Pazar, Haziran 23, 2024
spot_img
More

  İstanbul Klasik Araba Turu

  Üstü açık klasik bir araba ile İstanbul Boğazı’ nı izleyerek muhteşem bir istanbul klasik araba turu ile 2 saat geçirmek ister misiniz? Buna kimse hayır diyemeyecektir. Bir yanda boğaz manzarası, diğer yanda sahil şeridinin canlılığı ve mis gibi boğaz havasında gezinti, kulağa oldukça hoş geliyor.

  Bu keyfi yaşamak istanbul klasik araba turu ile zor değil. Üstelik düşündüğünüzden çok daha hesaplı bir şekilde bu keyfi yaşayabilirsiniz. Tur güzergahı Beşiktaş – Sarıyer arası sahil şeridini kapsamaktadır. Araçlar şoförlü olacağından çevreyi rahatça izleme şansınızda olacaktır. Yaklaşık 2 saat süren bu gezi sırasında, tarihi ve doğal zenginlikleri ile İstanbul size eşlik edecek ve mis gibi boğaz havası sizi adeta büyüleyecek.

  istanbul klasik araba turu, Galataport lokasyonundan başlamakta ve Sarıyer’ e kadar gidilmekte dönüşte yine Galataport lokasyonuna geri dönülmektedir. Güzergah üzerinde Boğaz şeridinin birbirinden güzel tarihi yapılarını görebilir, fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz. Yapacağınız turun en güzel yanlarından biride nostaljik istanbul turu yapıyor olmanızdır.

  İstanbul Klasik Araba Turu Güzergahında Görülecek Yerler

  İstanbul retro araba turu için belirtilen saatte Galataport’dan üstü açık klasik araçla misafirler alınmaktadır. Ancak bulunduğunuz yerden alınmak isterseniz rezervasyon sırasında bunu belirtmeniz gerekir. Galataport’tan yola çıkıp hemen sonrasında Kabataş İskelesi’nin önünden geçeceksiniz. İstanbul Modern Sanatlar Müzesi’ni takiben Kabataş’a geleceksiniz. Kabataş’ ın hemen sonrasında BJK Vodafone Arena ile sahilde ki Dolmabahçe Camii sizleri Dolmabahçe Sarayı’ ndan önce karşılayan mekanlar olacaktır. Dolmabahçe Sarayı, Atatürk’ün son günlerini yaşadığı ve hayata veda ettiği mekandır. Saray boyunca uzanan asırlık çınarlar arasındaki yol sizi İstanbul’ un en eski semtlerinden Beşiktaş’ a ulaştıracaktır. Beşiktaş’ tan sonra yine asırlık çınarlar ve ağaçların arasından Çırağan Sarayı ile cennet tabir edilen Yıldız Parkı’ nın arasından Ortaköy’ e varacaksınız. Bir başka gün yemyeşil Yıldız Parkı’nın içindeki Malta Köşkü’nde zaman geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Sahile dayanmış Ortaköy Camii’ ni geçtikten sonra Boğaz’ ın ilk inci gerdanlığı köprünün altından geçerek Kuruçeşme üzerinden Arnavutköy’ e ulaşacaksınız.

  Muhteşem, denize sıfır yalıların arasından geçip Akıntıburnu’ nu dönünce artık Bebek’ tesiniz. Aynı zamanda küçük bir yat limanı olan Bebek’ i, sahilde demirli yatların arasından geçerek şarkılara konu olmuş Aşiyan’a varacaksınız. Aşiyan’ın bitişik komşusu Rumeli Hisarı’ nın heybetli duvarları ve restoranları arasından süzülüp Baltalimanı’nın huzurlu ağaçlı yollarından geçeceksiniz. Hemen sonrasında Boyacıköy ve Emirgan var. Nefis çayların kokusu Emirgan’ı sararken Emirgan Parkı’nın yeşilliklerinin kıyısından İstinye Limanı’na ulaşacaksınız. Yatlar için ciddi bir konak yeri olan İstinye Koyu, sert bir dönüşle Yeniköy’e doğru uzanır. Yeniköy sonrasında denizi yalayarak geçen yol, balık lokantalarının yanından Tarabya’ya uzanır. Yine denizi sıfırdan takip ederek Orduevi’ni geçip birçok film ve diziye ev sahipliği yapan Kireçburnu’na geldiğinizde Boğaz’ın sert bir dönüşle Karadeniz’e yöneldiği yerdesiniz demektir.

  Retro Araba Turu Lokasyonları Hakkında

  İstanbul Rehberli Klasik Araba Turu
  İstanbul Rehberli Klasik Araba Turu

  Boğaz’ın en büyük koyu Büyükdere Limanı’na yine denize sıfır yalıların önünden geçerek Sarıyer’e doğru yöneldiğinizde artık Boğaz’ ın Karadeniz çıkışına iyice yaklaşırsınız. Sarıyer, börekleri ve muhallebisi ile meşhur Boğaz’ ın en son ilçesidir. Sarıyer’den sonra yeni evlilerin mutlak ziyaret yerlerinden olan Telli Baba Türbesi ve sonrasında Boğaz’ ın balık restoranları ile ünlü Rumeli Kavağı’na varacaksınız. Rumeli Kavağı, Avrupa Yakası’ nda sahili takiben araçla ulaşılabilecek son nokta denilebilir. İstanbul’ da eski araba turu rotası Anadolu Kavağı’nda bitecektir ve artık sizi tüm güzellikleri ile büyülemiş Boğaz’ı bu kez aynı rotada dönüş yoluyla bir kez daha görme şansınız olacaktır. Galaport çevresinde tur tamamlandığında alkolsüz şampanya patlatılmakta ve bu muhteşem gezinin büyüsü ile araçtan iniş yapacaksınız.

  Tüm bu olağanüstü tur sırasında dilediğinizce fotoğraf çekebilirsiniz.  Ayrıca talebiniz üzerine aracın önüne yerleştirilen aksiyon kamerası ile video çekimi yapılarak, istanbul klasik araba turunu ölümsüzleştirebilirsiniz. Bu hizmet ekstra verilmektedir. Rezervasyon sırasında bu talebinizi iletebilirsiniz.

  Turumuz mutlaka özel deneyimli şoförler ile yapılmakta, kişiye araç kiralanmamaktadır. 2 saatlik tur sırasında şoförler rehberlik hizmeti de yapmaktalar.

  İstanbul Rehberli Klasik Araba Turu Hakkında

  Turumuz standart olarak 2 saat civarında sürmektedir. En az 2 saat sürmekte ve trafik durumuna göre bazı durumlar da 2 saati de geçmektedir. Rehberli klasik araba turlarımız için lisanslı rehberlerimiz misafirlerinize eşlik edecektir. Eğer misafirlerinize bütün gün tur yaptırmak istiyorsanız klasik araba ile birleştirebilirsiniz. Rehberlerimiz bütün gün misafirleriniz ile ilgilenirken, ister sabah saatlerinde ister sunset saatlerinde retro arabalar ile tura devam edebilirler. Hem istanbul şehir turu hemde klasik araç ile ulaşım sağlayarak ekstra program çıkartabiliriz.

  Genellikle istanbul klasik araba turu, genellikle bahar ve yaz aylarında üstü açık araçlarla yapılmaktadır. Hafta içi ya da hafta sonu bu tur için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

  Yerli ve yabancı turistler tarafından istanbul klasik araba turu yoğun talep görmektedir. Ayrıca düğün öncesi gelin ve damatlar tura katılmakta ve video çekimi hizmetinden yararlanmaktalar.

  Eski Araçlar ile İstanbul Turu Nasıl Yapabilirim ?

  Rezervasyon için istanbul klasik araba turu acentemizi arayarak talebinizi iletebilirsiniz. Bilgi almak ve rezervasyon yapmak için iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. Özel misafirleriniz ve önemli iş çevreniz ağırlanırken bu keyfi yaşatmak size prestij kazandırabilir. Tüm bu arayışlarınız dışında belgesel çekimi, klip çekimi, evliklik teklifi, düğün organizasyonu, save the date gibi projelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kapadokya klasik araba turu nu dünyaya tanıtan Levent Işıklı tarafından tur programı çıkartılmış olup, istanbul’ da olduğu zamanlarda kendisi ile tura çıkabilirsiniz. Başka bir turumuz olan pera bölgesi turu yazımıza bakabilirsiniz.

  Benzer İçerikler

  1 Yorum

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler