Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
More

  Tiran’dan Karadağ’a Otobüs İle Ulaşım

  Tiran ile Karadağ arasındaki ulaşım detaylarını ve fiyatlarını paylaşmaya çalışacağım sizinle. Özellikle bu yazımda Tiran Karadağ arası otobüs ulaşım bilgileri olacaktır. Öncelikle Tiran havaalanına iniş yaptıysanız 2 seçeneğiniz var. Birincisi taksiler ile geçiş yapabilirsiniz. İkincisi ise otobüsler ile.

  Tiran Havaalanı Şehir Merkezi Ulaşımı
  Tiran Havaalanı Şehir Merkezi Ulaşımı

  Tiran’ dan taksi ile geçişi diğer yazımda bahsettiğimden burada sadece otobüsler hakkında bilgi vereceğim. Tiran havaalanı şehir merkezi arasını isterseniz taksiler ile isterseniz normal havaalanı otobüsleri ile gidebilirsiniz. Taksiye göre çok daha uygun olacaktır. Otobüsün biletin Fiyatı 150 Lek yani 2020 şubat itibari ile 8 tl dir. 2023 yılı itibari ile ise 45 tl civarındadır. İnmiş olduğunuz havaalanının adı Rinas olduğundan Otobüslerin üzerinde Rinas yada Tirane yazar. Merkeze olan uzaklığı 30 dakikadır. Bu araçlar her saat başı karşılıklı olarak çalışmaktadırlar. Yani Hava alanı merkez arasını 2 şekilde gidebiliyorsunuz. Havaalanında bulunan otobüsler ve taksiler ile.

  Havaalanından çıktıktan sonra burası önemli; mutlaka orada çalışan bir görevliye “Karadağ gitmek istiyorum otobüsler nerede” diye sormanız gerekli. Çünkü yazları Tirandan Karadağ’ a gidecek otobüsler Tiran havaalanından geçebiliyor. Siz nasılsa buradan kalkmıyormuş derseniz eğer gereksiz vakit kaybedebilirsiniz. Bu yüzden mutlaka havaalanı çalışanı yada personeline bu soruyu sorun. Normalde yazları Tiran Havaalanından Kotor, Budva, Bar, Ulcinj, Tivat, Podgorica’ ya otobüs ile gidebilirsiniz. Bunun dışında eğer Arnavutluğun şehirlerinden Shkodra veya İşkodya’ ya gidecekseniz zaten Karadağ otobüsleri bu istikamette gittiğinden Karadağ sınırına gelmeden inebilirsiniz.

  Tiran Havaalanı Karadağ Otobüs Fiyatları – Budva – Kotor

  Tiran havaalanından eğer Karadağ’ a gidecek otobüsler yok ise yapacağınız ilk şey taksi ile merkeze gitmeniz gerekir. Zaten taksicilere söylediğinizde sizi otobüs kalkış alanına götürecektir. İnternter üzerinden baktığınızda Tiran’ dan Budva – Kotor gibi yerlere otobüs firmaları ve siteleri çıkacaktır. Buradaki fiyatları 2020 yılı Şubat olarak yazıyorum. 22,5 Euro – 25 euro arasındadır. Mesela Tiran Kotor gidiş dönüş ulaşım fiyatı 45 euro. Aynı firma üzerinden internette aldığınızda bu fiyatları görebilirsiniz. Her gün sabah 08:00 ve 10:30 da seferleri bulunmaktadır. Tiran Budva ve kotor otobüs ulaşımı için tıklayabilir. Bu siteden rezervasyon yapabilir bilgileri inceleyebilirsiniz. Eğer bagajınız var ise 2 euro bisikletiniz var ise de 5 euro ödeme yapıyorsunuz. Ortalama yolculuk süresi 5 buçuk saat sürmekte.

  Budva ve Kotor’ a Otobüslerinin Ulaşım Süreleri

  Bu yukarıda yazdığım ulaşım alternatifi dışında gene farklı bir otobüs firması ile de ulaşım yapabilirsiniz. Daha halk otobüsü tarzında ve fazlasıyla durarak ilerleyebileceğiniz gene otobüsler bulunmaktadır. Tiran Havaalanına giriş yapıyorlar. Ama unutmayın kışın yaptığınız uçuşlarda sormanız gerekiyor. Çünkü yazları yolcu sayısı fazla olduğundan havaalanına uğruyorlar. Gene aynı şekilde taksi kullanarak merkeze gidiyorsunuz ve oradan binerek ortalama 8-9 saat sürerek Budva’ ya gelmiş oluyorsunuz. Bu otobüsler yol üzerinde fazlasıyla yerleşkeye uğruyorlar. Günde yaz ayları için söylemek gerekirse 2-3 seferleri bulunmakta. Fiyatları 11 – 12 euro arasında. Yanınızda götürdüğünüz bagaja ise 1 euro alıyorlar.

  arnavutluk tiran' dan Budva ve Kotor otobüs ulaşımı
  arnavutluk tiran’ dan Budva ve Kotor otobüs ulaşımı

  Arnavutluk’ tan Budva ulaşımı fazlasıyla tercih edilmektedir. Sebebi ise Karadağ’ ın başkentine ucuz uçak bulamamaktı. Fakat 2023 yılı itibari ile ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Tiran biletlerinin ucuz olmasından dolayı birçok misafir geçişte ya araç kiralamakta ya da otobüs kullanmaktadır. Burdaki önemli detay ise Tiran Havalimanı na ineceğiniz saati iyi kontrol edin. Gece sabaha karşı inen uçaklar için otobüs yada ulaşım bulamayabilirsiniz. O zaman ulaşım için ödeyeceğiniz rakam Karadağ ile aynı olacaktır. Ayrıca size bir tavsiye vermek gerekirse; seyahat zamanınız belli ise erkenden Tivat havalimanına uçak bileti bakabilirsiniz. Çünkü bazı durumlarda gerçekten uygun bilet bulabiliyorsunuz.

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler