Perşembe, Şubat 22, 2024
spot_img
More

  Budva Gece Hayatı – Karadağ Genel Bilgiler

  Bugüne kadar çok bahsedilmeyen, fakat biz daha önceden neden buralara gelmemişiz, neden Türkiye’ de popüler olmamış dedirten Budva Gece Hayatı yazımı dikkatle okumanızı istiyorum. Hem gece hayatı hemde deniz ve güneşi iliklerinize kadar hissederken tarihe tanıklık edeceğiniz bir tatil planı için okumaya devam edin.

  Yıllardır seyahat planlarım arasında Karadağ’ ın başkenti Podgoritsa, Budva ve Kotor’ u görme isteğim olsa da neden bu kadar ertelediğime çok üzüldüm. Balkanların en büyük gece kulübünden Beach Partiler için sabahın ilk ışıklarına kadar kendinizi budva gece hayatı için daha Türkiye de gitmeden hazırlamanız gerekir ?

  Budva gece hayatı yaş ortalamasının 30 un altında olduğunu düşünün. Sırp ve Rusların yoğun olduğu plajlar ve gece kulüpleri sizi biraz Ukrayna biraz Belgrad gece hayatına götürse de bu çeşitlilik Budva’ ya has farklı bir tatil planı sunabilir. Bayanların ağırlıklı olduğunu vurgulamadan geçmek istemem. İlk durağım Arnavutluk / Tiran’ dan taksi ile Budva idi. Konaklamak için tam merkezde müziği balkonumuzda hissettiğimiz apart otel için gecelik sadece 20 euro ödemiştik. 3 kişi 4 gece 240 euro ya konaklamamızı gerçekleştirdik.

  Yani bodrumda bir lahmacun parasına yada salata fiyatına yurt dışında yada Budva gibi cennet bir lokasyonda konaklayabilirsiniz.
  Şehir hakkında çok fazla detaya inmeden budva gece hayatı için mekanları ve gece kulüplerini artık yazabilirim.

  Budva Gece Hayatı – Paris Night Club Nerede, Nasıl Gidilir?

  Budva Gece Hayatı - Paris Night Club
  Budva Gece Hayatı – Paris Night Club

  İlk gece için bizimde uğradığımız ve sonrasında büyük gece kulüplerine gitmeden altlık niyetine kullandığımız mekanlardan bir tanesi ? Budva’ da merkez dediğimiz ve Ayvalık’ ı andıran bir çarşı düşünün. Bir ucunda kıyafet satan tezgahlar diğer tarafta ise Old Town diye adlandırılan eski şehir. Uzun bir cadde ve etrafında restoran, lunapark, cafe barlar. Trafiğe kapalı olan bu caddede saat 11 gibi hareketlilik başlar. Yani Budva’ da olan herkes öncelikle burda bir görünür ve sonrasında eğlenmeye geçer. Paris Night Club’ ta bu cadde de tam ortada bulunuyor. Sağında ve solunda kendisi gibi diğer barlar sıralanmış durumda. Budva gece hayatı için il durağımız Paris olmuştu.

  Bu cadde üzerinde 6-7 bar bulunmaktadır. Bunlar gece kulübü ile bar arasında ince bir çizgide olup, gittiğiniz güne göre değişiklik gösterir. Önemli bir nokta ise bu caddedeki mekanların hepsi saat 01:00 de kapanmaktadır. Yani Budva gece hayatı merkezde 01:00 da son bulmakta. Aşağıdaki diğer kulüplerde hangilerinin açık olduğunu yazmış olacağım.

  Budva gece hayatı için şimdi gelelim Paris Night Club‘ a. Akşam yemeğinizi yediniz. Otelde yada apartta dinlendiniz. Şimdi yapmanız gereken şey ise saat 00:00 gibi merkezde Paris’ e gitmeniz. İçlerindeki en dolu olan mekan her zaman burasıdır. Animatörtler ile anlaşmasımı var bilmiyorum ama diğerleri boşken yada 20-30 kişi varken burada barın üzerinde danslar ediliyor. Yaş ortalaması ise yanındaki diğer mekanlara göre bir tık daha düşüktür. Unutmayın saat 01:00′ da mekan kapanacağından ne çok erken gitmenize gerek var nede çok geç. Fiyatlar ise balkan ülkeleri fiyatlarında ve Türkiye’ den daha ucuz. Örnek vermek gerekirse tüm sahildeki mekanlarda dışarıya astıkları tabelalarda Beer 2 euro yazısını görebilirsiniz. Yada Draft Beer 1.80 euro. Aldığıınz Heikenen Şişede Tuborg ta aynı fiyat. Cin 3 euro, votka 3 euro vs. Konsept olarak mekanın tam ortasında Eiffel Kulesi bulunmakta ve altı bar olarak kullanılmakta. Kulenin en üstünde ise lazer ışıkları bulunmaktadır. Pandemiden sonraki fiyat artışlarını göz önünde bulundurup yazdığım fiyatların üzerine ortalama yüzde 20 ekleyebilirsiniz.

  Budva Gece Hayatı – Top Hill Night Club Nerede Fiyatlar ?

  Budva Gece Hayatı - Top Hill
  Budva Gece Hayatı – Top Hill

  Şimdi size çok özel bir gece kulübünden bahsedeceğim. Burası Balkanların en büyük gece kulübü. Kapasitesi 5.000 kişi. 260 araçlık otoparkı bulunuyor ve bunun 130′ a yakını vip otoparkı. Budva da yürürken gece dağın tepesinden yükselen lazer ışıkları işte bu mekana ait. Unutmayın merkezdeki barlar saat 01:00 e kadar hizmet vermekte. Yani ben sabaha kadar yanyana dizilmiş kulüplerde takılırım gibi bir düşünceniz asla olmasın. Saat 01:00 dedimi ses kesilir ve mekanlar boşalır. İşte tam bu saatlerde TOP HILL vakti gelmiş demektir. Öncesinde eğlendiğiniz mekanlardan çıkarsınız ve içeride tanıştığınız bayan arkadaşlarınız varsa önce dilim pizzacılara uğrar bir iki bişi atıştırırsınız sonrasında taksi ile TOP HILL için yolculuk başlar. Ortalama 10 dakika sürecek bir yolculuktan sonra geniş bir kapıdan girerek 5-6 euro mekana gelmiş olursunuz. İçeriye girmeden önce Budva manzarasında fotoğraf çekilin derim. İçeri giriş için hemen turnikelerin yanında biletlerin satıldığı kasalara uğramayı unutmayın. Normalde merkezdeki barların girişi ücretsiz fakat TOP HILL için 15 euro giriş bileti ödemeniz gerekecek. Bu Budva gece hayatı için ödeyeceğiniz en yüksek giriş fiyatıdır.

  Dediğim gibi balkanların en büyük gece kulübü olduğundan yaz aylarında civar ülkelerden gelen insanlarıda görmeniz mümkün. Arnavut plaka ferrari görmüştük içeri girişte. Saat 00:30 – 01:00 gibi giderseniz eğer, burası neden boş diye kendinize sorabilirsiniz. Bu yüzden özel bir organizasyon yok ise 01:30 dan önce buraya sakın gelmeyin çünkü içerisi haylice boş oluyor. Biletlerinizi aldıktan sonra turnikelerden geçiyorsunuz ve güvenlik aramasından sonra sizin yanınıza gelen garsonlardan biri standlardan birisine alıyor sizi. Bunun bir ücreti yok stand parası gibi birşey ödemiyorsunuz. İstediğiniz içeceği söyleyebilirsiniz. Yalnız gene önemli bir detay vermek gerekirse siz garsondan birşey istediğinizde 1 euro yada 70 cent gibi daha fazla fiyat gelebiliyor ama bar kısmına yakın iseniz gidip kendiniz alırsanız daha ucuza alabiliyorsunuz.

  Budva Gece Hayatı - Top Hill
  Budva Gece Hayatı – Top Hill

  Biz TOP HILL için cumartesi gecesini tercih etmiştik. İçeride Belçika’ dan Makedonya’dan, Arnavutluk’ tan, Sırbistan’ dan, Rusya’ dan gelen arkadaşlar ile tanıştık. Müzikler genelde House tarzındaydı ve tüm gece belki bir iki sırpça parça çalmışlardır. Dj ler çok iyi ve değişimli olarak devam ediyorlar. Belli bir saatten sonra dansçı kızlar sahneye çıkıyor. Tabi bu arada saat 03:00 gibi mekan kalabalıklaşmış oluyor. Burda daha önceden Madonna konser vermiş. Balkanların en büyük kulübü olunca tüm civar ülkeleride toplayarak bu tarz konserler verilebiliyor. Yaş ortalaması genelde 25 dir diye tahmin ediyorum. Herkesin son nokta olarak eğlenmeye geldiği bir mekan. Birazda şehrin dışında olduğu için sesten kalabalıktan uzak olmak için tercih ediliyor. Devasal bir otoparkı var. Budva gece hayatı yazısının en iyi mekanı şuan anlattığım Top Hill mekanıdır.

  Özellikle belirtmem gerekirse gece hayatı ile ilgili aldığım soruların p ı Ukrayna’ dır. Fakat yazın tatil yapma fikriniz varsa tekrar gözden geçirin ve Budva’ yı bir düşünün derim. Hem denize girebileceğiniz hem tarihin olduğu ve gece hayatınında Ukrayna’ yı aratmayacağını unutmayın. Kışın asla düşünmeyin bile ama yaz için muhakkak Budva’ ya gelmelisiniz. Alanya’ ya gider gibi 1,5 saate geleceksiniz.

  TOP HILL fiyatlarından bahsetmek gerekirse diğer kulüplerden pek bir farkı yok belki -20 daha fazladır. Cintonik : 4, Bira : 3-4, Vodka : 4 euro idi. 4 1 Smirnoff Ice : 15 euro gibi rakamlarda olabiliyor. Fakat şişe almak isterseniz hiçbir avantajı yok. Bir şişe cin ne kadar diye sorduğumda 95 euro demişti. Yani çok bi avantajı yok. Kalabalıksanız belki olabilir.

  Budva gece hayatı için bazı bilgilendirmelerde bulunabiliriz. Her şeyden önce yazlık bir yer. Yani karma insanların olduğu suni bir yapısı oluyor yaz aylarında. Sadece eğlenmeye gelen insanların oluşturduğu mekanlar. Yüzde yüz kendi kültürlerini gözlemleyeceğiniz çok fazla gece kulübü yok. Bunun için daha lokal ortamlara gitmeniz gerekir. Yaz aylarında avrupalı turistlerin yoğun olduğu bir şehirdir. Sırplarında en yakın deniz tatilini geçirdikleri yerdir. Rus-Sırp ağırlıklı bölgede görebilirsiniz. Karadağ’lı insanlarında içlerinde olduğu fakat yaz aylarının yoğun turist kalabalığından eğlence biraz karışık oluyor. Yani örnek olarak Kharkiv, Prag, Budapeşte gibi sizin aralarına karışacağınız bir ortam yok. Bu yüzden artısıda eksiside var. Eğlenirken avrupalı turistler ile karşılaşmanız çok normal. Size tavsiyem tek bir mekanda kalmayın. Eğer 4-5 gün kalacaksanız. 1 gece birden fazla mekana gidip içlerinde en iyi olanları tekrar gezebilirsiniz.

  TOPHILL web sitesi , Facebook, Youtube, Instagram için tıklayabilirsiniz.

  Budva Gece Hayatı – Trocadero Discotheque Nerede, Fiyatlar?

  Trocadero Discotheque - Karadağ Gece Hayatı
  Trocadero Discotheque – Karadağ Gece Hayatı

  Arkadaşlar Trocadero Discotheque gene aynı cadde üzerinde fakat Old Town yada kale dediğimiz lokasyona doğru giderken sağda kalıyor. Çarşıya indikten sonra yürüyerek 5 dakikaya mekana ulaşabilirsiniz. Dediğim gibi bu tarz club lerin hepsi meydanda bulunuyor. Bu mekanın diğerlerine göre farkı açık alanda olmadığı için saat 01:00 gibi kapanma ihtimali yok. Kapalı alana sahip olan Trocadero diğerleri gibi yürürken içerisini görebileceğiniz bir yer değildir. Günlere göre içeri girişte bilet fiyatı ödeyebiliyorsunuz. İçerisi özellikle 00:30 dan sonra dolmaya başlıyor ama en kalabalık olduğu saatler 01:15 ve sonrası. Loca ve stand alabilirsiniz. Sabit bir fiyatları yok sadece şişe istemeniz yeterli oluyor. Kulübün açık olduğu saatler 23:00 – 05:00 arasındır.

  TROCADERO – Aca Lukas – 01.01.2015. from Trocadero Club – Budva on Vimeo.

  Meydandan çok uzaklaşmak istemeyenler için alternatif bir gece kulübü olabilir. Dekorasyonu ve kapasitesi oldukça iyidir. Ortalama 1200 kişi almaktadır. Burasıda eğlence anlamında size doyurucu gelecek ve memnun kalmanızı sağlayacaktır. Trocadero Discotheque aynı zamanda ülke yıldızlarınında sahne aldığı gece kulüplerinden biridir. Gece hayatı için her gün açık olmayan bir mekandır.

  Club Sparta Hakkında Nerede ve Fiyatlar?

  Budva Gece Hayatı - Club Sparta
  Budva Gece Hayatı – Club Sparta

  Meydana çok yakın olup yürüyerek ulaşabileceğiniz Club Sparta fazla büyük olmasada şehirde dolaşırken neredeymiş bu diyebileceğiniz bir mekan. Sebebi ise billboard lara verdiği reklamlar. Reklamlar ile gerçeği pek yansıtmasa da kalabalık olan ve yerin altında vakit geçireceğiniz mekanlardan bir tanesi. Burasıda saat 01:00 den sonra açılıyor. Dolması ortalama 01:45 civarında. Yaş kitlesi biraz yüksektir ama ortamını sevecekseniz. Ufak olmasının da farklı avantajları bulunuyor tabiki. Sabaha kadar takılmak istiyorsanız gecenin ilerleyen saatlerinde uğrayabilirsiniz. Budva gece hayatı mekanlarından olan Loca ve stand kültürü burada da bulunuyor. Biz içerideyken loca önünde fazlasıyla kendini kaybetmiş bayan arkadaş badigartlar tarafından uyarıllmıştı. Gelip önünüzde dans edip sizi tavlamaya çalışabilirler ? Biz mekanın kızı olduğunu tahmin etmiştik ilk başta ama badigart uyarınca şaşırdık. Çünkü bazı kulüplerde sizi çekebilmek adına bu tarz çalışanlar olabiliyor. Yada daha fazla içki içmenizi sağlayabiliyorlar.

  Budva Gece Hayatı – Greco Old Town Nerede ?

  Budva gece hayatı için unutmayacak mekanlardan biridir. Old Town dediğimiz eski şehir yada kale içinde bulunan daracık sokaklarda taş evlerin arasında muhteşem kokteyler içebilirsiniz. Gece kulübü değildir. Eski şehirde pub mantığında fakat sokak devam ederken yolu kapatacak kadar kalabalık bir mekandır. Masa bulamazsanız elinize içkinizi alıp yol üzerinde müziğe eşlik edebilirsiniz. Pub dediysek gece kulübünde giyim nasılsa burada da aynı o şekilde insanlar şık ve nezih. Bazı masalarının üzerinde ülke bayrakları var Bizde kendi bayrağımızın olduğu masayı buluyoruz tabi hemen ?

  Greco Old Town - Budva
  Greco Old Town – Budva

  Akşamları saat 10:00 da başlar ve 01:00 de eğlence biter. Aynı sahildeki mekanlar gibidir. Sonra o güzel daracık tarih kokan taş evlerin arasından yürüyerek kale dışına çıkarsınız. Fakat fazlasıyla tavsiye edebileceğim bir mekan. Çünkü konsept ve ortam sizi fazlasıyla sosyal kılacaktır. Burası için çok fazla geç kalmayın çünkü yer bulamayabilirsiniz. Sonuçta bahçesi 50-60 m2 kadardır. Gündüz geçtiğinizdeki boşluğa sakın aldanmayın. Son gün keşfettiğimiz için çok üzülmüştük bizde.

  Budva Gece Hayatı – Opera Club Jaz Nerede ?

  Opera Club Jazz - Karadağ
  Opera Club Jazz – Karadağ

  Opera Club Jaz için daha butik ve lokal müzik yapan mekan dersek yanlış olmaz diye düşünüyorum. Budva gece hayatı tarzının değiştiği farklı bir bakış açısı Opera Jazz Club. Ben standart müziklerden sıkıldım birazda Sırpça şarkılar dinlemek istiyorum ve canlı müzikler olsun diyorsanız eğer Opera Club Jazz tam sizin için bir mekan. Merkeze 4,5 km uzaklıkta tepede bulunuyor. Canlı müzik dediysem Sırpça zıplayabileceğiniz parçalar tabiki ? Seçenekler arasında burasını da belirtmekte fayda var diye düşünüyorum.

  Lviv Gece Hayatı yazısı için tıklayabilirsiniz.

  Benzer İçerikler

  10 YORUMLAR

  1. Yaş ortalaması hayli küçük 40 üstünde ve eşinizle gidecekseniz yalnız başınıza geri dönme ihtimalini gözden geçirin derim yada benim gibi çok anlayışlı hatta kendide bakıp vay be bunlar ne böyle diyebilecek eşiniz varsa gidiniz çok daha yeni bu sabah döndüm.Erkek heryerde bakar diyip çok rahat gittim hem kendim eğlendim hemde eşim .biraz kafayı çalıştırmak lazım kıskanayım derken kendim niye oradan olayımki. Çok yakında AB üyesi olup vizeli olacağı konuşuluyor bence bir an önce gidin

  2. Kesinlikle şu covid-19 süreçinden sonra gitmek istediğim yerler arasında. Çok övgü aldım çok güzel görünüyor fotograflardanda giden tanıdıklarımda var hepsi şidtle tavsiye etti bakalım nasip 🙂

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler

  Budva Gece Hayatı güzelliklerini belkide balkan ülkesi olmasından alıyordur. Tıpkı Prag, Budapeşte gibi orta ve doğu avrupa esintileri sergiliyor. Fakat Sırp ve Rusya gece hayatını da bünyesinden çıkartmıyor. Bu yüzden hem vizesiz olması hemde İstanbul' dan sadece 1,5 saat uzakta olması gitmeniz için en önemli tatil lokasyonları arasında. Uygun tatil planı yapanlar kesinlikle Karaadağ tercihlerini gözden geçirmeli.Budva Gece Hayatı - Karadağ Genel Bilgiler