Cumartesi, Nisan 13, 2024
spot_img
More

  Le Kimmy’z Kazablanka Nerede – Fas

  Kazablanka’ da eğlenmek istiyorsanız ve lokal bir gece geçirmek istiyorsanız, Le Kimmy’z Kazablanka size iyi gelecektir. Canlı performansın olduğu ve aynı zamanda bir şeyler de yemek istiyorsanız Kazablanka’ da doğru mekandasınız. Açılış saatleri 18:00 Kapanış ise 01:00 de olmaktadır.

  Fas’n gece hayatını yazmadan önce ufak tefek bu tarz mekanlardan bahsedeceğim size. Bazen gece kulübünden ziyade hem bir şeyler yiyebileceğiniz hemde ülkeyi daha fazla tanıyabileceğiniz kaliteli ortamlardan bahsetmek gerekir. Konum üzerinde gittiğim Le Kimmy’z Kazablanka için artık tanıtıma başlayabiliriz.

  Le Kimmy’z Kazablanka Hakkında – Nerede Nasıl Gidilir ?

  le kimmy’z kazablanka nerede
  le kimmy’z kazablanka nerede

  Dediğim gibi konum alarak gittiğim ve ana caddede beklerken ara sokakta çıkan bir mekan. Kazablanka’ nın en popüler caddesi üzerinde bulunuyor. Caddeyi palmiye ağaçlarının böldüğü geniş ve sağlı sollu mekanların olduğu yol üzerinde ara sokağa giriyorsunuz. Sokağın sonunda sağda kalan ve önünde valelerin beklediği bir mekan karşılıyor bizi. Kapıları açıyorlar ve aracı alıyorlar. Vale hizmeti bulunmakta ve kapıda görevli çalışanlar bulanmakta. Mekana tam girişte cam fanus içerisinde purolar duruyor. Yanlarından geçerek içeriye giriş yapıyoruz.

  Le Kimmy'z Casablanca
  Le Kimmy’z Casablanca

  İçeriye girdiğinizde solda uzun bir bar bulunmakta. Le Kimmy’z Kazablanka lokal müziklerin çalındı mekanlardandır. Barın hemen yanında canlı performans sergilendiği sahne var. İçeriye girdiğinizde sağdan yukarı doğru merdivenler ile üst kata da çıkabiliyorsunuz. İki kata sahip Le Kimmy’z Kazablanka‘ da üst kattan sahneyi görebiliyorsunuz. Sahnede genelde kendi müzikleri üzerine programları oluyor. Fakat dönem dönem Jazz gurupları ile muhteşem performanslar yapılabiliyor. Ara kat gibi düşünebilirsiniz. Aynı zamanda üst katta da bar bulunmakta. Balkon gibi alt tarafı görebiliyorsunuz.

  Bu mekanın özelliklerinden birisi yemek yenebilir olması. Çok güzel deniz mahsülleri bulunuyor. Zaten gittiğinizde kaliteli ve hoş bir ortam olduğunu görecekseniz. Arkadaş gurupları ve aileler ile gidilebilir. Yaş ortalaması 30’un üstü genelde.

  Fiyatlardan bahsetmek gerekirse; biz o gece

  • 2 şişe şarap
  • 1 shot jager
  • 2 kalamar
  • 2 karides ve 1 adet bira için 1400 Fas dirhemi ödemiştik.(şuan için 130 euro)

  Gene başka bir gün 2 kişi gittiğimde; 1 şişe şarap ve deniz ürünlerinden oluşan meze tabağı içinde 50 euro ödemiştim.

  Fiyat kalite kıyaslaması yaptığınızda size pahalı gelmeyecektir. Kazablanka’ da kaliteli ve popüler mekanlardandır. Gittiğinize değecek ve pişman olmayacaksınız. Kazablanka Hasan 2 camii için tıklayabilirsiniz. Facebook sayfaları için de tıklayabilirsiniz.

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler