Çarşamba, Temmuz 24, 2024
spot_img
More

  Lviv Gece Hayatı – Ukrayna Genel Bilgiler

  Gelelim meşhur Lviv Gece Hayatı yazımıza. Seyahatten sonra en fazla sorulan sorulardan başlarsak; Lviv’de kızların nufüsü %85 miş. Lviv deki kızlar nasıl ? Orası ucuzmuş, doğru mu ? Gece kulüpleri nasıl? İçkiler ne kadar ? Girişler ne kadar ? Mekanlar güzel mi ? gibi daha sitemde yazamayacağım onlarca soru ve şehir efsaneleri ile ünlü gece hayatına sahip Lviv. Tabi bu biz Türkler için böyle.

  Nasıl ki bilim adamı İsviçre’ li sıfatıyla cümlede bir bütünlük oluşturuyorsa ve artık bir klişe haline geldiyse Lviv’de de “aleyküm selam, no sex” kalıbı Türkler için oluşturulmuş bir geyik. Bir Türk ve Arap yanlarına yaklaştıklarında direk bu şekilde cevap verdiklerini söylüyorlar. Nasıl türk yada arap olduğunu anlıyorsunuz diye soramadım bile çünkü o kadar belli ki eminim gittiğinizde sizde fark edeceksiniz. Ordaki bayan arkadaşlar ile konuştuğumuzda hiç bu kadar utanmamıştım Türk olduğuma. Bu ve bunun gibi kısa notları bu yazımda baya vereceğim size.

  Öncelikle Lviv’ de bayanların oranı %52, erkeklerin %48. Birkaç sene önceki verilere göre olsa da bu oran 3-5 sene içerisinde %85 lere çıkacak hali yok. Şehirdeki erkeklerin yaş ortalaması 35, bayanların ki ise 40.
  Yani bu şehirde kızların %85 olduğu kesinlikle tur ve hava yolu firmalarının uydurduğu koca bir yalandır. Eğer başka beklentileriniz varsa tekrar gözden geçirmelisiniz. Tüm bunları bir kenara bırakırsak ve hayatınızın önceki dönemlerinde karşı cinsten arkadaşlarınız olduysa :D, yaşadığınız çevre, sosyal ortamınız, aldığınız eğitim, kültürünüz, terbiye ve ahlak çizgileriniz normal ise harika bir gece hayatı geçirebilirsiniz. Her yönüyle kendine has kültürü olan, farklı eğlence anlayışına sahip lviv gece hayatı, Avrupa’nın çoğu şehrinden daha fazla keyif verecektir size. Artık gece kulüplerinden başlayabiliriz.

  Lviv Gece Hayatı – Fashion Club

  Yemeğimizi yiyip biraz turladıktan sonra gece için gideceğimiz ilk gece kulübü Fashion Club olmuştu. Şehrin merkezinde olan Rynok caddesinin paralel alt sokağında bulunan Fashion Club sadece gece kulübü olmamakla beraber restoran, lounge bar olarakta hizmet veriyor. Bizim gittiğimiz gece özel bir organizasyon varmış ve üst kat Karaoke için kapatılmıştı. İçeriye girişte 100 grivna ücret ödedik. Bu Lviv’ de ödediğimiz en pahalı kulüp girişiydi. En pahalı dediğim kişi başı 5 dolar ödemiştik ? İçerisi gerçekten güzel ve fazlasıyla kalabalıktı. 4 gün boyunca en güzel geceyi geçirdiğim kulüptü. Normalde bu kadar kalabalık olmuyormuş ama bizim şansımıza özel kutlamanın olduğu geceye denk gelmiştik. Özellikle bir hatırlatma yapmam gerekir ki siz her ihtimale karşı yanınızda bir ceket götürün. Kıyafetiniz bazen girişlerde önemli olabiliyor. Kulüp içerisinde eğlence gerçekten yüksek safhada ilerlerken ben arda üst kata çıkıp oradada takılmayı tercih ediyorum. Sirkülasyonun sürekli olduğu kulüpte isterseniz koltuklarda oturabilir isterseniz barda takılabilirsiniz. Çok azda olsa stant var ve barın hemen önünde 5-6 tane gibi bir şeydi. İçeride sigara içilmesi yasak ender kulüplerden. Aralarda sigara molasına çıktığımızda ve içeride tanışıp sohbetlerimizde başka hangi gece kulüplerine gidelim diye fikirler alıyorduk. Söylenenler çok hoş almasa da bilmenizde fayda var diye düşünüyorum.
  + Yarın gece hangi gece kulübüne gidelim, nereyi öneriyorsunuz ?
  – Zanzibar var oraya gidin
  + Metro club varmış orası nasıl(işletmecisinin türk olduğu gece kulübü)
  – Asla oraya gitmeyin, orda çok türk ve arap var.
  + Zanzibar güzel mi, yakın mı buraya
  – Tabi çok uzak değil 10 dakika.
  + Metro club a niye gitmeyelim peki
  – Metro club a biz gitmeyiz orası hep türklerin ve arapların gittiği yer. Türkler fazla bilmiyor zanzibar’ ı biz eğlenmeye oraya gideriz. Orda daha çok eğlenirsiniz.

  Lviv Gece Hayatı - Fashion Club Nerede, Nasıl Gidilir ?
  Lviv Gece Hayatı – Fashion Club Nerede, Nasıl Gidilir ?

  Şehirde ingilizce bilen sayısı çok fazla değil. Genç ve üniversite okuyanlara denk gelirseniz konuşup anlaşabiliyorsunuz. İlk gece için çıtayı baya yüksek bir gece kulübünde yapmamız beklentileri hep bir tık yukarı çıkartıyordu. Yarında aldığımız öneri üzerine Zanzibar’a gidecektik.
  Alkol fiyatlarına gelecek olursak, ben 2 adet vodka redbull için 130 grivna ödemiştim. Birtanesi 3 dolar civarına denk geliyor. Vodka Simirnoff’ tu. Daha detaylı fiyat bilgisi için Fashion Club menüsüne bakabilirsiniz.

  Lviv Gece Hayatı – Zanzibar Club

  Bir gün öncesinden aldığımız tavsiyeler üzerine cumartesi gecesi Zanzibar‘ a gidicektik. Saat 11 civarlarında karnımızın acıkmasıyla atıştırmalık yerler ararken McDonald’s imdadımıza yetişti. Akşam belli bir saatten sonra girişini kapatıyorlar fakat yan taraflarında paket servis devam ediyor. Biraz atıştırdıktan sonra taksiye binerek merkezden Zanzibar’ a 10 dakika gibi bir sürede ulaştık. Bu arada Ukraynalı taksici ile sohbet edip şehir ve yaşam hakkında bilgiler alıyorduk. Ruslara karşı pek sıcak olduklarını söyleyemem, sevmedikleri çok açık fakat bunu alenen dile getirmiyorlar. Zanzibar’a ulaştıktan sonra girişte montlarınızı vestiyere bırakıyorsunuz ve en üst kata çıkıp club kısmına gidiyorsunuz. Vestiyer için arkadaşlarım ücret ödememişlerdi. 2 katlı olan zanzibarın 1.katında nargile bölümü var.

  Lviv Gece Hayatı - Zanzibar Nerede, Nasıl Gidilir ?
  Lviv Gece Hayatı – Zanzibar Nerede, Nasıl Gidilir ?

  Bütün katı tüller ile bölerek loca havasında nargile içebiliyorsunuz. Lviv’de nargile çok meşhur diyebilirim ve genelde gece kulüplerinde bu tarz dekorasyon ile nargile bölümleri yapmışlar. Biz fazla oyalanmayıp club kısmında barda yerimizi almıştık. Dans pistinin karşısında ve yanlarında oturma yerleri bulunuyor. 2 adet barı var yığılma ve sıkışıklık bu yüzden fazla olmuyor diyebilirim. Bir önceki Fashion Club a göre biraaz daha local müzik çalıyorlar. Birde Lviv’ deki gece kulüplerin hepsinde ilginçtir ama sahnede Dj in yanında mikrafonlu biri duruyor. Şarkı esnasında falan konuşup sürekli araya dalıyor ? ilginç bir adetleri var… Web siteleri şuan için kapalı olup sizi facebook sayfalarına atıyorlar o yüzden menü ve fiyat listesinin linkini paylaşamıyorum. Ama bardan aldığımız içkilere ödediğimiz rakamlar fashion club ile aynı idi. Hatta bi tık altı olabilir. Zanzibar Lviv gece hayatı için biraz daha genç nüfusun gittiği bir mekan. Tam şehir merkezinde olmayışı fakat taksi ile de çok uzak olmamasından dolayı daha lokal insanların tercih ettiği eğlence mekanı.

  Lviv Gee Hayatı – Rafinad People Club

  Lviv gece hayatı sayfasında Rafinad Club tan bahsetmezsek olmazdı. Tamamen Ukrayna’lı arkadaşlara sorarak ilerlediğimiz gece kulüpleri, bizi kötü deneyimler yaşamamıza sebep olmadı. Rafinad People Club şehrin merkezinde yerin altında bulunuyor. Yerini bulmak sizin için çok kolay olacaktır. McDonald’s ın karşısındaki sokakta bulunuyor. Tam karşısında işletmeciliğini bir türkün yaptığı Glory Cafe var ve yer olarak yürüyerek 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Bu gece kulübü için aldığımız tavsiyeleri bir önceki gece Zanzibar’ daki soruşturmalarımıza dayanıyor ? Rafina Bar’ın diğer 2 gece kulübünden farkı içerisinde striptiz alanının bulunması. Geceye giriş 11:30 dan önce ücretsizdi. Arkadaşlarım 11:00 de oradaydı fakat benim içeriye girmem 00:15′ i bulmasıyla giriş olarak 60 grivna ödemiştim.

  Lviv Gece Hayatı - Rafinad People Club
  Lviv Gece Hayatı – Rafinad People Club

  İçerisi kesinlikle uğramanız gereken kulüplerden biri. Çok fazla turist yok ve rahatça eğlenebileceğiniz ortamı var. Gene yan tarafında nargile bölümü var birde striptiz odası bulunuyor.

  Arada odadan çıkıp kızlar barın üstüne gelip müşteri çekiyorlar. Striptiz odaların fiyatı 65 grivna . Tl olarak düşünürsek 7 lira civarındaydı. Saat 3 gibi arkadaşım bardan Jagermeister almak için gittiğinde”sanırım çok içtim anlamıyorum fiyatını 1 dolar mı ne diyor” diye beni yanına çağırdı ve bende fiyatını sorduğumda 1,2 dolar gibi fiyat söylemişti ? Türkiyede 70 cc’ nin 100tl olarak satıldığı ortamda Lviv’ de gece kulübünde shot ına 1,2 dolar demeleri gerçekten çok tuhaf gelmişti bize… Hafta sonları giriş için erkeklerden 100 bayanlardan 50 grivna aldıklarını söylüyorlardı aklınızda bulunsun. Hafta içi yarıya iniyormuş fiyatlar. Rafinad People Club web sayfası için tıklayabilirsiniz.

  Lviv Gece Hayatı – Kakadu Mens Club

  Arkadaşlar sonradan sayfama eklediğim gece kulüplerinden biridir. Sorulan sorular üzerine detaylı olarak açıklamak isterim. Kakadu Mens Club Kharkov da bilinen ve sonrasında kapatılan Striptiz mekanlarından bir tanesi idi. Fakat çok fazla bilinmese de bu mekanın aynısından Lviv’ de de bulunuyordu. Bir kaç yıl önce Lviv’ de bulunan mekanlarını da kapattılar. Araştırmalarınızda yada okuduğunuz bazı yazılarda görebilirsiniz fakat Lviv gece hayatı için bulabileceğiniz bir alternatif değildir. Bazı mekanlar çok eski ve köklü değilse Lviv de isim değişikliğine gidebilirler. Gece hayatı için bazı mekanlarda farklı isim ve tabela görebilirsiniz.

  Bu arda Kharkiv gece hayatı yazım için tıklayabilirsiniz.

  Benzer İçerikler

  159 YORUMLAR

  1. Merhaba Levent bey;

   Biz iki arkadaş liviv’e gitmeyi planlıyoruz ama kafamızda soru işaretlerinden birisi de acaba ukranya liviv de kulupler barlar nerede daha doğru bize göre olanlaru nerededir diye düşünürken bir dostumuzun tavsiyesi ile sitenizi bulduk gerçekten çok yararlı faydalı bilgiler var bir yanımızda şehrin haritası bir yanımızda levent ışıklı.com sitesi oluca bize orada çok faydası bulunucak eminim

   Teşekkürler ..

  2. levent bey selamlar. sofya’ya ne zaman gideceksiniz acaba gece hayatı konusunda güzel diyorlar.Birde sizden dinlemek isteriz.Siteniz harika şirketçe takipteyiz ?

  3. Öncelikle Levent Bey’in izlenimlerine tamamen katılıyorum; + Eklemek istedim. İlk soru, Ukrayna’ya ne için gideceğimiz olmalı. Eğer kız ayarlamak ve gece hayatı ise konu, kesinlikle doğru yer Lviv değil. Lviv, Ukraynanın kültür başkenti. Aşırı milliyetçi ve bir o kadar da dindardırlar. (Ayrıca şehirdeki Yahudi nüfusu da azımsanmayacak kadar fazladır.) Tarih gezisi ve Ukrayna mutfağını kendine özgü tanımak isterseniz Lviv biçilmiş kaftan fakat maksat eğlence ise, doğru yer Odessa ya da Kharkiv olmalı. Lviv diğer Ukrayna şehirleriyle benzerlik gösterse de, aslında bir çok konuda, özellike Ukraynanın doğusuna göre, keskin çizgilerle ayrılır.

  4. Levent bey şöyle efendi gibi gidip kimseyi iğreti etmeden tanışıp eğlenebileceğimiz yerler varmı ? Üzülerek soruyorum Türklere cüzamlı gibi davranmayan ülke şehir yani sevildigimiz bi yer tabii kaldıysa… Teşekkürler

  5. Merhaba

   Daha önce Ukranya’nın bir çok şehrine gittim ancak bu sefer bekarlığa veda olarak bir tatil programı planlıyorum sizce hangi şehir en uygun olucaktır.

   • Engin merhaba, bekarlığa veda için ortamını bildiğin şehirler her zaman seni daha rahat hissettirir. Benim tavsiyem Lviv, Kiev, Kharkov dur. Bunlardan birisine gittiysen tercihini gene aynı şehirlerden kullanabilirsin.

  6. öncelikle bu bilgiler için cok teşekkür ederim 3 arkadaş lviv e gidecegiz hem eglenenip hem güzelce dagıtalım aslında kharkive inecektik fakat lviv ve kiev o konuda daha iyi diye duyduk 20 temmuzda kiev e de gitmeyi düşünüyoruz acaba ulaşım nasıl saglayabiliririz kac saattir ve oralarda ev kiralamak içinönerebileeginiz bir site verseniz cok sevinirim

   • Rica ederim. Kharkov a gitmeniz uzun sürebilir o yüzden kiev tercihi daha iyi olmuş bence. Ulaşımı tren ile sağlayabilirsiniz. Ev kiralamak için öncelikle airbnb.com sitesine bakın. Güvenli ve uygun evler bulabilirsiniz. Normal tren ile 8 saat sürerken hızlı tren ile 4,5 saate kadar inebiliyor.

  7. Sayın admin,
   airbnb sitesine biraz baktım ama sanırım buradaki üyeler evlerini değil de odalarını kiralıyor sadece?
   Çünkü şu saatten sonra girmek yasak gibi kurallar var.
   Aynı odada 1 den fazla kişi kaldığı da oluyordur sanırım. Ya da evde 5-6 yabancı aynı anda kalıyor otel gibi anlaşılan. Çok incelemedim ama baktığım bir kaç ilandan öyle anladım yanılıyor muyum?
   Durum böyleyse pek rahat olmaz ve fiyatlarda o zaman hiçte ucuz sayılmaz ortak oda yada ev kullanımında.
   Giriş çıkış, ses, müzik gibi sınırlar olmamalı, ev tam bana ait olmalı istediğim gibi davranabilmeliyim ki tatilin anlamı olsun.

   Yardımlarınız için teşekkürler…

  8. Bu yaz tatile gidemedim daha malesef. Gidersemde biraz kiloluyum denize girmem büyük ihtimal ? Gezip eğlenebileceğim yerlerin arasına alıyorum burayıda.

  9. slm arkadaslar eylul 15 inde kievde 1 hafta lviv de 1 hafta tatile gidiyorum yalniz basima guvenlimi ruscam ukrayna dili bilmiyorum ingilizcem cok iyi
   tek gitmek guvenlimi

   • Selamlar, Mete kardeşim güvenlik açısından bilmediğin sonu görünmeyen sokaklara girersen eğer ve gecenin belli bir saatini de geçmişsen bunun bir garantisi yoktur. Turist olarak gezebileceğin eğlenebileceğin her yer büyük oranda güvenlidir. Ama tedbiri elden bırakma hiçbir zaman.

  10. merhaba Levent kardes.
   Oncelikle verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim. Net bir yazi ile mal birisi bile rahatlikla anlayabilecek bir netlikte olmus. En azindan iyimser oldugumu dusunuyorum..:) 29 Agustos ve 4 Eylul arasinda Lviv de olucam. Burada sormak istedigim, evi hangi lokasyondan ve nereden tutmam konusunda bana yardimci olabilir misin? Birde ne kadar guvenilir disaridan gelen biri icin ev tutmak? Otelde kalmak mi evbirde kalmak mi bu konuda bana bir donus yapabilirsen cok sevinirim. Eline saglik…

  11. Emeğinize sağlık çok güzel aydınlatmışsınız herkesi . Hocam şimdi biz 3 arkadaşız tatile cıkıcaz 1.5 aya açıkca soyluyım kafamıza gore rahat rahat takılmak ıstıyoruz bunun bır ortalaması yoktur bılıyorum az cok da bız sence nereye gıtmelıyız ukraynalı kız arkadaslarımızın daha kopuk oldugu yerler nerelerdır sen bana onu soyle ?

  12. Levent bey merhaba.yazınızı okudum ve gayet yönlendirici bilgilendiriciydi.biz aralık ayında ukraina gitmeyi planlıyoruz 3 arkadaş.tica etsem bizede kalabilecegiz bir ev varmı yönlendirme yaparsanız sevinirim.iyi günler dilerim

  13. kurban bayramında 7 gün lvive gidiyoruz iki arkadaş . Hafta içi trenle 1-2 günlügüne kieve gitmek mantıklımıdır. Lvivde gece gidilecek yerler neresidir. Masaj salonlarına gitmeyi tavsiye edermisiniz.

   Tesekkürler

  14. lvive cuma gunu gidiyorum 2 eylul 2016 yalniz gidiyorum ve ev kiraliyacagim yarin booking com dan levent isikli kardese tskler
   yalni gitmek guvenlimi bilmiyorum hala

  15. Merhaba levent bey teşekkür ederim öncelikle size.biz iki arkadas ukrayna seyahati planlamaktayiz ancak tur ile mi yoksa şahsi mi gidelim arasında kaldık.tur ile 3gece lviv veya karakoç veya kiev veya odessa yani yalnız 1 şehir görme gezme imkanımız oluyor. 6 gece grand turlar ise 3 4 şehri birden gezdiriyor..biz 5 gece kalalım ama dolu dolu gezip eğlenelim ve en az iki şehir de konaklayalım istiyoruz..biraz daha uygun olur maddi acıdan diye düşünüyorum ayrıca.. çünkü otel fiyatları ortalama 100tl civarı bu sehirlerde3*otellerde…diyelimki kharkovda 3 gece kaldık lvive geçmek istiyoruz nasıl gidebiliriz uçak ile mı trenle mi ?birde gece eğlence için ortalama ne öderiz ona göre tedarikli gidelim diyoruz bide evde mi yoksa otelde mi kalmamiz mantıklı olur sizce?şimdiden çok teşekkür ederiz

  16. Slm levent bey öncelikle tskr ederim size cok güzel anlatmisnz bende 30 ekim kieve tatil cikmak istyrm bu aylarda ukrayna nasil oluyo aydinlatsaniz iyi olur birde otel mi kalsam yoksa ev mi tercih ederseniz sevinirm

   • Merhabalar, Kasım ayında Ukrayna soğuk ve yağışlı olur ama siz genede hava durumuna bakın derim. Ben Otelde kalmanızı tavsiye ederim. Bazen ev kiralamak güvensiz olabiliyor yada temizlik vs. Türkiye gibi işlemiyor. Seçim sizindir tabi.

  17. Levent bey bilgiler çok yararlı olmuş, elinize sağlık . Benim merak ettiğim konuyu bulamadım. Ukrayna’daki barlarda lviv de mesela, barda Macallan Elegancia veya Lagavulin 16 tarzı scotch malt viskiler var mı? Varsa tek yudumluk ne kadardır? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

  18. Mrblar cuma günü turizim fuarına gideceğim tek korkum güvenlik durumu ? Bir çok yere gittim ama böylesine ucuz bir yere gitmedim yerime başkasını gönderebilirim vereceğiniz cevaba karşılık

  19. Kharkiv ve Kiev den sonra liviv e geldik.eger gece hayati istiyorsaniz liviv aslaaa !! Kesinlikle kharkiv hem ucuz hem turkler daha az damgalanmis ) hemde mekanlar iyi bilhassa mini house lar. Liviv de mini house yok. !! Su an liviv de cmt gecesi hic bisi bulamamis hatta internetten cagirmamiza ragmen gec oldu yatiyorlar deyip teli kapadilar (saat 05.00) Bu arada kiev de cok guzel fotolar cekip sanat calismalari ve tarihi yerler gezdik. Dedigim gibi heyecanda ariyorsaniz kharkiv derim, kiev biraz pahali, liviv mi asla !

  20. Öncelikle yazınız için çok teşekkür ederim. Daha önce Dünya’nın birçok şehrinde bulunmuş biri olarak, Lviv ya da Kharkiv arasında kararsızım. Bu iki şehirden birini seçseniz hangisini önerirsiniz? Ama bunu üzülerek söylesem de, Türklerin az olabileceğini düşündüğüm Aralık ayı gibi gitmeyi düşünüyorum. Amacım Kızlarla tek gecelik aşk değil. Ama tanışıp, sohbet etmeyi tabi ki isterim. İngilizcem yeterli düzeyde var. Daha önce Moskova’da da bulundum. Anlaşma konusunda hiç sıkıntı çekmedim. Aralık ayında gitmem, eğlence bakımından negatif yönde olur mu? Soğuk olacağı açık, ama kapalı ortamlarda bulunacağım. Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

   • Teoman Bey merhabalar, Aralık ayında gidecekseniz eğer ben Lviv’ e gitmenizi tavsiye ederim. Karar sizindir tabiki ama Kharkov Lviv’ in yanında kasabadır. Aylardan aralık yada ocak hiç farketmez. Türkiyeden giden havayollarının seferleri azalmadıysa gittiğiniz tarihlerde arkadaşlarımız ile karşılaşacaksınız. İngilizcenizin olması mekanlarda ve restoran gibi turistlik yerlerde zorlanmayacağınız anlamına gelir. Eğlence açısından negatif yönde olcağını sanmıyorum tam aksine olacaktır. Tabiki mekan seçimini güzel yaparsanız. Şimdiden iyi seyahatler dilerim.

  21. Levent Bey,

   Yazı için teşekkürler. Daha önce Kiev ve Kharkiv’de bulundum. Şu “Ben çevremde kendi ülkemden kimseyi görmek istemiyorum ve rahatça eğlenmek istiyorum yada Türklere bakış açıları kötü olmayan şehirlerde eğlenmek gezmek istiyorum derseniz onlarıda sizlere mail atabilirim. ”

   Bahsettiğiniz şehirlerin isimlerini rica ediyorum. Yalnız bu şehilerde gezip eğlenebilmek için İngilizce yeterli olur mu? Malum Ukrayna’da büyük şehirlerde bile İngilizce biken sayısı az.

   Mailinizi bekliyorum: rickoricko@mynet.com

  22. Selam Levent Bey
   8 Ocak 3 Mart arası 2 Ay Lviv deyim. Airbnb de pahalı daha hesaplı temiz ev nasıl bulurum…
   Gece hayatım pek yok..Liviv de Normal şartlarda Cafe, gym vb mekanlarda kız arkadaş bulabilirmiyim?
   İngilizcem var bu yeterlimi…

  23. Arkadaşlarla gitmeden önce araştırma yaparken rastladım yazınıza kahkahalarla ve keyf alarak okuduk çok çok teşekkürler, mükemmel bilgiler, böyle ansiklopedik bilgi yerine tecrübeler daha öönemli

  24. lvive gitmek isteyen birkez daha düşünsün,büyük hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz,paranız cebinizde kalsın sonra pişman olmayın.Türkler istila etmiş nefret ediyor halk Türklerden,şehrin tek yani ucuz yeme içme gerisi boş.

  25. Valla ben direkt livive giderim şuanki sohbetten sonra,baksanıza herkes aynı yeri soruyor adama,liviv şuan itibariyle boşalmış durmda,hay sağolasın Levent kardeşim 😀

  26. Levent Kardeşim,
   Tek başıma gitmeyi düşünüyorum ve LAZım hiçbir dil bilgim yok :)) ufak bi tüyo versen ne iyi olur;bu biraz futbol bahisinde maç ister gibi oldu ama idare et beni kusura bakma 🙂

  27. Arkadaşlar biz iki kişi 13 Ocak çıkış 16 dönüş olmak üzere Kharkov,a gitmeyi düşünüyoruz,bu tarihlerde gitmeyi düşünen olursa benimle iletişime geçebilir,(fix34@hotmail.com)yabancı dil bilen bro,lar tercihimdir (^_^)

  28. Merhabalar Levent Bey biz 4 arkadaş lviv e gidicez 6-10 şubat arasında haftaiçine denk geliyo herkes çok kötü diyo gece hayatı için birde haftaiçi cluplar nasıl yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

   • Ahmet bey merhabalar, Gizli olan bilgi bulunmamaktadır ki zaten sayfada yeterince detaylı bilgiler yer almaktadır. Karar verme amacınızı ne amaçla gittiğiniz belirlemektedir. Yani turistlik mekanları ve gezilmesi açısından gitmeniz gereken yer Lviv’ dir. Ama gece hayatı ve eğlenceyi biraz daha ucuza yaşamak istiyorsanız Kharkov’ u tercih edebilirsiniz.

  29. mrb levent bey. benimde aklımda lviv e gitmek var. arkadaşımla beraber. yalnız yabancı dil yok. bi kaç gün clubta eğlenelim diyoruz.

   1… dil bilmediğimiz için çok problem yaşar mıyız
   2… kiralık ev mi yoksa hostel tutmak mı daha ucuza gelir
   3… Türklerin pek yoğun olmadığı clublar hangileri ?

   e-mail cevap bekliyorum

  30. Merhaba Levent Bey. Üniversite öğrencisiyim ve sınıftan bir arkadaşımla nisan ayında Ukrayna’ya gitmek istiyoruz. Odessa, Lviv ve Kharkiv arasında karar veremiyoruz. Lviv’de eğlence ve gece hayatı hareketli mi ? Birçok forumda farklı yazılar okudum kafam biraz karıştı. Yardımcı olursanız sevinirim 🙂

   • Buğra kardeşim merhabalar, Öncelikle seyahat amacınız bu geziniz için çok önemlidir. Kharkov dediğiniz yerde hiç bir şey bulamazsınız. Gezmek açısından, fakat gece hayatı çok iyidir.
    Lviv gezilecek yerler açısından gayet güzel ve zengin bir şehirdir. Odessa da yazın denize gitmek için mantıklı olacaktır. Formlarda okuduğunuz konuları bilmediğim için hangi açıdan yardımcı olabilirim bilmiyorum ama daha detaylı sorularınızı sorarsanız sevinirim.

  31. levent bey merhaba, 24-29 nisan arası 2 arkadaş ukrayna gezisi planlıyoruz fakat dil bilgimiz çok az ve tamamen eğlenmek için gideceğiz.lviv odesa ve kharkov arasında kararsız kaldık.

   • Merhabalar, Bütçe olarak en uygunu Kharkov dur. Odesa dediğiniz tarihlerde çok kalabalık olmaz. Lviv daha iyi bir seçenek gibi ama 6 gün lviv’ de sıkılırsınız. Lviv Kiev olarak 2 şehir gezebilirsiniz bu tarihler arasında.

  32. Levent bey merhabalar; bu ayın sonunda iki arkadaş odessa veya lviv e gitmeyi planlıyoruz. Sizce bu tarihlerde hangisine gitmek daha mantıklı olur (eğlence amaçlı gitmeyi planlıyoruz) ve otel veya ev kiralama konunsunda yardımcı olabilir misiniz acaba?

   mail olarak cevaplarsanız sevinirim. teşekkürler

  33. levent bey gercekten tesekkur ederim cok iyi analizleriniz var
   malum gitme sebebimiz guzel bayanlar için olucak bu bayanları nasıl ayarlıcam
   yanı gec ekluplerindeki her bayan escortmu kaldıgım otele geliyorlarmı
   bunlarla ilgli bilgiyi mail olarak yazarmısınız lütfen ayrıca gecelik iyi bi escort fiyatı nedir
   tesekkür ederim

  34. Levent Bey Merhabalar, Öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler Biz şirketten iki arkadaş Ukrayna’ya Temmuz ayında turistik seyahat gerçekleştireceğiz Birkaç sorum olacak sizlere
   – Kharkov ve Kiev arasında kararsısız Gece hayatı ve ucuzluk bakımından hangi şehir daha iyidir ?
   – Sizce Hotel mi daha avantajlı olur yoksa günlük ev mi?
   – Türk ve Arap dostlarımızın az yoğunlukta olduğu yerler (mekanlar) neresidir ?
   – Her iki şehirde en iyi mekanlar neresidir ?
   – Hangi şehirde Türk’lere bakış açısı daha iyi ?

   Mail olarak dönüş sağlarsanız çok sevinirim.
   Şimdiden çok teşekkürler..

  35. son zamanlarda kiev, lviv ve kharkov havalanında ulkeye girişlerde DETAYLI SORGU VE FOTO CEKIMI ,PARMAK IZI alımı yapılıyormus. Deneyimleyen ve bunu yasayan arkadaslar var mı ? Pasaport polisi neden geldin ? nerede kalacaksın ? uzerinde ne kadar nakit para var v.b. sorular soruyorlarmıs ayrı bir oda icinde detaylı sorgu yapılıyormus. Pasaportsuz seyahat olmasıyla birlikte türk vatandaslarına karsı bu uygulama baslamıs. Lutfen bu konuda bilgisi olan bu durumları yasayan kişiler youmları yazarsa cok memnun olurum

   • Merhabalar, özellikle ülkeye ilk kez giriş yapıyorsanız havaalanında özel bir odaya alınabilirsiniz ama endişelenicek bir durum yok. Rutin sorular ile nerde kalacaksınız, nekadar paranız var vb. Pasaportsuz girişler başladı bunu İstanbulda havaalanında bildirmeniz gerekli.

  36. Levent bey öncelikle merhabalar biz lviv de 4 arkadas gitmeyi dusunuyoruz ve bayadirda arastirma yapiyoruz agustos ayinda gitcemiz icin lviv mi tercih edersiniz odessa yimi ? Gunduz vakit gecirip gece eglene bilecegimiz 25 28 yas arasi arkadaslarla birde giriste ingilizce bilmemek sikinti yaratirmi ? Yeni kimlik ilede gidiliyormus dogrumudur ?

   • Merhabalar, Yazın gitme planlarında ben Odessa dan yana davranırım. Tabi bur da denizin ve beach’ lerin etkisi çok fazla. Fakat deniz ile çok alakamız yok derseniz Lviv – Kiev arasında tercih yapabilirsiniz. Birazda olsa ingilizce bilmenizde fayda var diye düşünüyorum. Yeni kimlikler ile gidilebiliyor fakat havaalanında bunu bildirmelisiniz.

  37. Levent abi merhaba. Bence bu blogu diğer ülke yazılarından farklı kılan en önemli şey samimi anlatışın.Uzun süredir seni takip ediyorum ve hayatıma dair birçok şeyi değiştirdin diyebilirim.Allah enerjini hiç eksik etmesin ve bize yazıların ile yön vermeye devam etmelisin.Hem gezdiğin yerleri gerçekten geyik şeyler olmadan yazıyorsun hemde her yazında sanki ders veriyorsun.Çevremdeki birinden seninle tanıştığını duydum gerçekten böle bişi varsa İstanbulda yaşıyorum tanışmak istedim. İyi günler abi.

  38. levent abi merhaba biz arkadaşlarımla ocak 1 de orada olmayı istiyoruz bize yardimcı olurmusun sence bize 1 hafta yetermi ve ne kadara mâl olur uçak dahil lvivde nerede kalabiliriz yusuf.bilin@gmail.com abi bana en kısa zamanda ulaşırsan çok sevinirim

  39. Abim selamlar, açık ve net gitme amacımız güzel bayanlar, eğlenmek ve kızlarla birlikte olmak istiyoruz. İngilizcem var. Mailime bilgi atabilirsen çok sevinirim, iyi günler abim.

  40. Çok güzel bilgilendirme tebrik ederim!

   Lviv ile ilgili haberler hep “%80 nüfusu kadın” ve seks turizmi vesair şeklinde olduğu için şehrin ülkemizdeki imajı gerçeklerden çok kopuk. Lviv oldukça dindar insanların yaşadığı, her köşe başı İsa/Meryem heykelleri ve kiliselerin bulunduğu bir şehir. İnsanlar hatta bir miktar da ırkçı bile sayılır. Kızların yabancılarla sevgili şeklinde ilişki kurması aile içinde doğru karşılanmıyor. Bu nedenle oraya tatile gidip orada burada kızlarla tanışırım, otele atarım, striptiz club’a veya bar’a gider oralarda seks amaçlı hatun ayarlarım diye düşünen arkadaşlar kendilerini ve milletimizin imajını rezil etmekten başka şey yapmış olmuyor.

   Striptiz Club’da çalışan arkadaşım var orada (Ukrayna’lı). Türk’ler gelip “300 dolarım var bana istediğim kızı vereceksin, resmen “hayvan gibiler” diyor. Bu türleri kendim de gözümle gördüm orada. Gidip dans eden kızları izleyip, içkisini içip, şov seyredip çıkıp gitmek yerine orada hatun pazarlıkları yapıyorlar. Sonunda da rezil olup çıkıyorlar. Lütfen gazetelerde okuduğunuz saçma sapan haberlere inanıp oralara gidip milletimizin adını kirletmeyi, adamların kültür kaynayan şehrini de berbat etmeyi bırakın.

   Seks turizmi Kiev’de oluyor olabilir. Çok istiyorsanız oraya gidin. Hatta oraya da gitmeyin, gayet İstanbul’da hepsi var. Eğitimsiz insanları bir uçağa bindirip, yalan dolan hikayelerle oralara götüren “ajans” adı altında çalışan insanlara da devletin birşeyler yapması lazım. UNESCO tarafından kültür mirası olarak korunan Lviv’de görülecek onlarca güzel mekan ve muhteşem yeme, içme eğlenme yerleri var. Yukardaki blog’u okuyup güzel bir tatil geçirmenizi dilerim.

  41. Ocak 23 lvive 3 arkadaş bilet aldık 13 gün ukraynada kalmayı planlıyoruz sadece tek bir şehir deil birkaç yer birden gezip konaklamak istiyoruz nasıl bir rota izlemeliyiz nerde ne yapmalıyız.

   • Merhabalar, ilk başta ben size hangi şehirde kaç gün kalırsanız yeterli olur onu yazayım isterseniz.
    Lviv 3-4 gün
    Kiev 4-5 gün
    Odessa 3-4 gün
    Kharkov 2-3 gün
    Başka şehirlerde yazabilirim fakat keyifli ve tadını çıkarmak için üstteki verdiğim günlere sadık kalmanız önemlidir. Lviv kiev arası tren ile 8-10 saat arası sürmektedir. Bu kısımları akşam saatlerine denk getirirseniz hem konaklamadan hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Aynı şekilde Kiev – Odessa arası da uzun sürmektedir.

  42. Merhaba Levent Bey. Öncelikle yazınız için teşekkürler. Ayrıca sorulara bu kadar sabırla yanıt vermenizin çok değerli ve şık bir davranış olduğu kanısındayım. Bu yüzden sizi ayrıca tebrik ederim. Yalnız başıma çıktığım ilk yurt dışı tatilim olması sebebiyle başta tedirgin olsam da harika bir tatil geçiriyorum. 3 gün Kiev’de kaldım. Şu an trendeyim, Kiev’den Lviv’e seyahat ediyorum. Yaklaşık 3 saat sonra Lviv’de olacağım. İletişim bilgilerinizi mail adresime gönderme şansınız olursa çok memnun olurum. Şehire ilişkin kendimce araştırmalarım ve programım mevcut tabii. Fakat şehri bilen, tecrübeli ve sizin gibi yardımsever bir rehbere gerektiğinde ulaşabilecek olmak bana ekstra güven verecektir. Tekrar teşekkürler , saygılar

  43. Levent bey merhaba biz su anda lviv deyiz.yazılarınız çok güzel teşekkür ederiz.biraz yardımınıza ihtiyaçımız var iletişim bilgilerinizi atarsanız çok seviniriz.

  44. Merhaba Levent bey ilk kez Ukrayna’ya gidicem kasımda 4 günlüğüne Kiev ,kharkiv , liliv hangisine gitmeliyim özellikleri belirttim mailde yardımcı olursanız sevinirim iyi günler ..

  45. METRO CLUB VET BENDE DIYDUM ISLETMECISI TURK AMA SIZ NEDEN KESINLIKLE GITMEYIN DIYORSUNUZ , BIZIM BASIMIZA BIR OLAY GELDI DIGER CLUBDE AMA TEK YARDIMCI OLAN KISI METRO CLUB ISLETMECISIYDI SIZI KINIYORUM BIR TURKUN MEKANINA KESINLIKLE GITMEYIN DEDIGINIZ ICIN ‘ ZATEN TURK DEDIN MI SOKAKTA FASITLER SALDIRIYOR ARTIK VE LVIVE GIDEN 50-60 YAS ARASI TEK NEDENI VAR SIZDE BILIYORSUNUZ HEP AYNI BOS MUHABBET

   • Hakan kardeşim selam. Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Diğer konuya gelecek olursak, türk mekanı olduğu için gitmeyin diye bir yorum yazdığımı hatırlamıyorum. Tekrar okumanızı tavsiye ederim. Türkiye’ den kalkıcam başka bir ülkeye gezmeye gidicem, eğlenmeye gidicem, yeni kültürler görüp gece hayatlarına bakıcam. Ama bir bakıyorum herkes zaten Türk mekanda. O zaman zaten İstanbulda’ da x bir mekana gider orada eğlenirim. Söylemek istediklerim aslında buydu. Sizinde dediğiniz gibi niyet ve amaç belli olduğundan lokal insanlar ile tanışmanızın imkanı da çok zor oluyor. Dediğiniz mekanda dans ederken yanınıza gelenler önce samimi bir şekilde sizinle konuşuyorlar sonra benim geceliğim bu diyorlar. Yani mekana gelen insanların profili nasıl ki orada eğlenen kızlarda bu şekilde size yaklaşabiliyor. Şahsi olarak kimseyi hedef aldığım yok sadece gördüklerimi ve izlenimlerimi yazıyorum. Sahibini tanımam bile, bir Türk’ ün gece kulübü olmasından gurur duyarım ama o mekanda sizinle tanışan kızarla sonunuz eğer karakolda bitiyorsa, bunları yazmak ve belirtmek zorundayım. Siz eğlenmiş olabilirsiniz her şey güzel olabilir ama benim siteme gelen yorumları bir sayfa açıp koyarsam bir kez daha ne demek istediğimi anlarsınız. Benim neden kesinlikle gitme dediğimi değilde, neden Ukrayna halkının tanıştığı bir yabancıya sakın o mekana gitmeyin dediğini sorgularsanız daha faydalı olur.

  46. Levent bey öncelikle şimdiden vereceginiz
   Bilgiler için çok çok tsk ederim
   Biz beş arkadaş ocak 28 de liviv deyiz bir arkadaşımizin uçak biletini ayırır ken ismi yanlış yazılmış thy bildirdik ama hala düzeltme yapılmadi eğer düzeltme yapılmasa uçuş saatine kadar liviv de pasaport kontrol noktasında sıkıntı yaşarmiyiz ve ikinci konu olarak ta malum herkes gibi gece hayatı için bir kaç ip ucu özel den yazarsaniz çok sevinirim

   • Hey maşallah güzel kardeşlerim benim. Thy sürekli arayın ve kontrolünü sağlayın. Yaşamazsınız ama dönüşte ihtimal de olsa sıkıntı yaşamamak için mutlaka ismi düzeltin derim. Özelden mail de atıyorum. Sorun bakalım ne varsa…

  47. Merhabalar Levent Bey. Öncelikle biz 3 erkek arkadaş olarak Temmuz ayında Ukrayna’ya gitmeyi planlıyoruz. Amacımız eğlenmek ve yeni insanlar tanımak 😀 Aklımızda Kharkiv ve Odessa şehirleri var ama farklı olarak gece klupleri kaliteli olan ve fiyat olarakta daha uygun hangi şehrini önerirsiniz? Şehirler arasında çok mu fiyat farkı vardır? Genç veya öğrenci nüfusu daha yüksek olursa bizim için daha iyi olur. Özelden detaylı olarak yardımcı olma şansınız varsa çok memnun oluruz. Şimdiden teşekkürler.

   • Merhabalar, özelden de yardımcı olurum fakat gidecek olan diğer arkadaşlarında bilmesi gereken konular olabilir o yüzden buraya da yazmakta fayda var. Temmuz ayında gideceğinizden dolayı Kharkow yada Kharkiv diyelim tamamen pişmanlık olabilir. Ama benim Kharkov da arkadaşım var kız arkadaşım var derseniz bişi diyemem. Temmuz ayında hem denize girebileceğiniz hemde after party lerde güzel vakitler geçireceğiniz Odessa çok daha isabetli bir karar olur sizin için.

    Genç ve öğrenci nüfusu nere çok olursa olsun şunu unutmayın ki sizden önce giden arkadaşlarımızın geride bıraktığı hatıralar ve anılar ile anılacağınızdan, genç nüfusun çok fazla olması tanışacağınız kişi sayısını arttırmayacaktır 😀 Ama eğer soruyorsanız Temmuz ayında özel bir nedeni yok ise Odessa ya gidilir. Kharkiv yaz ayları için uygun bir şehir değildir. Fiyat farkı en fazla Kiev’ de sonrasında Lviv – Odessa – Kharkiv diye devam eder. Şehirler arasındaki fiyat farkları sizi korkutmasın ama. 2-3 dolar daha pahalıdır yada ucuzdur. Hem buradan hemde mailine detaylı açıklamalarda bulundum. Şimdiden iyi seyahatler.

  48. merhabalar levent bey edindiğiniz tecrübeleri bizlerle paylaştığınız için tesekkur ederız öncelikle sunu sorucam biz iki arkadas lviv de olucagız martın ılk haftası ucak bıletı ıstanbuldan 600 liraya bulduk otel de sehir merkezindeki ramada lviv otel 350 lira fiyat cekti iki kişi için anladığım kadarıyla ıkı gece uc gun rda iki kişi gece klubuydu gezmesiydi toplam 2000 tl ye mal olur yanılıyrmuyum benı butce olarak bilgilendirirmisiniz

   • Emre kardeşim selamlar, iyi dileklerin için öncelikle teşekkür ederim. Bulduğun fiyatlar normal ne pahalı ne de ucuz. Kişi başı mı düşünüyorsun 2.000 tl için. Ama günlük normal harcamalarınız 50 doları geçmez diye düşünüyorum.

  49. Abi merhaba yazılan yorumlara içtenlikle cevap attıgını gördüm yukarda bi arkadaş da dosdoğru sormuş abi biz de bu yaz yurtdışından gelecek kuzenle beraber kıbrıs ve kiev turu yapmayı planlıyoruz amaç iki erkek ne isterse o güzel kızlar ve akşamlar.Özellikle kiev le ilgili beni de bilgilendirirsen çok sevinirim abi Kıbrıs ile de tavsiyelerini okumaya hazırım, teşekkürler

   • Kemal dostum merhabalar, öncelikle iki erkek ne isterse kısmını dünyanın her yerinde bulabilirsiniz. Yol yordam bilmeniz yeterlidir. Fakat Ukrayna ve şehirleri hakkında birçok şehir efsanesi varken aynı zamanda hiç olmayacak dediğiniz olaylarda başınıza gelebiliyor. Rahatlık açısından yada eğlence açısından çok keyifli bir şehirdir. Fiyatlar gayet uygundur. Gece kulüpleri eğlence olarak fazlasıyla tatmin edicidir. Tabi mekanı iyi seçerseniz. Kiev de Ukrayna’ nın en popüler şehirlerinden biridir. Gece hayatında gezme tozmasına kadar güzel vakit geçireceğinizi umuyorum. Fakat bayanlar konusunda çok fazla garantici yorumlar ve sorular gelmeye başlıyor. Aslında tam aksine bizlere karşı farklı tutumlar sergilemeye başladılar. Bunları bilmenizde fayda var diye düşünüyorum ki beklentibiz hiçbir zaman çok fazla olmamalı.

    Bu söylediklerim tabi ki şevkinizi yada gezme arzunuzu kırmasın. Fakat bilinçli bir şekilde eğlenmek ve birisine yaklaşmak sizi daha keyif alır bir tatile sokacaktır. Lokal yerlerde gezmenizi tavsiye ederim. Gece kulüplerine gitmeyen binlerce Ukrayna’ lı kız arkadaş oluyor. Gece kulüplerinde sizlere yaklaşan her bayan içinde arkadaşlık kurarım düşüncesinde olmayın. Popüler mekandakilerin çoğu turistleri tavlamak için paralı birlikte olan bayanlardan oluşuyor. Aklınıza takılan başka sorular olursa yazabilirsiniz. Şimdiden iyi seyahatler kardeşim.

  50. Levent bey , açıklamalarınız için size çok teşekkür ederim.
   Çok faydalı bilgiler veriyorsunuz.
   Lviv bu aylarda nasıldır ?
   Escort kızlar genellikle hangi bar veya club de olur.?
   Fiatlar nasıldır ?
   Truskavets i de tavsiye edermisiniz?
   Selamlarımla

  51. Merhaba Levent bey,
   Temmuz sonunda Kiev ve lviv ziyareti yapacağım, yazılarını ve cevaplarını büyük bir zevkle okudum, sabrınız ve yardımlarınız için sizi tebrik ediyorum. Rica etsem bahsettiğiniz eşleşme programının adını bana da gönderebilir misiniz? Vakit ayırdığınız için teşekkürler

  52. ben ukraynaya odessa ya gitmek isteyen arkadaşlara tavsiyem türkler bu sene taşkınlık çıkarttılar ibiza club türklere ön yargılı kız konusuna gelince kibar ve nazik takılan alkol içip şişe kırmayan direk bana gelin demiyecekseniz odessa ya gidin kız takıntısı yapmazsanız başarılı olursunuz birde itaka clup ta çok escort var.içerde alkol ısmarlamayın hesap tatilinizi zehir etmesin saygılarımla…

   • Açık sözlülüğünden dolayı taktir ediyorum dostum 😀 Kızlar için bir yol yordam yoktur. Kızına göre yol yordam vardır. Gece kulübü konseptinde gece hayatı yazılarıma bir bak istersen. Nerede nasıl davranman gerekebilir bazı detaylardan bahsediyorum. Şehir için Kiev ve Kharkov daha uygun olur. Nokta atısı yapmak istiyorsan rehberler ile bağlantıya geçmen gerekir. Onlar seni direk istediğin noktalara ulaştırırlar. Şehir tercihinin bir önemi kalmamış olur.

  53. Arkadaşlar havaalanında boku boluna bir sürü bekletiyorlar. Sırf egolarını tatmin ediyorlar ayrıca lviv abartılacak kadar güzel değil. Sizlerin yerinde olsam moskovaya giderim anlatılamayacak kadar güzel bir şehir.

  54. Arkadaslar 1 hafta önce Lviv e gittim , Türleri hiç sevmiyorlar, her mekanda fiyatları yüksek söylüyorlar ve pahalı her şey, kadın kız gidcekler büyük hüsrana uğrar umduğunuzu bulamazsınız , kültür turu sağı solu gezmek istiyenler gidecekse gitsin

  55. Bu siteyi bu kadar geç keşfetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyorum resmen 🙂
   levent abi 4 gece konaklamak için ideceğiz, hem lviv hemde yakın şehirlerde gece takılabileceğimiz yerler varmı. Bukovel uzakmı gidip gelebilir miyiz.Maddi sorunumuz yok nerelere gitmemiz gerekir. Hangi kulüplerde daha çok eğleniriz. Şimdiden teşekkürler.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler

  Ukrayna şehirlerinden Lviv hem tarihi hemde gece hayatı konusunda sıkılmayacağınız lokasyonlardan biridir. Gece hayatındaki çeşitlilik sizi gittiğinize pişman etmeyecektir. Birbirinden farklı konseptteki gece kulüpleri ve organizasyonları eğlencenin tam anlamıyla Ukrayna' nın merkezlerinden biridir.Lviv Gece Hayatı - Ukrayna Genel Bilgiler