Cumartesi, Nisan 13, 2024
spot_img
More

  İstanbul Yamaç Paraşütü Turu ve Fiyatları

  İstanbul’ daki rutine kısa bir ara vererek her gün uçulabilen İstanbul yamaç paraşütü turu için transfer hizmetimiz bulunmaktadır. Sizleri İstanbul’ un her yerinden almaktayız ve deneyimli tandem pilotlarımız ile uçuş bölgesine gitmekteyiz. İstanbul’da yapılan yamaç paraşütü turu fiyatımız 1.350 tl dir. Bu fiyata fotoğraf ve video çekimleri dahildir. Üstelik yamaç paraşütü biletinizi satın aldığınızda 1 yıl içerisinde istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Ya da arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz.

  WhatsApp rezervasyonu için +905324530363 nolu numaradan rezervasyon yapabilir yada daha fazla bilgi alabilirsiniz. İsterseniz bizi direk +905324530363 nolu numaradan arayabilirsiniz.

  İstanbul uçuş turlarımız için Ormanlı Uçuş alanı ve sonrasında Tekirdağ Uçmakdere uçuş alanı tercih edilmektedir. Bu uçuşlarımızda sizlere yamaç paraşütü konusunda deneyimli ve THK hocalığı yapan pilotlarımız eşlik edecektir. Adrenalin iyidir. Bu adrenalini havada paraşütle atlarken yaşamak en ilginçlerinden biridir. Peki bu büyük heyecanı yaşamak için gerekli istanbul yamaç paraşütü turu olanaklarımız ne durumdadır dersiniz.

  İstanbul Yamaç Paraşütü Turu Nerelerde Yapılmaktadır?

  İstanbul’ da yamaç paraşütü uçuşları birkaç farklı lokasyonda yapılmaktadır. Bu uçuş noktalarından bir tanesi İstanbul Ormanlı uçuş lokasyonudur. Diğeri Tekirdağ Uçmakdere ve son olarak ise Adapazarı Serdivan da uçuşlar yapılmaktadır. Hava durumu göz önünde bulundurularak uygun lokasyonda yamaç paraşütü yapılmaktadır.

  istanbul ormanlı yamaç paraşütü
  istanbul ormanlı yamaç paraşütü

  İstanbul yamaç paraşütü açısından ülkemizi ünlü yamaç paraşütü bölgeleri ile belli ölçülerde rekabet edebilir bir durumdadır. Fethiye Ölüdeniz yamaç paraşütünün doğal güzellikler ile karşılaştırmak pek yerinde olmasa da İstanbul paraşüt turu olanaklarının olduğu bir büyük ilimizdir. İstanbul’u Paraşüt atlama olanakları açısından değerlendirir isek ilk önce İstanbul şehrinin nüfusunun büyüklüğünü göz önüne almalıyız. Ekonomimizin motor kenti ve 16 milyon nüfusu ile İstanbul her şeyi ile büyük bir Pazar oluşturmaktadır. Bu çerçeveden bakıldığında bu büyük pazar kendisi için talep edilenlere alternatif olanaklar yaratır. Sonuçta İstanbulda paraşüt turları pazarına hem İstanbul’da hem de tüm ülke çapındaki paraşüt atlama servis ve organizasyonları olanaklarına sahiptir. Aktivitemiz istanbul yamaç paraşütü açısından da zengin bir yerdir. Uçaktan paraşütle atlama, yamaç paraşütü, skydiving gibi birçok paraşüt sporu çeşidine olanaklar sağlar.

  istanbul' da yamaç paraşütü
  istanbul’ da yamaç paraşütü

  İstanbul Paraşüt atlama açısından her mega şehir gibi bazı sorunlar içermektedir. Yani şehrin yapılaşması oldukça büyük bir alana yayıldığından havalanma, güvenli iniş, manzara gibi işe keyif katan ortamlar açısından işleri zorlaştırır. Ancak İstanbul’un dış ilçelerinde doğaya açık harika yamaç paraşütü olanakları vardır. En bilinenleri Çatalca Ormanlı Köyü, Arnavutköy Karaburun ve Silivri yamaç paraşütü merkezleridir. Uçuş alanlarının uygunluğu ve gerekli eğitim ve donanım olanakları açısından son derece yeterli olanakları ile İstanbul sorunsuz ve harika yamaç paraşütü olanakları sunar. Pilotumuz sizlere hangi bölgede uçuş yapılacağının bilgisini verecektir. İstanbul yamaç paraşütü uçuşları için birkaç gün öncesinde rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuzun durumuna göre sizlere buluşma saati verilmektedir.

  Uçmak kesinlikle adrenalin, heyecan içeren bir aktivitedir. Paraşüt ile atlama ve uçmanın keyfini bir aldığınızda bu kısa bir sürede tutkuya dönüşecektir. Böylesi tutku dolu bir aktivite için insanlar yaşadıkları bölgelerde bu tür aktivitelere uygun yeterli özellikte tesis ve olanaklar arar. Konu İstanbul olunca istanbul yamaç paraşütü olanakları açısından sizlere hemen yakınlarınızda yeterli kalitede olanaklar sunmaktadır. İstanbulda yamaç paraşütüyle atlamak için ayrıca ülkenin diğer merkezleriyle birçok bağlantıları ile sadece İstanbul değil ülke çapında havacılık, paraşüt ve uçma sporları için önemli fırsat ve organizasyon sağlamaktadır.

  İstanbul şehirden çok uzaklara gitmeden, hava sporları olanağı için Silivri, Çatalca Ormanlı, Arnavutköy Karaburun gibi harika uçuş bölgelerine sahiptir. İstanbul yamaç paraşütü uçuşları için ilk akla gelen yer Çatalca Ormanlı Yamaç Paraşütü sahasıdır. Özellikle yamaç paraşütünü ilk kez deneyecekler olanlar için harika olanaklar sunar. İstanbul’la 100 kilometre mesafede Çatalca Ormanlı Yamaç Paraşütü sahası, gerek ulaşım gerek tepe ve iniş kalkış pist kolaylıkları ile sizlere mükemmel bir başlangıç olanağı sağlayacaktır. Başlangıç uçuşları tandem denilen size yardımcı olan bir profesyonel pilot eşliğinde atlama gerçekleştirilir. Harika bir manzarada gerçekleşen uçuşlar hava durumu ve termal akımları açısından uygunluğa bağlı olarak 15 dakikadan 25 dakikaya kadar havada süzülebilirsiniz.

  İstanbul Paraşüt atlama için Çatalca ilçesinin Karadeniz sahilleri sizlere harika bir yamaç paraşütü olanağının sunulduğu bir başka merkez. 15 kilometre kadar uzunluktaki olağanüstü yeşil ve mavinin buluşma noktası sahili üzerinde mükemmel manzara üzerinde uçmak isterseniz tam yerindesiniz demektir. Ayrıca denize çok yakın pozisyondaki göl havada süzülmenize ayrı bir güzellik katıyor. Kendi olanaklarınızın yanı sıra en çok kullanılan profesyonel pilot eşliğinde ikili tandem atlama size güvenle havada süzülme, manzarayı iliklerinize kadar hissetme ve birazda adrenalin garanti etmektedir.

  İstanbul Paraşüt atlama için İstanbul Arnavutköy ilçesi sınırları içinde bulunan ve yine Karadeniz sahillerindeki Karaburun emsalsiz bir yamaç paraşütü merkezi olma durumunda. İstanbul’daki diğer yamaç paraşütü yapılan alanlara göre daha yüksek ve daha uzun süre süzülüp uçma olanağı veren bu bölgede yamaç paraşütü ile harika uçuşlar yapma olanağınız var. Lisansınız ve donanımınız var ise kendi başınız da uçma olanağınız kullanabileceğiniz Karaburun’da Diğer tüm bu tür aktivitelerin yapıldığı yerlerdeki gibi profesyonel pilot eşliğinde ikili tandem atlama hizmetini alabilirsiniz. Komşu diğer uçuş alanlarından daha yüksek konumu ile sizlere daha uzun süre uçuş şansı vermesi özellikle ilk uçuş deneyimi olmayan yani daha önceden bu işi deneyimlemiş kişilerce özellikle tercih nedeni olmaktadır.

  İstanbul Paraşüt atlama konusunda bir diğer yüksek adrenalin hava sporu Skydiving’tir. Tandem olrak yapılacak ilk ve devamındaki eğitim atlayışlarından sonra bu aşırı yüksek heyecanlı sporu yapmak tamamen kişisel bir tercih olabilir. İstanbul’da Şile ve Ormanlı da Skydiving yapma olanağı bulabilirisiniz. Bir diğer uçuş organizasyonumuz olan Kapadokya balon turu için tıklayabilirsiniz. İstanbul klasik araba turu için tıklayabilirsiniz.

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler