Pazartesi, Temmuz 22, 2024
spot_img
More

  Göreme At Turu

  Kapadokya’ nın adeta merkezi dediğimiz konumda yani Göreme at turu rotası oldukça uygun bir bölgedir. Göreme’ de yapacağınız at turları için otelinizden ücretsiz transfer hizmeti bulunmaktadır. Hem tur öncesinde hem de tur sonrasında otelinize bırakılırsınız. Standart olarak 2 saat sürek göreme at safari turları için kişi başı fiyat 900 TL dir.

  At turları rezervasyonu için WhatsApp +90 538 062 14 66 nolu numaraya tıklayabilirsiniz. Yada arayarak +90 538 062 14 66 nolu numaradan rezervasyon yapabilirsiniz. At turlarımız Göreme vadisinde yapılmaktadır. Yani Kapadokya bölgesinin en popüler lokasyonunda.

  Göreme At Turu Hakkında Detaylı Bilgi

  Göreme At Binme Fiyatları
  Göreme At Binme Fiyatları

  Kapadokya Bölgesi özellikle aktiviteler için çok zengin seçenekler sunmaktadır sizlere. Kapadokya çok zengin bir coğrafyaya sahiptir. Keşfedilmemiş bir sürü vadisi bulunmaktadır. Türkiye’ nin heryerinde at turu yapabilirsiniz fakat bu coğrafyada yaptığınızda tadına doyamacağınız manzaralara sahip olacaksınız. Göreme at turu Kızıl Vadi lokasyonunda yapılmaktadır. Yani ilk kez gelen misafirlerimiz göreceklerdirki; peri bacalarının yoğunlu Göreme Kızıl Vadi’ de toplanmaktadır. İş te yapacağınız at safari turlarıda Göreme de bulunan bu lokasyonda olacaktır. Göreme de konaklayan misafirlerimiz at turu lokasyonumuza 5-6 dakika içerisinde gelmektedirler. Uçhisar lokasyonundan 10 dakikadır. Ürgüp te konaklayan misafirlerimiz ise 10-15 dakika içerisinde at çiftliğimize gelmektedirler.

  Kapadokya Göreme 2 Saat Tur Rotası Nedir?

  • Kızıl Vadi
  • Gül Vadisi
  • Göreme Milli Parkı
  • Kolonlu Kilise
  • Haclı Kilise
  • Çavuşin Kasabası

  Göreme, ülkemizin önemli turizm bölgelerinden olan Kapadokya’nın merkezidir. Etrafında ki birbirinden güzel vadileri ve peri bacaları ile olağanüstü bir doğaya sahiptir. Bu muhteşem doğaya Göreme’nin gizemli tarihi de eşlik etmekte ve büyüleyici bir atmosfer ile karşılaşılmaktadır. Bu muhteşem doğayı Göreme At Turu ile keşfetmek ise inanılmaz keyifli bir aktivitedir. Vadilerin içerisinde kendinizi huzurlu ve rahat hissedeceksiniz. Göreme at biniş turlarının en güzel tur rotasının yapıldığı alandır.

  Göreme Vadilerinde At Turu
  Göreme Vadilerinde At Turu

  Göreme’de bulunan Açık Hava Müzesi, Unesco Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. 1000 yıllık geçmişinden günümüze kadar ulaşmış Kızlar ve Erkekler Manastırı, Elmalı kilise, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise, Tokalı Kilise başta olmak üzere çok sayıda kaya oyuğu kiliseler, şapeller, kaya mezarları gibi önemli tarihi yapılara sahip olan Açık Hava Müzesi özellikle Göreme At Turu programında önemli bir yer tutmaktadır.

  Göreme At Turu rotasında bulunan, birbirinden güzel vadilerin başında 4 km uzunluğunda ki Güvercinlik Vadisi gelmektedir. İsminden de anlaşılacağı gibi, insanlar tarafından kaya oyuklarına yapılmış güvercin yuvaları ile ünlüdür. İçinden akan Vasıl Deresi ve şelalesi bulunmaktadır. Yine Göreme At binme rotasında bulunan Zemi Vadisi, doğal güzellikleri, tarihi kilise binaları, göğe yükselen peri bacaları, tünelleri ile görenleri adeta büyülemektedir. Öyle ki at üstünde bu tarihi zenginliği ve olağanüstü doğayı keşfetmek ayrı bir heyecandır.

  Kızıl Vadi At Turları
  Kızıl Vadi At Turları

  Bir başka büyüleyici nokta da Paşabağ Vadisi’dir. Farklı boyutlarda ki çok sayıda ki peri bacalarının arasında at binmek oldukça keyiflidir. Göreme At binme rotasında bulunan, meyve bahçeleri ile ünlü vadi de Güllüdere Vadisidir. Özellikle gün ışığının farklı açılardan yansıması ile peri bacaları renk değiştirmekte ve mistik bir hava yaratmaktadır. Olağan üstü güzellikte Aşk Vadisi, Kılıçlar Vadisi, Çavuşin Köyü, Göreme At Turu güzergahında bulunan ve mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.

  Kapadokya’ya gelip de Göreme’ deki at turlarına katılmadan dönmemenizi öneriyoruz. Hayatınızda hiç at binmemiş olmanız bu tura katılmanıza engel değildir. Genellikle At Çiftliklerinde başlayan Göreme At Turu programları öncesi Yerli Kovboy diye anılan rehber biniciler eşliğinde kısa deneme turları yapılmaktadır. Ayrıca Göreme At turlarında çevreyi bilen ve tur programlarına uygun eğitilmiş sakin atlar seçilmiştir. Hatta 11 yaş üstü çocuklar da bu turlara katılabilmektedirler. Çocuklara özel atlar tahsis edilmektedir.

  Göreme At Turları
  Göreme At Turları

  Göreme At Turu sırasında Yerli Kovboylar tura eşlik etmektedir. Tek yapılması gereken rehberlerin direktiflerine uyarak, turdan kopmamak, at üstünde farklı hareketler yapmamak ve muhteşem doğanın keyfini çıkarmaktır. Göreme At binme programları, 1-2- 4 saatlik ya da yarım ve tam günlüktür. Ayrıca bağımsız olarak at binmek isteyen çiftlere, gruplara özel tur program hizmetleri de verilmektedir. Göreme gibi oldukça zengin bir coğrafyayı tam olarak görüp tanıyabilmek için 1 ve 2 saatlik turlar yetersiz olmaktadır. 4 saatlik, yarım ve tam günlük turlara katılmanızı öneriyoruz. Özel gruplar için at turlarımız olmaktadır. Ayrıca haftalık ve günlük at turu programlarımız bulunmaktadır. Ayrıca at turlarımızın 3-4 ve 7 günlük rotalarıda bulunmaktadır. Özellikle binici misafirlerimiz bu turlarımıza aylar öncesinden rezervasyon yapmaktadırlar. Haftalık at turlarımız için hem otel konaklaması hem de vadi konaklaması yapmaktayız. Çadır ve tulumlar tarafımızca temin edilmektedir. Vadide konaklamanız için gerek şartları oluşturmaktayız. Günde ortalama 25-35 km arası at binmektesiniz. Sabah kahvaltısı öğle yemeği ve akşam yemeği de turumuzun rotasına göre gerek vadi içerisinde gerek ise mola verdiğimiz alanlarda verilmektedir.

  Göreme At Turu programları günün her saatinde ve her mevsim düzenlenmektedir. Ancak özellikle gün doğumu ve gün batımı at turu programları olağanüstü güzelliktedir. Ancak bu saatlere olan yoğun talep nedeniyle erken rezervasyon yaptırmak önemlidir.

  Göreme At Turu Fiyatları
  Göreme At Turu Fiyatları

  Gün doğumunda güneş ışınları vadilerin üzerine yansıyarak muhteşem bir manzara yaratmaktadır. Bu manzaraya havada rengarenk balonlar eşlik etmekte ve büyüleyici bir atmosfer oluşmaktadır. At üstünde adeta bir masal kahramanı gibi hissetmek kaçınılmazdır. Gün batımında da yine olağanüstü bir manzara hakim olmaktadır. Hava kararmaya başladığında aydınlatılan peri bacaları, mistik bir hava yaratmakta ve peri bacaları arasında at binmek hem heyecan hem de coşkuya neden olmaktadır. Bu güzellikleri yaşamak için mutlaka gün batımı ve doğumu Göreme At Turu programlarına erken rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Her ne kadar günün diğer saatlerindeki Göreme At binme turu fiyatları daha uygun olsa da hayatınızda bir kere bile olsa bu muhteşem atmosferi at üstünde yaşamak buna değecektir.

  Göreme At Turu Ulaşım Bilgisi

  Göreme At Turu için turizm acenteleri ya da tur düzenleyen at çiftlikleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Tura katılacak olan kişiler otellerinden tur acentelerinin araçları ile alınarak at çiftliğine getirilmekte ve deneme turlarından sonra Göreme At safari başlatılmaktadır. Tur bitiminde yine herkes oteline firma araçları ile götürülmektedir. Kendi araçları ile gelecek misafirlerimiz olabilir. Bu durumlarda sizlere at çiftliğimizin konumunu atmaktayız. Göreme Kızılvadi içerisindeki at çiftliğimiz önünde yeteri kadar otopark alanı bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz araçları ile gelebilmektedir.

  Kapadokya' da At Binme Turları
  Kapadokya’ da At Binme Turları

  Göreme At safari, hem muhteşem yerler görmeniz hem de heyecanlı ve coşkulu saatler geçirmeniz açısından en ideal aktivitelerden biridir. Daha detaylı bilgiler almak için kapadokya at turu sayfasına bakabilirsiniz. Bir başka aktivite olan kapadokya balon turu için sayfamıza bakabilirsiniz.

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler