Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
More

  Kapadokya Türk Gecesi Fiyatları ve Detaylar

  Kapadokya’ ya geldiğinizde yapacağınız aktivitelerin dışında bir diğeri ise Kapadokya Türk Gecesi rezervasyonudur. Alkollü ve alkolsüz seçeneklerden oluşur. Ortalama süresi ise 3 saattir. Mağara restoranlarda yöresel danslar eşliğinde yemeğinizi yer ve eğlenirsiniz. Fiyat ve rezervasyon için +905332554767 nodan bizlere ulaşabilirsiniz. Kapadokya Türk Gecesi kişi başı fiyatı 1150 TL dir. Yemekli program ve limitsiz alkollüdür. Yemeksiz ve alkolsüz türk gecesi fiyatı ise kişi başı 800 tl dir. Türk gecesi mekanlarında gideceğiniz restoran çok önemlidir. Kalabalık olan salonların yemek kalitesi tam istediğiniz gibi olmayabilir. Bu yüzden seçim yaparken buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Evet dans gösterileri hepsinde hoşunuza gidecektir. Fakat aç kaldıktan sonra ne anlamı var. O yüzden tercih ederken dikkat ediniz. Turşusunu bile yiyemeyeceğiniz türk gecesi restoranı olabilir.

  Kapadokya Türk Gecesi Fiyatları

  Kapadokya’da bulunan kayadan oyma restoranlarda düzenlenen Kapadokya türk gecesi, kültürümüze ait görsel şovlarla kültürümüzü tanıtmak eğlendirmek amacı ile düzenlenmektedir. Gecede sadece Kapadokya Bölgesi kültürü değil, Türkiye’nin farklı bölgelerinin kültüründen derlenen şovlar sergilenmektedir. Mekanların etkileyici atmosferinde folklorik danslar, oryantal şovlar, semazen gösterileri ile eğlenirken, birbirinden lezzetli Türk yemeklerini ve Kapadokya Bölgesinin nefis şaraplarını tatmak mümkündür. Yaklaşık 3-4 saat süren Kapadokya türk gecesi programı için restoranlara rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.

  Türk Gecesi Fiyatları

  • Sınırsız Alkol ve Yemek dahil : 1150 TL
  • Alkolsüz içecek ve Yemesiz Fiyat : 800 TL.

  Kapadokya Türk Gecesi yaz, kış her mevsim düzenlenen bir programdır. Program kış aylarında saat 20:00’ de, yaz aylarında 20:30’da başlamaktadır. Yemeksiz programlar ise kış aylarında 20:30, yaz aylarında 21:00’de başlamaktadır.

  Kapadokya, her mevsimi ayrı güzel ve etkileyici doğası ile gidenleri, görenleri kendine hayran bırakan nadide yerlerden biridir. Her mevsim yerli ve yabancı turist akınına uğramaktadır. Gün doğumundan gün batımına ve gece hayatına kadar birçok alternatif etkinliği misafirlerine sunmaktadır. Bunlardan biri de Kapadokya dans gecesi etkinliğidir.

  Gün doğumunda muhteşem peribacaları ve gökyüzünü süsleyen rengarenk balonlarının manzarası, gün içinde devam eden eşsiz coğrafyanın muhteşem görsel şovu ve gün batımının etkileyici atmosferi ile başlayan Kapadokya türk gecesi etkinlikleri, yerli turistler kadar yabancı turistlerinde ilgisini çekmektedir.

  Kapadokya Türk Gecesi
  Kapadokya Türk Gecesi

  Genellikle Kapadokya Türk Gecesi programı olan restoranlar, Uçhisar ve Avanos Bölgesi’nde bulunmaktadır. Tur firmalarının türk gecesi turları yanı sıra Kapadokya turuna dahil Türk gecesi programları düzenlenmektedir. Bu turların başka bir adıda yeraltı restoranlarıdır. Türk geceleri yeraltı restoranlarında yapıldığından başka bir değişle yeraltı restoranları olarakta bilinmektedir. Restoranlar büyüklüklerine göre bir kaç büyük alandan oluşmaktadır. Kişi sayısına göre 200 ile 600 kişi arasında kapasitesi bulunmaktadır.

  Kapadokya Türk Gecesi programı genellikle Semah gösterisi ile başlamaktadır. Türklere özgü kız isteme, gelin alma gibi evlilik ritüelleri teatral gösterilerle anlatılmakta, Klasik Türk Müziği seçme eserleri seslendirilmekte, Türk gecelerinin olmazsa olmazı oryantal dans şovları ve Anadolu’nun dört bir yanından folklor gösterileri yapılmaktadır. Şov aralarında oyun havaları çalmakta ve dans edilmektedir. Kapadokya türk gecesi finali genellikle Kafkas dans gösterisi ile son bulmaktadır. Ağırlıklı olarak Avanos bölgesinde yapılmaktadır.

  Kapadokya Türk Gecesi programı yemekli ve yemeksiz olarak tercih edilebilmektedir. Otel transferi ücrete tabidir. Tabi ki bunun için önceden transfer için de rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

  Yemekli Türk Gecesi programında menüler restoranlara göre farklılık gösterse de genel olarak soğuk mezeler, ara sıcaklar, salata, meyve ve ana yemekten oluşmaktadır. Alkollü ve alkolsüz içecekler ve özellikle yöreye ait yerli üretim şaraplar menüye dahildir. Yemeksiz programda yine şarap başta olmak üzere alkollü ve alkolsüz içecekler ile kuruyemiş, meyve sunulmaktadır. Hem yemeğinizi yiyor hemde eğlenceyi izleyebiliyorsunuz. Dekorasyon dans ve sahneyi herkesin görebileceği şekilde dizayn edilmiştir. Çoğu türk gecesi restoranlarında masa bulunmaz. Kendi tarzlarında blok şeklinde masalardan oluşmaktadır. Bu masalar sahneyi tam karşıdan görmektedir.

  Danslar sırasında özellikle dansözle sahne aldığında, misafirlerin eşlik edeceği bir ortam oluşturulur. Dansöz siz misafirlerimizin arasında seçim yaparak eğlencenin dozunu arttırır ve katılım yüksek oranda artar.

  Kapadokya Türk Gecesi Programı

  Restoranların program fiyatları farklılık göstermektedir. Kalabalık turist grupları yanı sıra küçük topluluklar, aile ve arkadaş grupları da katılmaktadır. En az 10 kişi olan gruplara indirim uygulanmaktadır. Bazı restoranlar şarap dışındaki alkolsüz içeceklerde fiyat sınırlaması uygulayabiliyor ve belli bir sayıdan sonra ekstra ücret çıkabiliyor. Bunun için rezervasyon sırasında nelerin dahil olduğu konusunda işletme ile görüşmek gerekir.

  Kapadokya Türk Gecesi Fiyatları
  Kapadokya Türk Gecesi Fiyatları

  Kapadokya’da gece hayatı son yıllarda daha da hareketlenmiştir. Bölgenin çok sayıda turiste ev sahipliği yapması ile hem eğlence hem de bölge kültürünü tanıtmak amacı ile Kapadokya dans gecesi programı yapan işletmeler artmaya başlamıştır. Yoğun olarak Ürgüp, Göreme ve Avanos çevresinde ki bu mekanlar, hem nezih hem de lezzetli sunumlar yapan yerlerdir.

  Kapadokya Türk Gecesi programına yerli turistler kadar yabancı turistlerde yoğun ilgi göstermektedir. Doğal olarak ziyaret ettikleri coğrafyanın kültürünü de tanımak istiyorlar. Kapadokya Dans Gecesi programı yapan restoranlarda bunu gayet iyi bir şekilde başarıyorlar. Bölgede birden fazla türk gecesi organizasyonu yapan restoran bulunmaktadır. Bu restoranların özelliği restoran tarzlarının mağara tarzında ve otantik olmasından geçer. Yıllardır Kapadokya’ nın simgesi haline gelen yemekli ve yemeksiz türk geceleri özellikle bazı yerlerde yoğun ilgi görmektedir. Bunlardan bir tanesi Uranus diğeri ise Evranos Restoranlarıdır. Harmandalı’ da bu restoranlardan bazılarıdır. Birçok seçenek ve restoran tarzları içerisinde bizim bu yazdıklarımız bölgenin eski ve otantik türk gecesi restoranlarıdır. Hepsi mağara tarzında dekore edilmiştir.

  Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır ?

  Ulaşım için konaklama sağladığınız otelden yada dışarıdan taksi çağırarak gidebilirsiniz. Bulunduğunuz lokasyona göre ücreti farklılık göstermektedir. Kendi aracınız var ise Türk gecesinin yapıldığı restoranlarda otopark bulunmaktadır. Bunun için ise ekstra bir ücret ödemenize gerek yoktur. Genellikle organizasyonlara 15 dakika önceden gitmenizi tavsiye ederiz. İlk kez bölgeye geliyorsanız yolları tam bulamama ihtimaline karşılık geç kalmamış olursunuz.

  Yapabileceğiniz Başka Aktiviteler Hakkında

  Kapadokya Bölgesi’nde Kapadokya türk eğlencesi dışında disko, bar, şarap evleri sayısı da az değil. Bölgedeki otellerinde kendi içlerinde gece eğlence programları bulunuyor. Hemen hepsi ful dolu geçen bu programlar yabancı ve yerli turistlerin katılımı ile gerçekleşiyor. Ancak hemen her yerde olan bu gece hayatı eğlence programlarının yanı sıra Kapadokya dans gecesi programları hem sıra dışı hem de kültürel aktivite olması nedeniyle yoğun talep görmektedir. Kapadokya türk gecesi kapadokya bölgesine gelen misafirler için oldukça keyifli bir akşam yemeği ve etkinliği sunmaktadır.

  Kapadokya Bölgesi’ne yapacağınız tatiliniz için Kapadokya dans gecesi programlarını şimdiden yapılacaklar listenize eklemenizi öneriyoruz. Hem sınırsız eğlence hem de kültürel bir aktivite olarak mutlaka yapılması gerekenler arasındadır. Hatta çocuklarınız ile de gerçekleştirebileceğiniz bir aktivitedir.

  Kapadokya türk gecesi fiyatları için önceden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini yeniden hatırlatmak isteriz. Rezervasyon için +905332554767 nolu numaraya tıklayabilirsiniz. Bir başka Kapadokya aktivitesi olan Kapadokya Atv Turları için tıklayabilirsiniz. Bunların dışında Kapadokya’ da At turu, deve safari, jeep safari, yamaç paraşütü, klasik araba turu, balon turu diğer aktiviteler arasında bulunmaktadır.

  Benzer İçerikler

  1 Yorum

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler