Pazartesi, Temmuz 22, 2024
spot_img
More

  Gran Fondo Casablanca 2020

  Seyahat etmek için bahane arıyorsanız bu yazı size göre olabilir. Birincisi seyahat edeceksiniz, ikincisi mistik bir ülke göreceksiniz, üçüncüsü ise bisiklete bineceksiniz 🙂 2020 yılının şubat ayında benimde davetli olduğum Gran Fondo Casablanca yarışı ilk kez Fas ülkesinde yapılıyor. Birazcık detaylardan ve Casablanca’ dan bahsedelim isterseniz.

  Gran Fondo Casablanca Nedir ?

  Gran Fondo Casablanca - 2020
  Gran Fondo Casablanca – 2020

  Hiç duymayanlar için gran fondo, amatör bisikletçiler için düzenlenen bir yarış türüdür. Uzun ve kısa mesafeli aynı zamanda toplu katılım sağlanabilen yarışlardır. Amatör dediysek profesyonel olan yarışçıların da katılımları gerçekleşmektedir. Her yıl dünyanın farklı ülkelerinde farklı şehirlerinde gerçekleşmektedir. 2-3 arkadaş hadi Casablanca’ ya gidelim orada bisiklete binelim deyip atlayıp gidebiliyor. Yada kendisini ekip içinde test etmek ve mesafe yapmak isteyenlerde bu tarz yarışlara katılabiliyor. Sonuçta amatör ruha sahip profesyonel organizasyonlar. En güzel yanlarından birtanesi de dünyanın farklı bölgelerinde ve farklı zorluk derecelerinde olması. Gran Fondo Casablanca Fas ülkesinde ilk kez yapılacak. Bu sebeple ülkede organizasyon firması da bu konuda çok heyecanlı ve titiz.

  Gran Fondo Yarış Türleri Nelerdir ?

  Kendi sitelerinden yaptığım araştırma ve organizasyon yetkilileri ile yaptığım diyaloglarda 3 çeşit olacağını öğrendim. Time Trial dedikleri 25 km lik zamana karşı yapılacak olan yarış. Short Race dedikleri 55km lik bir parkur. Üçüncüsü ise 97 km ye sahip Long Race dedikleri diğer yarış rotası. Tüm bu yarış tiplerinin dışında bir de para cycling yarışı olacak. Bu da 55 km lik parkurda düzenlenecek.

  Neden Casablanca şehrini sorduğumda; kendileri bana yolun çok düzgün ve her tipten yarışmacı için uygun olduğunu dile getirdiler. Aynı zamanda yarış parkuru Casablanca şehrinde olduğundan direk okyanusun kenarında yarışacaklar ve buda sporcular için farklı bir atmosfer olacak dedi. Herkes şehir merkezinde olabilecek bir organizasyona katılabilir. Fakat Casablanca gibi bir şehirde okyanusa sıfır yarışmak, yarışçılar için güzel anılar ile hatırlanacaktır.

  Yarış 2020 Şubat ayının 21-23′ ü arasında yapılacak. Pegasus’ unda uçmaya başlaması ile birlikte hem Fas’ı görebilir hemde Gran Fondo Casablanca yarışına katılabilirsiniz. Organizasyon Fas ülkesinde bir ilk olacağından devletin destek ve yarışçılar için fazlasıyla desteği bulunuyor.

  Gran Fondo Casablanca Fiyatları Hakkında ?

  25 km olan Time Trial yarışının fiyatı : 50 euro.
  55 km olan Short Rce yarışının fiyatı: 60 euro.
  97 km olan Long Race yarışının fiyatı: 70 euro.

  Uci Gran Fondo Katılım Şartları

  Gran Fondo’ ya katılmanız için bulunduğunuz ildeki gençlik ve spor bakanlığından lisans çıkartmanız yeterlidir. Yada sağlık belgesi bulundurmanız gereken evraklardandır.

  Organizasyon firmasının web sitesi üzerinden otel konaklaması ve transfer gibi hizmetlere ulaşabilirsiniz. Sitelerinde fazlasıyla detay ve bilgi bulabilirsiniz. En yakın zamanda Türkiye’ de Çeşme ve Antalya’ da yapıldı. Web siteleri için gran fondo casablanca linkine tıklayabilirsiniz. Ben de şubat ayında yarışta olacağım. Hem yarışın hem de Fas’ ın detaylı videolarını sizler ile paylaşacağım. Casablanca gezilecek yerleri, gece hayatını, Marrakesh gibi diğer şehirlerini de detaylı çekeceğim bir seyahat olacak. Uci Gran Fondo için hazırlanmış videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler