Pazartesi, Temmuz 22, 2024
spot_img
More

  Hakkımda ve Sponsorluk

  Levent Işıklı Kimdir? Hakkımda

  1987 yılı İstanbul doğumluyum. Üniversite eğitimimden sonra hemen askere giderek aradan çıkmasını istedim. Askerdeyken hafta sonraları gazetelerin seyahat eklerinin fotoğraf kısımlarını keserdim. Askerlik bittikten sonra ilk işim sırt çantamla seyahat etmek olacaktı. Bunun için yanımda dünya haritası bulundururdum ve nöbete bile bu harita ile giderdim. Askerlik bittikten sonra keza bu şekilde oldu.

  Levent ışıklı - Hakkımda
  Levent ışıklı – Hakkımda

  İlk seyahatime çıkmadan önce internet karşısına geçip, bende sizler gibi araştırmalar yapmaya başladım. Fakat ingilizcemin yetersiz oluşu beni sadece Türkçe sitelere bakmaya itti. Sitelere baktıkça nasıl gezmem gerektiği konusunda yeteri kadar bilgi bulamıyordum. Web siteleri genelde gezilecek yerlerin tanıtımları üzerineydi. Benden önceki arkadaşlar kilise, park, restoran tanıtımlarını yapmışlardı.

  Levent Işıklı Kimdir? Hakkımda

  1987 yılı İstanbul doğumluyum. Üniversite eğitimimden sonra hemen askere giderek aradan çıkmasını istedim. Askerdeyken hafta sonraları gazetelerin seyahat eklerinin fotoğraf kısımlarını keserdim. Askerlik bittikten sonra ilk işim sırt çantamla seyahat etmek olacaktı. Bunun için yanımda dünya haritası bulundururdum ve nöbete bile bu harita ile giderdim. Askerlik bittikten sonra keza bu şekilde oldu.

  İlk seyahatime çıkmadan önce internet karşısına geçip, bende sizler gibi araştırmalar yapmaya başladım. Fakat ingilizcemin yetersiz oluşu beni sadece Türkçe sitelere bakmaya itti. Sitelere baktıkça nasıl gezmem gerektiği konusunda yeteri kadar bilgi bulamıyordum. Web siteleri genelde gezilecek yerlerin tanıtımları üzerineydi. Benden önceki arkadaşlar kilise, park, restoran tanıtımlarını yapmışlardı.

  Fazlasıyla bunu düşünerek benim bir site oluşturmam gerektiğine inandım. Asıl konu nasıl gidilir, güvenli midir, nerede kalınmalı, fiyatlandırma, ulaşım ve detayları hakkında açıklayıcı olmaktı. Daha ilk seyahatimde otel rezervasyonu yapmadan ve tüm baktığım siteleri birden kapatarak sıfır plan ile yola koyuldum. Okuduğum sitelerin çoğu reklam ve hit amaçlı kurulmuştu. Hatta şuanda düşünüyorum da gidilmeden yazılan seyahat blog larıymış. Bu sebeple kendi sitemde samimi bir dil kullanıp, gerçekten gördüklerimi yazacaktım.

  “Ayyy bende gezmeyİ çok İstİyorum ama dİlİm yok” yada “Tek başıma gİtmeye korkuyorum, nasıl olur kİ” gİbİ sorulara karşılık bulacak bİr sİte yapmam gerekİyordu.

  Hayatımın en keyifli yolculuğunu ilk seyahatimdeki sıfır araştırma ile yapmıştım. Bu plansız seyahatin bana verdiği mutluluktan sonra leventisikli.com’u kurmaya karar verdim. Döndüğümde ilk seyahatimi yazmaya başladım ve yeterince dili olmayanların bile kendilerini kısıtlamaması gerektiğine inanıyordum. Bilişim tecrübemi kullanarak oluşturduğum sitemde her yazdığım konuda ilk 5’te çıkmaya başladım. Özellikle de gece hayatı yazılarımın birinci ve ikinci çıkması ile 1 Milyonu aşkın okunma sayılarına ulaştım. Bu rakam 5-6 sayfanın toplamıydı. Hal böyle olunca da her gün birbirinden farklı sorular ile mail trafiği başlamış oldu. Kimi arkadaşa kalacak yer, kimi arkadaşa şehre gitmesi için taksi, kimi arkadaşı da kulübe sokmak için yardımlarda bulunmaya başlıyordum. Sitem sayesinde çok farklı sektörlerden insanlar ile tanışmaya başlamıştım. Birden fazla bulunduğunuz ülkelerde gezdiğiniz yerleri anlatırken uzmanlaştığınızı ve network’lerinizin olduğunu fark eden okurlar sizinle iletişime geçip ticari sorularda sormaya başlıyorlar.

  Yirmili yaşlarda eğitmenlik yaptığım dönemlerde tanıştığım birçok turizm firması sahibi oldu. Eğitimleri bittikten sonra da seyahat tarzının internet dünyasına taşıyıp fark yaratabilecekleri projeler hazırladım. Silsile gibi yayılan bu fikirler 1 yıl içerisinde 10 dan fazla turizm firmasına danışmanlık vermemi sağladı. Hem yurt içinde hemde yurt dışında çalışmalar yaparak turizm sektörüne giriş yapmamı sağladı. 200 ün üzerinde web sitesi müşterimi ve eğitimlerimi ekibime bırakarak Kapadokya’da Yamaç Paraşütü firması kurdum. Yamaç paraşütü uçuşlarında dünyanın farklı noktalarından insanlar ile dostluklar kurdum. Kapadokya’ nın farklı gezi noktalarında kendi ülkelerinde fenomen ve popüler olmuş sanatçılar ile temaslarım oldu. Bunun dışında turizmin farklı dallarındaki yenilikleri takip ederek iş alanlarımı genişlettim. Kapadokya’da ki faaliyet alanlarıma Yamaç Paraşütü dışında farklı projeler ekledim. Şu anda Kapadokya, Fethiye, İstanbul ve yurt dışında yeni projeler gerçekleştirmekteyim. Türkiye’ nin en çok okunan Fransızca sitelerinin kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda yurt dışındaki blog ve haber sitelerine, gece hayatı ile ilgili yazılarımı paylaşmaktayım. Yabancı dillerdeki web sitelerimi gören yurt dışı acentaları ile, yılın belli dönemlerinde kendi ülkelerinde görüşmekteyim. Kendileri ile iş geliştirme, proje toplantıları yapmakta ve görüşmelerde bulunmaktayım. Bu sebeple sosyal medya mecralarını önemsememekte ve uzmanı olduğum konuları leventisikli.com da yazmaktayım.

  Levent IŞIKLI
  Levent IŞIKLI

  Sponsorluk ve reklam teklifleri için Türkiye’ den hali hazırda teklifler gelmekte fakat instagram vb. mecralarda popüler kültürün içinde olmayı istememekteyim. Web sitelerime reklam teklifleri için kaliteli hazırlanmış içerik ve firmalar ile çalışmayı tercih etmekteyim. Web sitem sadece tarafımca girilen içeriklerden oluşmaktadır. Web sitemdeki konuların hepsi kişisel harcamalarım ile oluşturulmuştur. Ticari kazanç getirisi olan hiçbir konu paylaşılmamış ve seyahat planlaması yapılmamıştır. Özel projeler ve yaptığım ülkelerdeki faaliyetlere sponsorluklar almaktayım. Örnek olarak Casablanca’ da koordinatörlüğünü yaptığım UCI Gran Fondo yarışmasına sponsor olan; hava yolu, otel, tekstil, transfer firmaları gibi.

  Levent ışıklı
  Levent ışıklı

  22 ülkede 100 den fazla şehirde bulundum. Kaliteli yaşamanın özgürlük olduğuna inanan birisiyim. Bu sebeple ne kadar kazandığınıza değil, ne kadar trafikte zaman kaybettiğinize bakın. Ne kadar bahşiş verdiğinize değil bir yemek için ne kadar sıra beklediğinize bakın. Nerede yaşadığınıza değil nereyi yaşadığınıza odaklanın. Bir yeri yaşamıyorsanız orada olmanızın da hiç bir önemi yoktur. Sırtıma çantamı alıp her gittiğim ülkeye ilk seyahatimdeki mutluluk ile çıkıyorum. Şehirlerde kaybolup, yeni insanlar tanımak benim için en büyük mutluluk.

  – Web Tasarım Eğitmenliği (2011-2017)

  Ortalama 6 yıl eğitim kurumlarında Web Tasarım, Google Seo ve Adwords Eğitimleri.

  – Turizm Acentaları Bilişim Danışmanlığı

  Yerli ve yabancı turizm acentalarının hali hazırda danışmalığını yapmaktayım. Web sitelerinden Google reklamlarına, video çekimlerinden tur planlamalarına.

  – UCI Gran Fondo Casablanca

  Uluslararası Gran Fondo Casablanca Yarış Koordinatörü 2020.

  – Cappadocia Paragliding

  Kapadokya Yamaç Paraşütü Kurucu Ortağı

  – Parawinch Operatörü
  – Cappadocia Classic Cars

  Kapadokya’da Klasik Araba turlarının Kurucu Ortağı.
  Çin Halk Cumhuriyeti TV Programı
  Kore – Türkiye Tanıtımı Sponsorluğu

  – THK Model Uçak Öğretmeni (2008)
  – THK-A1 Planör, Şemsi Aksu Türkiye 3’üncü (2004)
  – ProTravel Coin – Crypto Money

  Leventisikli.com

  Sadece kişisel seyahatlerim üzerine oluşturduğum blog sayfam. Kısa sürede gece hayatı yazılarımın dikkat çekmesiyle yurt dışındaki yatırımcılardan mekanlarını tanıtmam için mailler almaya başladım. Sadece gördüklerimi ve yaşadıklarımı yazdığım, 10 yılı aşkın süredir yayında olan sitem. Çanta nasıl hazırlanır, vizesiz seyahat edilen ülkeler hangileridir gibi geyik ve saçma konular yer almamaktadır.

  Tout Istanbul

  Türkiye’nin en büyük Fransız’ca içerik sayfası. İstanbul ile ilgili aranılan her konuyu en ince detayına kadar yazan toutistanbul.com Fransız’ca konuşulan tüm ülkelere hizmet vermekte. Buda dünyada 200 Milyon kişiye hitap etmektedir.

  Toute la Turquie

  Tout İstanbul un popülerliğinin giderek artmasından sonra neden olmasın diye oluşturulmuş web sitesi. Türkiye’deki lokasyon ve turlar, gelenekler, etnik guruplar, hayvan hakları, yaşam, eğitim ve mutfaktan fazlası olan Türkiye ile ilgili her şey diyebiliriz. Toutelaturquie.com

  Toute la Cappadoce

  Sadece Kapadokya seyahatleri için oluşturulmuş web sitesi. Gezilecek görülecek yerler dışında aktiviteler de bulunuyor. Toutelacappadoce.com

  Üstte bulunan sitelerin dışında İspanyolca, Flemenkçe, İngilizce ve Türkçe seyahat sitelerim bulunmakta. Kendi sitelerim ve yurt dışı markalarına içerik üretmekteyim. Bunu hem video hem de text olarak hazırlamaktayım. Reklam ve sponsorluk anlaşmaları için iletişim sayfamdan irtibata geçebilirsiniz.

  2020 yılında, 2007 de kurulmuş olan bir turizm acentasını satın alarak kurumsal kimlik altında çalışmalarıma devam etmekteyim. Şu an Fransa ve İtalya’ da kurumsal firmaların Türkiye misafirlere hizmet vermekteyim. Ayrıca dünyanın farklı ülkelerinden gelen misafirlere özel turlar hazırlamakta ve ülkemizi tanıtmaktayız.

  Benzer İçerikler

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  - Reklam & Tanıtım -spot_img

  Diğer İçerikler