Lviv Gece Hayatı – Ukrayna Genel Bilgiler

96
70555
Ukrayna Lviv Gece Hayatı Bar Kulüp Fiyatlar - Levent Işıklı
Ukrayna Lviv Gece Hayatı Bar Kulüp Fiyatlar - Levent Işıklı

Gelelim meşhur Lviv Gece Hayatı yazımıza. Seyahatten sonra en fazla sorulan sorulardan başlarsak; Lviv’de kızların nufüsü %85 miş. Lviv deki kızlar nasıl ? Orası ucuzmuş, doğru mu ? Gece kulüpleri nasıl? İçkiler ne kadar ? Girişler ne kadar ? Mekanlar güzel mi ? gibi daha sitemde yazamayacağım onlarca soru ve şehir efsaneleri ile ünlü gece hayatına sahip Lviv. Tabi bu biz Türkler için böyle.

Nasıl ki bilim adamı İsviçre’li sıfatıyla cümlede bir bütünlük oluşturuyorsa ve artık bir klişe haline geldiyse Lviv’de de “aleyküm selam, no sex” kalıbı Türkler için oluşturulmuş bir geyik. Bir Türk ve Arap yanlarına yaklaştıklarında direk bu şekilde cevap verdiklerini söylüyorlar. Nasıl türk yada arap olduğunu anlıyorsunuz diye soramadım bile çünkü o kadar belli ki eminim gittiğinizde sizde fark edeceksiniz. Ordaki bayan arkadaşlar ile konuştuğumuzda hiç bu kadar utanmamıştım Türk olduğuma. Bu ve bunun gibi kısa notları bu yazımda baya vereceğim size.

Öncelikle Lviv’ de bayanların oranı %52, erkeklerin %48. Birkaç sene önceki verilere göre olsa da bu oran 3-5 sene içerisinde %85 lere çıkacak hali yok. Şehirdeki erkeklerin yaş ortalaması 35, bayanların ki ise 40.

Yani bu şehirde kızların %85 olduğu kesinlikle tur ve hava yolu firmalarının uydurduğu koca bir yalandır. Eğer başka beklentileriniz varsa tekrar gözden geçirmelisiniz. Tüm bunları bir kenara bırakırsak ve hayatınızın önceki dönemlerinde karşı cinsten arkadaşlarınız olduysa :D, yaşadığınız çevre, sosyal ortamınız, aldığınız eğitim, kültürünüz, terbiye ve ahlak çizgileriniz normal ise harika bir gece hayatı geçirebilirsiniz. Her yönüyle kendine has kültürü olan, farklı eğlence anlayışına sahip lviv gece hayatı, Avrupa’nın çoğu şehrinden daha fazla keyif verecektir size. Artık gece kulüplerinden başlayabiliriz.

Lviv Gece Hayatı – Fashion Club


Yemeğimizi yiyip biraz turladıktan sonra gece için gideceğimiz ilk gece kulübü Fashion Club olmuştu. Şehrin merkezinde olan Rynok caddesinin paralel alt sokağında bulunan Fashion Club sadece gece kulübü olmamakla beraber restoran, lounge bar olarakta hizmet veriyor. Bizim gittiğimiz gece özel bir organizasyon varmış ve üst kat Karaoke için kapatılmıştı. İçeriye girişte 100 grivna ücret ödedik. Bu Lviv’ de ödediğimiz en pahalı kulüp girişiydi. En pahalı dediğim kişi başı 5 dolar ödemiştik ? İçerisi gerçekten güzel ve fazlasıyla kalabalıktı. 4 gün boyunca en güzel geceyi geçirdiğim kulüptü. Normalde bu kadar kalabalık olmuyormuş ama bizim şansımıza özel kutlamanın olduğu geceye denk gelmiştik. Özellikle bir hatırlatma yapmam gerekir ki siz her ihtimale karşı yanınızda bir ceket götürün. Kıyafetiniz bazen girişlerde önemli olabiliyor. Kulüp içerisinde eğlence gerçekten yüksek safhada ilerlerken ben arda üst kata çıkıp oradada takılmayı tercih ediyorum. Sirkülasyonun sürekli olduğu kulüpte isterseniz koltuklarda oturabilir isterseniz barda takılabilirsiniz. Çok azda olsa stant var ve barın hemen önünde 5-6 tane gibi bir şeydi. İçeride sigara içilmesi yasak ender kulüplerden. Aralarda sigara molasına çıktığımızda ve içeride tanışıp sohbetlerimizde başka hangi gece kulüplerine gidelim diye fikirler alıyorduk. Söylenenler çok hoş almasa da bilmenizde fayda var diye düşünüyorum.

+ Yarın gece hangi gece kulübüne gidelim, nereyi öneriyorsunuz ?
– Zanzibar var oraya gidin
+ Metro club varmış orası nasıl(işletmecisinin türk olduğu gece kulübü)
– Asla oraya gitmeyin, orda çok türk ve arap var.
+ Zanzibar güzel mi, yakın mı buraya
– Tabi çok uzak değil 10 dakika.
+ Metro club a niye gitmeyelim peki
– Metro club a biz gitmeyiz orası hep türklerin ve arapların gittiği yer. Türkler fazla bilmiyor zanzibar’ ı biz eğlenmeye oraya gideriz. Orda daha çok eğlenirsiniz.

Şehirde ingilizce bilen sayısı çok fazla değil. Genç ve üniversite okuyanlara denk gelirseniz konuşup anlaşabiliyorsunuz. İlk gece için çıtayı baya yüksek bir gece kulübünde yapmamız beklentileri hep bir tık yukarı çıkartıyordu. Yarında aldığımız öneri üzerine Zanzibar’a gidecektik.
Alkol fiyatlarına gelecek olursak, ben 2 adet vodka redbull için 130 grivna ödemiştim. Birtanesi 3 dolar civarına denk geliyor. Vodka Simirnoff’ tu. Daha detaylı fiyat bilgisi içinFashion Club menüsüne bakabilirsiniz.

Lviv Gece Hayatı – Zanzibar Club


Bir gün öncesinden aldığımız tavsiyeler üzerine cumartesi gecesi Zanzibar‘ a gidicektik. Saat 11 civarlarında karnımızın acıkmasıyla atıştırmalık yerler ararken McDonald’s imdadımıza yetişti. Akşam belli bir saatten sonra girişini kapatıyorlar fakat yan taraflarında paket servis devam ediyor. Biraz atıştırdıktan sonra taksiye binerek merkezden Zanzibar’ a 10 dakika gibi bir sürede ulaştık. Bu arada Ukraynalı taksici ile sohbet edip şehir ve yaşam hakkında bilgiler alıyorduk. Ruslara karşı pek sıcak olduklarını söyleyemem, sevmedikleri çok açık fakat bunu alenen dile getirmiyorlar. Zanzibar’a ulaştıktan sonra girişte montlarınızı vestiyere bırakıyorsunuz ve en üst kata çıkıp club kısmına gidiyorsunuz. Vestiyer için arkadaşlarım ücret ödememişlerdi. 2 katlı olan zanzibarın 1.katında nargile bölümü var.

Bütün katı tüller ile bölerek loca havasında nargile içebiliyorsunuz. Lviv’de nargile çok meşhur diyebilirim ve genelde gece kulüplerinde bu tarz dekorasyon ile nargile bölümleri yapmışlar. Biz fazla oyalanmayıp club kısmında barda yerimizi almıştık. Dans pistinin karşısında ve yanlarında oturma yerleri bulunuyor. 2 adet barı var yığılma ve sıkışıklık bu yüzden fazla olmuyor diyebilirim. Bir önceki Fashion Club a göre biraaz daha local müzik çalıyorlar. Birde Lviv’ deki gece kulüplerin hepsinde ilginçtir ama sahnede Dj in yanında mikrafonlu biri duruyor. Şarkı esnasında falan konuşup sürekli araya dalıyor ? ilginç bir adetleri var… Web siteleri şuan için kapalı olup sizi facebook sayfalarına atıyorlar o yüzden menü ve fiyat listesinin linkini paylaşamıyorum. Ama bardan aldığımız içkilere ödediğimiz rakamlar fashion club ile aynı idi. Hatta bi tık altı olabilir.

Lviv Gee Hayatı –  Rafinad People Club

Lviv gece hayatı sayfasında Rafinad Club tan bahsetmezsek olmazdı. Tamamen Ukrayna’lı arkadaşlara sorarak ilerlediğimiz gece kulüpleri, bizi kötü deneyimler yaşamamıza sebep olmadı. Rafinad People Club şehrin merkezinde yerin altında bulunuyor. Yerini bulmak sizin için çok kolay olacaktır.  McDonald’s ın karşısındaki sokakta bulunuyor. Tam karşısında işletmeciliğini bir türkün yaptığı Glory Cafe var ve yer olarak yürüyerek 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Bu gece kulübü için aldığımız tavsiyeleri bir önceki gece Zanzibar’ daki soruşturmalarımıza dayanıyor ? Rafina Bar’ın diğer 2 gece kulübünden farkı içerisinde striptiz alanının bulunması. Geceye giriş 11:30 dan önce ücretsizdi. Arkadaşlarım 11:00 de oradaydı fakat benim içeriye girmem 00:15′ i bulmasıyla giriş olarak 60 grivna ödemiştim. İçerisi kesinlikle uğramanız gereken kulüplerden biri. Çok fazla turist yok ve rahatça eğlenebileceğiniz ortamı var. Gene yan tarafında nargile bölümü var birde striptiz odası bulunuyor.

Arada odadan çıkıp kızlar barın üstüne gelip müşteri çekiyorlar. Striptiz odaların fiyatı 65 grivna . Tl olarak düşünürsek 7 lira civarındaydı. Saat 3 gibi arkadaşım bardan Jagermeister almak için gittiğinde”sanırım çok içtim anlamıyorum fiyatını 1 dolar mı ne diyor” diye beni yanına çağırdı ve bende fiyatını sorduğumda 1,2 dolar gibi fiyat söylemişti ? Türkiyede 70 cc’ nin 100tl olarak satıldığı ortamda Lviv’ de gece kulübünde shot ına 1,2 dolar demeleri gerçekten çok tuhaf gelmişti bize… Hafta sonları giriş için erkeklerden 100 bayanlardan 50 grivna aldıklarını söylüyorlardı aklınızda bulunsun. Hafta içi yarıya iniyormuş fiyatlar. Rafinad People Club web sayfası için tıklayabilirsiniz.

96 YORUMLAR

 1. levent bey merhabalar.Sitenizin takipçilerinden biri olark gece hayatı için balkanlarımı yoksa ukraynayımı önerirseiniz.Fiyat ve eğlence açısından hangisi sizce? teşekkürler

 2. Merhaba Levent bey;

  Biz iki arkadaş liviv’e gitmeyi planlıyoruz ama kafamızda soru işaretlerinden birisi de acaba ukranya liviv de kulupler barlar nerede daha doğru bize göre olanlaru nerededir diye düşünürken bir dostumuzun tavsiyesi ile sitenizi bulduk gerçekten çok yararlı faydalı bilgiler var bir yanımızda şehrin haritası bir yanımızda levent ışıklı.com sitesi oluca bize orada çok faydası bulunucak eminim

  Teşekkürler ..

 3. levent bey selamlar. sofya’ya ne zaman gideceksiniz acaba gece hayatı konusunda güzel diyorlar.Birde sizden dinlemek isteriz.Siteniz harika şirketçe takipteyiz ?

 4. Öncelikle Levent Bey’in izlenimlerine tamamen katılıyorum; + Eklemek istedim. İlk soru, Ukrayna’ya ne için gideceğimiz olmalı. Eğer kız ayarlamak ve gece hayatı ise konu, kesinlikle doğru yer Lviv değil. Lviv, Ukraynanın kültür başkenti. Aşırı milliyetçi ve bir o kadar da dindardırlar. (Ayrıca şehirdeki Yahudi nüfusu da azımsanmayacak kadar fazladır.) Tarih gezisi ve Ukrayna mutfağını kendine özgü tanımak isterseniz Lviv biçilmiş kaftan fakat maksat eğlence ise, doğru yer Odessa ya da Kharkiv olmalı. Lviv diğer Ukrayna şehirleriyle benzerlik gösterse de, aslında bir çok konuda, özellike Ukraynanın doğusuna göre, keskin çizgilerle ayrılır.

  • Kesinlikle katılıyorum size, eğlence ve gece hayatı sayfasına bu yorum geldiği için buraya yazmak zorundayım. Gece hayatı için gidilmesi gereken şehirleri Kiev, Kharkiv ve Odessa’ dır. Ben çevremde kendi ülkemden kimseyi görmek istemiyorum ve rahatça eğlenmek istiyorum yada Türklere bakış açıları kötü olmayan şehirlerde eğlenmek gezmek istiyorum derseniz onlarıda sizlere mail atabilirim. Lviv Ukrayna’ nın tarihi kentidir. Polonya sınırına 65 km uzaklıktadır. Ayrıca Ukrayna’ nın diğer şehirlerine göre biraz daha pahalıdır.

 5. Levent bey şöyle efendi gibi gidip kimseyi iğreti etmeden tanışıp eğlenebileceğimiz yerler varmı ? Üzülerek soruyorum Türklere cüzamlı gibi davranmayan ülke şehir yani sevildigimiz bi yer tabii kaldıysa… Teşekkürler

 6. Merhaba

  Daha önce Ukranya’nın bir çok şehrine gittim ancak bu sefer bekarlığa veda olarak bir tatil programı planlıyorum sizce hangi şehir en uygun olucaktır.

  • Engin merhaba, bekarlığa veda için ortamını bildiğin şehirler her zaman seni daha rahat hissettirir. Benim tavsiyem Lviv, Kiev, Kharkov dur. Bunlardan birisine gittiysen tercihini gene aynı şehirlerden kullanabilirsin.

  • Aydın selamlar, Ukraynalı bayanlar Türk erkeklerine göre ön yargılı demeyelim de Türkiye’ den direk uçuş yapılan şehirlerindeki bayanlar ön yargılı.

   • Merhaba, ön yargı türk firmalarının direk uçuş yaptığı şehirlerde oluyor aslında. Lvov, kiev, kharkov, odessa gibi şehirlerde dediğin gibi. Kızdan hoşlandıysan gidip konuşmalısın Aydın ?

 7. öncelikle bu bilgiler için cok teşekkür ederim 3 arkadaş lviv e gidecegiz hem eglenenip hem güzelce dagıtalım aslında kharkive inecektik fakat lviv ve kiev o konuda daha iyi diye duyduk 20 temmuzda kiev e de gitmeyi düşünüyoruz acaba ulaşım nasıl saglayabiliririz kac saattir ve oralarda ev kiralamak içinönerebileeginiz bir site verseniz cok sevinirim

  • Rica ederim. Kharkov a gitmeniz uzun sürebilir o yüzden kiev tercihi daha iyi olmuş bence. Ulaşımı tren ile sağlayabilirsiniz. Ev kiralamak için öncelikle airbnb.com sitesine bakın. Güvenli ve uygun evler bulabilirsiniz. Normal tren ile 8 saat sürerken hızlı tren ile 4,5 saate kadar inebiliyor.

 8. Sayın admin,
  airbnb sitesine biraz baktım ama sanırım buradaki üyeler evlerini değil de odalarını kiralıyor sadece?
  Çünkü şu saatten sonra girmek yasak gibi kurallar var.
  Aynı odada 1 den fazla kişi kaldığı da oluyordur sanırım. Ya da evde 5-6 yabancı aynı anda kalıyor otel gibi anlaşılan. Çok incelemedim ama baktığım bir kaç ilandan öyle anladım yanılıyor muyum?
  Durum böyleyse pek rahat olmaz ve fiyatlarda o zaman hiçte ucuz sayılmaz ortak oda yada ev kullanımında.
  Giriş çıkış, ses, müzik gibi sınırlar olmamalı, ev tam bana ait olmalı istediğim gibi davranabilmeliyim ki tatilin anlamı olsun.

  Yardımlarınız için teşekkürler…

 9. slm arkadaslar eylul 15 inde kievde 1 hafta lviv de 1 hafta tatile gidiyorum yalniz basima guvenlimi ruscam ukrayna dili bilmiyorum ingilizcem cok iyi
  tek gitmek guvenlimi

  • Selamlar, Mete kardeşim güvenlik açısından bilmediğin sonu görünmeyen sokaklara girersen eğer ve gecenin belli bir saatini de geçmişsen bunun bir garantisi yoktur. Turist olarak gezebileceğin eğlenebileceğin her yer büyük oranda güvenlidir. Ama tedbiri elden bırakma hiçbir zaman.

 10. merhaba Levent kardes.
  Oncelikle verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim. Net bir yazi ile mal birisi bile rahatlikla anlayabilecek bir netlikte olmus. En azindan iyimser oldugumu dusunuyorum..:) 29 Agustos ve 4 Eylul arasinda Lviv de olucam. Burada sormak istedigim, evi hangi lokasyondan ve nereden tutmam konusunda bana yardimci olabilir misin? Birde ne kadar guvenilir disaridan gelen biri icin ev tutmak? Otelde kalmak mi evbirde kalmak mi bu konuda bana bir donus yapabilirsen cok sevinirim. Eline saglik…

 11. Emeğinize sağlık çok güzel aydınlatmışsınız herkesi . Hocam şimdi biz 3 arkadaşız tatile cıkıcaz 1.5 aya açıkca soyluyım kafamıza gore rahat rahat takılmak ıstıyoruz bunun bır ortalaması yoktur bılıyorum az cok da bız sence nereye gıtmelıyız ukraynalı kız arkadaslarımızın daha kopuk oldugu yerler nerelerdır sen bana onu soyle ?

  • Selam Efe ? İran’ da bile kopabilir gece hayatı yaşayabilirsiniz. Ama Ukrayna için soruyorsanız Lviv – Kiev – Kharkov – Odessa şehrlerinden birini seçin derim.

 12. Levent bey merhaba.yazınızı okudum ve gayet yönlendirici bilgilendiriciydi.biz aralık ayında ukraina gitmeyi planlıyoruz 3 arkadaş.tica etsem bizede kalabilecegiz bir ev varmı yönlendirme yaparsanız sevinirim.iyi günler dilerim

 13. kurban bayramında 7 gün lvive gidiyoruz iki arkadaş . Hafta içi trenle 1-2 günlügüne kieve gitmek mantıklımıdır. Lvivde gece gidilecek yerler neresidir. Masaj salonlarına gitmeyi tavsiye edermisiniz.

  Tesekkürler

 14. lvive cuma gunu gidiyorum 2 eylul 2016 yalniz gidiyorum ve ev kiraliyacagim yarin booking com dan levent isikli kardese tskler
  yalni gitmek guvenlimi bilmiyorum hala

 15. Merhaba levent bey teşekkür ederim öncelikle size.biz iki arkadas ukrayna seyahati planlamaktayiz ancak tur ile mi yoksa şahsi mi gidelim arasında kaldık.tur ile 3gece lviv veya karakoç veya kiev veya odessa yani yalnız 1 şehir görme gezme imkanımız oluyor. 6 gece grand turlar ise 3 4 şehri birden gezdiriyor..biz 5 gece kalalım ama dolu dolu gezip eğlenelim ve en az iki şehir de konaklayalım istiyoruz..biraz daha uygun olur maddi acıdan diye düşünüyorum ayrıca.. çünkü otel fiyatları ortalama 100tl civarı bu sehirlerde3*otellerde…diyelimki kharkovda 3 gece kaldık lvive geçmek istiyoruz nasıl gidebiliriz uçak ile mı trenle mi ?birde gece eğlence için ortalama ne öderiz ona göre tedarikli gidelim diyoruz bide evde mi yoksa otelde mi kalmamiz mantıklı olur sizce?şimdiden çok teşekkür ederiz

 16. Slm levent bey öncelikle tskr ederim size cok güzel anlatmisnz bende 30 ekim kieve tatil cikmak istyrm bu aylarda ukrayna nasil oluyo aydinlatsaniz iyi olur birde otel mi kalsam yoksa ev mi tercih ederseniz sevinirm

  • Merhabalar, Kasım ayında Ukrayna soğuk ve yağışlı olur ama siz genede hava durumuna bakın derim. Ben Otelde kalmanızı tavsiye ederim. Bazen ev kiralamak güvensiz olabiliyor yada temizlik vs. Türkiye gibi işlemiyor. Seçim sizindir tabi.

 17. Levent bey bilgiler çok yararlı olmuş, elinize sağlık . Benim merak ettiğim konuyu bulamadım. Ukrayna’daki barlarda lviv de mesela, barda Macallan Elegancia veya Lagavulin 16 tarzı scotch malt viskiler var mı? Varsa tek yudumluk ne kadardır? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

 18. Mrblar cuma günü turizim fuarına gideceğim tek korkum güvenlik durumu ? Bir çok yere gittim ama böylesine ucuz bir yere gitmedim yerime başkasını gönderebilirim vereceğiniz cevaba karşılık

  • Merhabalar, Lviv Ukrayna’ nın turizm şehri olduğundan güvenlik açısından da sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Bence Gönül rahatlığı ile seyahat edebilirsiniz.

 19. Kharkiv ve Kiev den sonra liviv e geldik.eger gece hayati istiyorsaniz liviv aslaaa !! Kesinlikle kharkiv hem ucuz hem turkler daha az damgalanmis ) hemde mekanlar iyi bilhassa mini house lar. Liviv de mini house yok. !! Su an liviv de cmt gecesi hic bisi bulamamis hatta internetten cagirmamiza ragmen gec oldu yatiyorlar deyip teli kapadilar (saat 05.00) Bu arada kiev de cok guzel fotolar cekip sanat calismalari ve tarihi yerler gezdik. Dedigim gibi heyecanda ariyorsaniz kharkiv derim, kiev biraz pahali, liviv mi asla !

 20. Levent Bey;

  Öncelikle yazınız için çok teşekkür ederim. Daha önce Dünya’nın birçok şehrinde bulunmuş biri olarak, Lviv ya da Kharkiv arasında kararsızım. Bu iki şehirden birini seçseniz hangisini önerirsiniz? Ama bunu üzülerek söylesem de, Türklerin az olabileceğini düşündüğüm Aralık ayı gibi gitmeyi düşünüyorum. Amacım Kızlarla tek gecelik aşk değil. Ama tanışıp, sohbet etmeyi tabi ki isterim. İngilizcem yeterli düzeyde var. Daha önce Moskova’da da bulundum. Anlaşma konusunda hiç sıkıntı çekmedim. Aralık ayında gitmem, eğlence bakımından negatif yönde olur mu? Soğuk olacağı açık, ama kapalı ortamlarda bulunacağım. Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

  • Teoman Bey merhabalar, Aralık ayında gidecekseniz eğer ben Lviv’ e gitmenizi tavsiye ederim. Karar sizindir tabiki ama Kharkov Lviv’ in yanında kasabadır. Aylardan aralık yada ocak hiç farketmez. Türkiyeden giden havayollarının seferleri azalmadıysa gittiğiniz tarihlerde arkadaşlarımız ile karşılaşacaksınız. İngilizcenizin olması mekanlarda ve restoran gibi turistlik yerlerde zorlanmayacağınız anlamına gelir. Eğlence açısından negatif yönde olcağını sanmıyorum tam aksine olacaktır. Tabiki mekan seçimini güzel yaparsanız. Şimdiden iyi seyahatler dilerim.

 21. Selam Levent Bey
  8 Ocak 3 Mart arası 2 Ay Lviv deyim. Airbnb de pahalı daha hesaplı temiz ev nasıl bulurum…
  Gece hayatım pek yok..Liviv de Normal şartlarda Cafe, gym vb mekanlarda kız arkadaş bulabilirmiyim?
  İngilizcem var bu yeterlimi…

  • Selamlar, airbnb dışında ukrayna için yapılmış ev kiralama sitelerinden bakabilirsiniz. İngilizcenizin olması dışarıda anlaşabileceğiniz anlamına gelir ama diğer konu hakkında bir şey diyemeyeceğim.

 22. Arkadaşlarla gitmeden önce araştırma yaparken rastladım yazınıza kahkahalarla ve keyf alarak okuduk çok çok teşekkürler, mükemmel bilgiler, böyle ansiklopedik bilgi yerine tecrübeler daha öönemli

 23. lvive gitmek isteyen birkez daha düşünsün,büyük hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz,paranız cebinizde kalsın sonra pişman olmayın.Türkler istila etmiş nefret ediyor halk Türklerden,şehrin tek yani ucuz yeme içme gerisi boş.

 24. Valla ben direkt livive giderim şuanki sohbetten sonra,baksanıza herkes aynı yeri soruyor adama,liviv şuan itibariyle boşalmış durmda,hay sağolasın Levent kardeşim 😀

 25. Levent Kardeşim,
  Tek başıma gitmeyi düşünüyorum ve LAZım hiçbir dil bilgim yok :)) ufak bi tüyo versen ne iyi olur;bu biraz futbol bahisinde maç ister gibi oldu ama idare et beni kusura bakma 🙂

 26. Arkadaşlar biz iki kişi 13 Ocak çıkış 16 dönüş olmak üzere Kharkov,a gitmeyi düşünüyoruz,bu tarihlerde gitmeyi düşünen olursa benimle iletişime geçebilir,(fix34@hotmail.com)yabancı dil bilen bro,lar tercihimdir (^_^)

 27. Merhabalar Levent Bey biz 4 arkadaş lviv e gidicez 6-10 şubat arasında haftaiçine denk geliyo herkes çok kötü diyo gece hayatı için birde haftaiçi cluplar nasıl yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

  • Ahmet bey merhabalar, Gizli olan bilgi bulunmamaktadır ki zaten sayfada yeterince detaylı bilgiler yer almaktadır. Karar verme amacınızı ne amaçla gittiğiniz belirlemektedir. Yani turistlik mekanları ve gezilmesi açısından gitmeniz gereken yer Lviv’ dir. Ama gece hayatı ve eğlenceyi biraz daha ucuza yaşamak istiyorsanız Kharkov’ u tercih edebilirsiniz.

 28. mrb levent bey. benimde aklımda lviv e gitmek var. arkadaşımla beraber. yalnız yabancı dil yok. bi kaç gün clubta eğlenelim diyoruz.

  1… dil bilmediğimiz için çok problem yaşar mıyız
  2… kiralık ev mi yoksa hostel tutmak mı daha ucuza gelir
  3… Türklerin pek yoğun olmadığı clublar hangileri 😂

  e-mail cevap bekliyorum

 29. Merhaba Levent Bey. Üniversite öğrencisiyim ve sınıftan bir arkadaşımla nisan ayında Ukrayna’ya gitmek istiyoruz. Odessa, Lviv ve Kharkiv arasında karar veremiyoruz. Lviv’de eğlence ve gece hayatı hareketli mi ? Birçok forumda farklı yazılar okudum kafam biraz karıştı. Yardımcı olursanız sevinirim 🙂

  • Buğra kardeşim merhabalar, Öncelikle seyahat amacınız bu geziniz için çok önemlidir. Kharkov dediğiniz yerde hiç bir şey bulamazsınız. Gezmek açısından, fakat gece hayatı çok iyidir.
   Lviv gezilecek yerler açısından gayet güzel ve zengin bir şehirdir. Odessa da yazın denize gitmek için mantıklı olacaktır. Formlarda okuduğunuz konuları bilmediğim için hangi açıdan yardımcı olabilirim bilmiyorum ama daha detaylı sorularınızı sorarsanız sevinirim.

 30. levent bey merhaba, 24-29 nisan arası 2 arkadaş ukrayna gezisi planlıyoruz fakat dil bilgimiz çok az ve tamamen eğlenmek için gideceğiz.lviv odesa ve kharkov arasında kararsız kaldık.

  sizin öneriniz nedir acaba.
  teşekkürler

  • Merhabalar, Bütçe olarak en uygunu Kharkov dur. Odesa dediğiniz tarihlerde çok kalabalık olmaz. Lviv daha iyi bir seçenek gibi ama 6 gün lviv’ de sıkılırsınız. Lviv Kiev olarak 2 şehir gezebilirsiniz bu tarihler arasında.

 31. levent bey gercekten tesekkur ederim cok iyi analizleriniz var
  malum gitme sebebimiz guzel bayanlar için olucak bu bayanları nasıl ayarlıcam
  yanı gec ekluplerindeki her bayan escortmu kaldıgım otele geliyorlarmı
  bunlarla ilgli bilgiyi mail olarak yazarmısınız lütfen ayrıca gecelik iyi bi escort fiyatı nedir
  tesekkür ederim

CEVAP VER

*