Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
More

  Cumartesi Gelse de Resim Çekilsek !

  + Kahvede mi içmeyelim ?

  + Bebeğim gelmiş, hoş gelmiş…

  + Birazda böle olsun…

  + Özlenmişse demekki….

  + Ben kaçar…

  + Buda bizden olsun…

  + Kardeşten de öte…

  + En özlenenlerden…

  + Gene mi güzeliz…

  + Günaydın minnoşlar…

  + No filter, No Make Up…

  + Kahvaltı dediğin…

  + Hayırdır cınım…

  + Gıybet Mod…

  + Çok özlemişsek…

  + Çok şımarık olduğum doğrudur…

  + Kızımızı da verdik…

  + Nasılda özlemişim…

  + Kınada mı Yakmayalım…

  + Hazırlıklar başlasın…

  + Gezmeye gidiyorumdur…

  Yukarıdaki sosyal medya etiketleri nedense bir yerlerden tanıdık gibi. Bazen baktığımız resimlerin altında yazılacak olan yazıları tahmin eder gibi oluyoruz. Yada arkadaşlarımızın bu hafta sonu yapacağı gezileri önceden bilmek gibi.

  Resimlerin altına eklenen paylaşımlar, etiketler incelendiğinde kişinin ruh hali ortaya çıkabiliyor. Yaş aralığı, resim paylaşma sıklığı, etiketler, beğendiği resimler, tek bir resimde kalma süresi ruh hali analizi için yapılan deneyler arasında. Yurt dışında sosyal medya ajansı ile birlikte yaptığımız bir algoritma ile, 19 kritere bakıp ruh hali ve alışveriş eğilimleri hakkında hedef kitle pazarlamaları oluşturmuştuk. Bu pazarlama raporları sayesinde kitle seçerek ürünlerini satan çok büyük firmalar bulunuyor.

  Mesela Çeşme’ deki bir mekana girmeden yaptığı paylaşımlar ile telefonun resim ekme hızını test eden arkadaşlarımız var. Girdikten sonrada saat başı instagram ve facebook a resim eklemek zorunda hissedenler. Girişe verilen 50 lira biranda apartman topuklu ayakkabı ile yürüdüğünü hissettirebiliyor.

  Son yıllarda çıkan yeni moda ise plaza dili. Yarısı türkçe yarısı ingilizce kelimeler o kadar havalı konuşturuyor ki insanı. Sürekli toplantılar set ediliyor ve bir şeyler Check ediliyor. Toplantı ayarlamak yada kontrol etmek yok. Hele birde bunları ağzını gevşete gevşete söylersen tamamdır. O zaman kendini 12.800 liraya değilde 50.000 liraya çalışıyormuş gibi hissediyorsun.

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler