sonrasında Dezenfekte Edilmesi

  Gideceğiniz şehirlerdeki transfer araçlarının da uyguladığı bu sistem THY uçaklarında da uygulanmaktadır. Hem de fazlasıyla özen gösterilmektedir. Türk Hava Yolları bu dezenfekte işlemleri için özel bir ekip hazırlamıştır. Uçaklar bu ekipler tarafından her uçuş öncesi ve sonrasında dezenfekte edilmekte. Bu işlemler 2 farklı aşamada gerçekleşmektedir.

  Pandemi Döneminde güvenli seyahat etmek istiyorsanız Türk Hava Yolları’ nın aldığı Diamond Statü Ödülü nden bahsetmezsek olmaz. Diamond Statü ödülü hastane boyutundaki hijyen kurallarına denklik anlamına gelmektedir. Güvenlik düzeyindeki en yüksek seviyedir. Bu seviyedeki bir ödülden bahsederken; tüm uçuş süresince size sağlanan hijyenden bahsetmek gerekir. Hava alanına ulaştığınız andan itibaren size sunulan tüm hijyen tedbirleri, biletinizi alırken yer hizmetlerindeki temassız check-in süreçleri, giriş anından itibaren ateş ölçümünüz, uçağınızdan inene kadar geçen süreçteki sosyal mesafe kurallarındaki hassasiyet, Türk Hava Yolları hijyen kiti, Kovid-19 test hizmetleri ve uçak içerisindeki havalandırma filtreleri gibi bir çok tedbir..

  Pandemi sürecindeki değişiklikler tabi bu tedbirlerin artması ve esnemesi konusunda gidişatı değiştirecektir. Fakat Türk Hava Yolları aldığı Diamond Statü Ödülü ile bizlere gösteriyorki, güvenliğimiz en üst düzeyde düşünülmektedir. Eğer daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Türk Hava Yolları Güvenli Seyahat Standartları sayfasına bakabilirsiniz. Ayrıca İstanbul özel uçak kiralama için sayfamıza göz atabilirsiniz.

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler