Pazartesi, Temmuz 22, 2024
spot_img
More

  Göbeklitepe Balon Turu ve Fiyatları

  Tarihin sıfır noktasında bulunan Göbeklitepe Balon turu uçuşlarına başladı. Sıcak hava balonu ile 12 bin yıllık tarihi alanı artık havadan izleyebileceksiniz. Gün doğumu ile başlayan Göbeklitepe balon turu fiyatları ortalaması nisan ayından sonra belli olacaktur. Bu aktivite ile alanın zengin oluşumunu yukarıdan izleme fırsatı bulacaksınız. Özellikle rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

  WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için +905324530363 e tıklayabilirsiniz. Aramak için rezervasyon numaramız +905324530363.

  Göbeklitepe Balon Turu Nasıl Olmaktadır

  2019 yılında çalışmalara başlanılan Göbeklitepe şimdilerde yeni balon turu uçuşları ile bölgeye ayrı bir renk katmakta. Unesco listesinde yer alan ve dünyanın sıfır noktası kabul edilen Şanlıurfa’ ya 18 km uzaklıkta bulunan bölge turizm açısından çok önemli bir değer olmakta. Göbeklitepe’ nin bulunduğu alan, sit alan olmasından dolayı uçuş rotaları özel olarak düşünülmüştür. Bu sebeple 400 metre yanında bulunan alandan uçuşlar gerçekleşecek ve bölge tamamen yukarıdan görülmüş olacak. Balon turlarımız ortalama 1 saat sürmektedir. Rüzgarın durumuna bağlı kalarak uçuş süreleri değişiklik göstermektedir. Genel olarak uçuş süresi 1 saat civarında sürmektedir.

  Göbeklitepe balon turu için kişi sayısı aynı kapadokya balon turu gibi olmaktadır. Farklı sepet büyüklüğündeki balonlar ile uçuşlar yapılmaktadır. 16 kişilik, 24 kişilik, 32 kişilik sepetler ile balon uçuşları gerçekleşmektedir. Hem yerli hem de dış basında yapılan tanıtımlar ile fazlasıyla ilgi çekmeye şimdiden başladı. Bölgenin ve tarihin yakarıdan gözlemlenmesi ve fotoğraflanması için çok eğlenceli bir aktivite olacaktır. Yeryüzünden izlediğiniz Şarlıurfa Göbeklitepe’ yi bir de gökyüzünden izlemiş olacaksınız. 7 Ekim de başlayan sıcak hava balonu turları ve uçuşları ticari olarak faaliyete başlamıştır. Sivil havacılık tarafından verilen izin ile turizme katkısıda fazlasıyla artacaktır. Göbeklitepe sıcak hava balonu için önceden mutlaka bilgi alınız. Her zaman uçuş yapılmamaktadır.

  Göbeklitepe Balon Turu Fiyatlarına Dahil Olan Hizmetler

  Göbeklitepe Balon Turu Rezervasyonu
  Göbeklitepe Balon Turu Rezervasyonu

  Dahil olan hizmetlere geçmeden önce uçacağınız gün eğer belli ise erken rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Çünkü bu şekilde ödeyeceğiniz ücret daha düşük olacaktır.

  • Ücretsiz otelinizden transfer hizmeti
  • Ücretsiz kahvaltı ikramı
  • Balon uçuşu
  • Tekrar ücretsiz otelinize bırakış
  • Uçuş sigortası
  • Uçuş sonrası içecek ikramı
  • Balon uçuşuna dair sertifika

  Balon turlarında transfer hizmeti otelinizden yapılmaktadır. Konakladığınız otel nerede ise sizi verilen alış saatinde firmamız alır ve uçuşunuz bittikten sonra tekrardan otelinize bırakırız. Uçuş öncesinde size önce kahvaltı ikramı yapılmaktadır. Buda ücretsiz bir şekilde tarafımızca sunulmaktadır. Her yolcumuz mutlaka uçuş sigortası kapsamındadır. Her yolcumuza uçuştan önce sigorta yapılmaktadır. Balon uçuşlarından sonra sizlere alkolsüz şampanya ve meyve suyu ikramı yapılmaktadır. 12 bin yıllık tarihi bölgede yaptığımız uçuşun kutlaması olarak düşünebilirsiniz. Aynı zamanda her yolcumuza ayrı ayrı Göbeklitepe Balon Turu için oluşturulmuş balon sertifikası verilmektedir. Bu sertifikayı saklayarak kendinize anı bırakabilirsiniz.

  Sıcak Hava Balonu Uçuşlarında Yas Sınırlaması Hakkında

  Çok fazla sorulan sorular arasındadır. Balon turlarına belirli bir yaşın altında yolcu alınmamaktadır. Bu yaş sınırlaması 6 olmaktadır. Yani 6 yaş ve üstü misafirlerimiz için balon uçuşu uygundur. Altı için balon uçuşu uygun değildir. Ücret olarak ise balona binen her misafirimiz aynı ücret tarifesinden yararlanmaktadır.

  Göbeklitepe Balon Turu Fiyatları
  Göbeklitepe Balon Turu Fiyatları

  Balon turlarını merak ediyorsunuz ve bu konuda korkularınız var ise balonları kalkış esnasında izleyebilirsiniz. Bunun için günün erken saatinde kalmanız gerekmektedir. Gün doğmadan balon kalkış alanına gelebilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz gibi Göbeklitepe sit alanı olduğundan hemen 400 – 500 metre ilerisi kalkış alanımızdır. Bu noktaya gelirken karanlıkta kırmızı ışıkları izlemek size güzel fotoğraflar sunacaktır. Sizlerde bu lokasyona gelip balonların açılmasını, şişirilmesini ve kalkış anlarını yakından takip edebilirsiniz.

  Balon Uçuşlarında Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir ?

  Balona binmeden önce pilotumuz size gerekli ikaz konularını anlatacaktır. Bu esnada kendisini dikkatlice dinlemenizde fayda var. Uçuş esnasında sizler rahatsız eşyalara dikkat edebilirsiniz. Bunlara örnek olarak Büyük şapkalar, gözlük gibi kullanılacak eşyalarınız. Bir farklı konu ise uçuşların yapılacağı saat ve mevsimler hakkında olmaktadır. Çünkü yaz ve kış aylarında sıcaklıklar farklılık göstereceğinden önemli bir konudur. Birde üzerine sabahın erken saatleri eklenince uçuş sırasında üşümek isteyebilirsiniz. Yanınızda uzun kollu giysileriniz, polarlarınız yada montlarınız olması size uçuş sırasında rahatlık sağlayacaktır. Özellikle kış aylarında eldivenlerinizi yanınıza alabilirsiniz. Atkı ve berelerinizde sizi havada koruyacak başka bir giysi araçlarınız olacaktır. Eğer yanınızda ufak çocuklarınız bulunuyorsa aynı şekilde onlarıda soğuktan muhafaza edebilirsiniz.

  Pilotlarımız belli eğitimlerden geçtikten sonra uzun süren uçuş denemelerini tamamladıktan sonra uçuşlara başlamaktadır. Bu sebeple tüm pilotlarımıza güvenebilirsiniz. Kendileri tecrübeli Göbeklitepe balon turu pilotlarıdır.

  Göbeklitepe Balon Turu Fiyatları
  Göbeklitepe Balon Turu Fiyatları

  Sizler Şanlıurfa Göbeklitepe semalarında gökyüzünün tadını çıkartırken, aşağıda yer ekibimiz sizin balonunuzu takip ediyor olacaktır. Deneyimli sıcak hava balonu personelimiz hem telsiz kontrolü ile hemde yakın takipleri ile iniş sırasında sizlere yardımcı olacaktır. Pilotumuz ile koordineli hareket edecek ve sizlerin güvenli bir şekilde yere inmelerini sağlayacaklardır. Balon içerisinde telefonlarınız ve video kameralarınız ile çekimler yapabilirsiniz. Size güzel kareler çıkartacaktır. Bazı durumlarda misafirlerimizden özel isteklerde gelmektedir. Bunlardan bir tanesi evlilik teklifi. Bunun için bizlerde sizlere yardımcı olmaktayız. Balon uçuşunda gökyüzünde iken yada balonun yere inişi esnasında evlilik teklifinde bulunabilirsiniz. Özellikle iniş esnasında yere yakınlaşmanız ile birlikte büyük bir “benimle evlenir misin” pankartı yapılan organizasyonlar arasındadır. Yada gökyüzünde iken sizler için önceden hazırladığımız çantadan çıkacak şampanya ve çiçek havada evlilik teklifi yapmanız için güzel bir ortam oluşturmaktadır.

  Göbeklitepe balon turu uçuşları için kişi başı fiyat alabilirsiniz ve bu turlarımıza katılabilirsiniz. Bize +905324530363 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

  Benzer İçerikler

  1 Yorum

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler