Pazar, Haziran 23, 2024
spot_img
More

  Ören Yamaç Paraşütü

  Son yıllarda uçuş tepesinin aktif olarak kullanılması ile Ören yamaç paraşütü turu uçuşlarına başladı. Yamaç paraşütü uçuşları Alatepe’ den yapılmaktadır. Alatepe ortalama 620 metre yüksekliğe sahiptir. Ören paraşüt uçuları için ücretsiz transfer hizmetimiz bulunmaktadır. Gelmeden önce rezervasyon yaptırarak uçuş gününüzü ve saatinizi netleştirebilirsiniz. Kişi başı Ören yamaç paraşütü fiyatı 2000 tl dir. Erken rezervasyon yapmanız gerekmektedir. Ören paraşüt uçuşlarına foto ve video dahildir. Ören paraşüt uçuşlarımız öğleden önce ağırlıklı olarak yapılmaktadır.

  WhatsApp üzerinden +905324530363 nolu numaradan iletişime geçebilirsiniz. Ya da direk +905324530363 ten bizleri arayabilirsiniz.

  Ören Bodum’un Milas İlçesine bağlıdır. Özellikle son yıllarda Ören yamaç paraşütü sporu bölgede aktif olarak yapılmaktadır. Tandem yamaç paraşütü turlarımızda uçuşlarınız hocalar ve eğitmenler eşliğinde yapılmaktadır. Sizi karşıladığımız andan itibaren yanınızda durmaktayız. Dağa çıkış ve sonrasında uçuş için hazırlık yaparken pilotlarımız tarafından size ufak brifing verilecektir. Sonrasında ise Harness’ inizi kuşanacaksınız. Rüzgarın durumu son olarak kontrol edildikten sonra uçuşumuza başlayacağız. Uçuşlarımızda kask ve gerekli ekipmanlar kullanılmaktadır. Kask, dizlik gibi güvenlik ekipmanlarımızı sizlere temin etmekteyiz. Alatepe’ ye kadar gelmenize gerek yoktur. Ören plajına gelmeniz yamaç paraşütü turuna katılmanız için yeterlidir. Sizleri alıp tepeye tesisimize çıkartmaktayız.

  Ören yamaç paraşütü turu fiyatı kişi başı 2000-2250 tl arasındadır. Sezonsal olarak değişiklik göstermektedir. Bu sebeple gelmeden önce mutlaka arayarak bilgi almalısınız. Kendi aracıyla gelecek misafirlerimiz Alatepe’ ye kadar gelebilirler. Alatepe uçuş merkezimiz hem manzarası hem de dinlenmeniz için sizler beklemektedir.

  Bodrum Ören Yamaç Paraşütü
  Bodrum Ören Yamaç Paraşütü

  Günümüz ekstrem sporlarından olan yamaç paraşütü, maceracı, adrenalin ve özgürlük tutkunu kişiler tarafından tercih edilmektedir. 90’lı yıllardan beri ülkemizde yapılan yamaç paraşütü, zaman içinde oldukça popülerlik kazanmış bir hava sporudur. İlk yıllarda sadece bir Fethiye Babadağ’da yapılan bir sporken günümüzde ülkemizin birçok yerinde uygulanmaktadır. Bunlardan biri de Ören yamaç paraşütü uçuşlarıdır. Özellikle Bodrum gibi tatil beldelerinden gelecek misafirler için yakınlığı sizlere zaman kazandırmaktadır. Hem kalabalık gruplar için hem de bireysel uçuşlar için ideal bir mesafededir.

  Ören, Bodrum Milas’a bağlı oldukça şirin bir tatil beldesidir. Yaz aylarında deniz turizmi açısından oldukça yoğundur. Ancak Bodrum yamaç paraşütü için de en çok tercih edilen yerlerden biridir. Milas yamaç paraşütü uçuşları Alatepe Dağı’ndan yapılmaktadır. Muhteşem bir manzaraya sahip Alatepe, doğal güzellikleri ile ziyaretçilerinin hayranlığını kazanmaktadır.

  Doğal yapısını günümüze kadar koruyabilmiş Ören, huzurlu bir tatil için ideal yerlerden biridir. Huzur dolu bir tatil sırasında, sıra dışı bir aktivite yapmak isteyen adrenalin tutkunları için vazgeçilmez noktalardan biridir. Bodrum’a yakın olması nedeniyle Ören yamaç paraşütü için Bodrum ve çevresindeki tatil merkezlerinden günü birlik gelenlerin sayısı hiç de az değildir. Hatta günlük turlarda düzenlenmektedir.

  Alatepe uçuş noktası, Ören Merkeze yaklaşık yarım saat mesafededir. Tepenin yüksekliği 640 metredir. Tepeye araçlarla çıkılabildiği gibi doğa severler tırmanarak çıkmayı da tercih etmektedirler. Muhteşem bir manzaraya karşı, doğa içinde yürüyüş yapmak, ardından yamaç paraşütü ile uçmak ve Ören’in yaklaşık 8 km uzunluğa sahip plajında doyasıya yüzmenin heyecan ve mutluluğunu aynı gün içinde yaşamak mümkündür. Bu yüzden Alatepe yamaç paraşütü için ideal yerlerden biridir.

  Milas yamaç paraşütü hava koşulları elverdiği sürece yılın her günü yapılabilmektedir. Özellikle yamaç paraşütü ile havada uzun süre kalınabilen ender yerlerden biridir.

  Ören Yamaç Paraşütü Turları

  Ören Paraşüt Uçuşları
  Ören Paraşüt Uçuşları

  Turistik Yamaç paraşütü turlarında Tandem denen ikili uçuşlar yapılmaktadır. Bunun anlamı hiç deneyimi olmayan kişilerin deneyimli pilotlar eşliğinde yamaç paraşütü yapmasıdır. Uçuş öncesinde pilotlar, birlikte uçuş yapacakları kişilere genel bir bilgilendirme yaparlar ve uçuşa hazırlarlar. Tandem uçuşları oldukça güvenli bir spordur. Yapılması gereken tek şey pilotun komutlarına uymak ve uçuşun keyfini çıkarmaktır. Bunun için öncelikle Milas yamaç paraşütü turu için rezervasyon yaptırmak gerekir. Bölgede birçok turizm acentesi Ören yamaç paraşütü turu düzenlemektedir. Özellikle Ören’in turizm yoğunluğu yaşadığı bahar ve yaz aylarında, hafta sonlarında yamaç paraşütüne ilginin fazla olması nedeniyle rezervasyon yaptırmak önemlidir.

  Ören yamaç paraşütü için tur firmaları misafirlerini Ören sahilinden alarak araçları ile Alatepe’ye ulaştırmaktadır. Muhteşem doğa manzarası eşliğinde yarım saatlik bir yolculuktan sonra uçuş yapılacak tepeye ulaşılmaktadır. Burada bekleyen pilotlar tarafından karşılandıktan sonra yamaç paraşütü hakkında brifing verilmektedir.

  Brifing sonrasında uçuş yapacak kişiler pilotlar tarafından uçuşa hazırlanmaktadır. Kask ve harness denilen kuşam tertibatı kuşanılmakta ve güvenlik kontrolleri yapılmaktadır. Artık uçuşa geçme zamanı gelmiştir. Pilotun koş komutu ile birkaç adım koşulduktan sonra zaten havalanmaya başlanmaktadır. Bu koşma ve havalanma esnasında adrenalin patlaması yaşanmakta ve akabinde yerini muhteşem manzaraya karşı süzülürken huzura bırakmaktadır. Kuş gibi havalanarak gökyüzünde süzülmenin, rüzgarı hissetmenin verdiği özgürlük duygusu ve huzurun tarifi yoktur. Uçuş sırasında fotoğraf ve video çekimi yapılabilmektedir. Önerimiz uçuş öncesinde kafa kamerası takılmasıdır. Çünkü bu muhteşem anları fotoğraf çekmekle uğraşmadan tadını çıkarmak gerekir. Uçuşa eşlik eden pilot zaten video kaydı yapmakta ve eşsiz bir deneyim olan Ören yamaç paraşütü macerasını ölümsüzleştirmektedir.

  Milas Paraşütle Atlama Fiyatları Hakkında

  Bodrum Milas Yamaç Paraşütü
  Bodrum Milas Yamaç Paraşütü

  Ören Yamaç paraşütü turları, bahar ve yaz aylarında artan talep nedeniyle kış dönemine göre biraz daha pahalı olsa da içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde, yabancı turist sayısında ki azalmaya bağlı olarak daha uygun fiyatlarda seyretmektedir. Sezon sonu fiyatlarda daha da indirim olabilmektedir.

  Ören Yamaç paraşütü tur fiyatları, firmalara ve tura dahil hizmetlere göre değişmektedir. Tur firmaları genellikle sahilden uçuş alanı olan Alatepe’ye transfer ücretini tur fiyatlarına dahil etmektedir. Bazı tur firmaları fotoğraf ve video çekimlerini ücrete dahil ederken bazıları da ekstra hizmet olarak vermektedir. Bu yüzden Yamaç paraşütü tur rezervasyonu yaptırırken ücrete dahil olan ve olmayan hizmetler konusunda detaylı bilgi almak önemlidir. Yamaç paraşütü turlarımızda Ören’ e geldiğinizde evlenme teklifi gibi organizasyonlar yapabiliriz. Bu konu için bizleri arayabilirsiniz.

  Ören Yamaç Paraşütü Turuna Kimler Katılamaz?

  Yamaç paraşütü turlarımızda uçuş yapabilmeniz için bazı prosedürler bulunmaktadır. Ören uçuş turlarımız için 8 yaş altı, 70 yaş üstü, yükseklik korkusu ve panik atak hastaları, kalp rahatsızlığı, sara ve astım hastaları, hamileler ve 105 – 110 kilogramdan ağır olanlar Ören Yamaç paraşütü turuna katılamamaktadır. 8 yaşından ufak misafirlerimiz için uçuş izin ile yapılabilmektedir. Her ne kadar yaş üst sınırı 55 olsa da, hiçbir rahatsızlığı olmayan, sportif yapılı kişiler için izin verilmektedir. Gene aynı aktivitemizi istanbul yamaç paraşütü turu ile İstanbulda yapabilirsiniz. Detaylar için sayfamıza bakabilirsiniz. Sizler de Ören bölgesinde uçuş yapmak isterseniz çekinemden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Uçuşlarımız hem yaz aylarında hem de kış aylarında durmadan devam etmektedir.Yamaç paraşütü turlarımızda uçuş yapabilmeniz için bazı prosedürler bulunmaktadır. Ören uçuş turlarımız için 8 yaş altı, 70 yaş üstü, yükseklik korkusu ve panik atak hastaları, kalp rahatsızlığı, sara ve astım hastaları, hamileler ve 105 – 110 kilogramdan ağır olanlar Ören Yamaç paraşütü turuna katılamamaktadır. 8 yaşından ufak misafirlerimiz için uçuş izin ile yapılabilmektedir. Her ne kadar yaş üst sınırı 55 olsa da, hiçbir rahatsızlığı olmayan, sportif yapılı kişiler için izin verilmektedir. Gene aynı aktivitemizi istanbul yamaç paraşütü turu ile İstanbulda yapabilirsiniz. Detaylar için sayfamıza bakabilirsiniz. Sizler de Ören bölgesinde uçuş yapmak isterseniz çekinemden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Uçuşlarımız hem yaz aylarında hem de kış aylarında durmadan devam etmektedir.

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler